Zadni Granat, czyli próba sił

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Zadni Granat, czyli próba sił

Post autor: Dżola Ry » 13 września 2009, 22:34

No, nareszcie udało się zebrać do kupy wszystkie niezbędne parametry :D : czas, wenę, zdjęcia, wolny komputer itp. I powstała relacja z bardzo ważnej dla mnie wyprawy. Wyprawy na Zadni Granat (2240 m n.p.m.).

Zaczęło się od spotkania z Tatromaniakiem, anną gomolką, tess, ihasem , zagatką , Rafałem, Patrycją, Milenką, Sarą i Tiffany. Trochę o tym tu: viewtopic.php?t=2841.

Po zaklepaniu noclegu w Murowańcu okazało się, że każdy na ten dzień ma inne preferencje i możliwości. Podzieliliśmy się więc na podgrupy i wyruszyliśmy na swoje trasy.

Moja podgrupa była jednoosobowa :D, czyli czekało mnie samotne wejście na Zadni Granat.
Postanowiłam sprawdzić szlak, który wyszukałam w Internecie jeszcze w zimie. Spełniał wszystkie moje warunki: prowadził na dwutysięcznik, z którego są piękne widoki i nie ma po drodze przepastnych miejsc :), bo bardzo się ich boję :(.

Zaczęłam niebieskim szlakiem z Murowańca przez Czarny Staw Gąsienicowy do Zmarzłego Stawu, potem chwilkę żółtym do Koziej Dolinki, po czym zielonym na Zadni Granat. Z powrotem, niestety, tą samą drogą, żadnej innej bym nie sprostała :( Ale uczciwie mogę już powiedzieć – byłam na Orlej Perci!! Ha ha ha

Potwierdziło się – trasa nadaje się doskonale na oswajanie się z rozległymi przestrzeniami, kamienistymi zboczami, niewielką powierzchnią szczytu itp. To doświadczenie dodało mi odwagi do następnych eskapad m. in. na Szpiglasowy Wierch i Rysy (relacje nieco później).
Dzięki temu, że szłam sama mogłam sama decydować o tempie marszu, ilości i długości popasów, odpoczynków, sesji zdjęciowych i czasie na podziwianie widoków. A widoki były przednie, szczególnie urzekał mnie widok Czarnego Stawu we wciąż zmieniającym się świetle, pogoda dopisała, choć powietrze było mało przejrzyste.

Bardzo, bardzo miło wspominam tę wyprawę!
Zdjęcia tu http://picasaweb.google.pl/jolaryd/ZadniGranat#

A wieczorem spotkanie całej ekipy, opowiadanie wrażeń, pyszne zimne piwo i spanie w schronisku pierwszy raz w życiu (nie liczę prehistorii, czyli szkolnych i studenckich czasów)!
To lubię!!! :D :D :D


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 marca 2016, 15:51 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 września 2009, 22:48

Moja podgrupa była jednoosobowa
Grunt to wiedzieć czego się chce :)
byłam na Orlej Perci!! Ha ha ha
a ja nie... byłem tu i tam, u nas i na Słowacji ale tam nie... tzw. niezbadane niesprzyjające okoliczności... gratuluję i życzę kolejnych, efektownych chwil zapoznawania się z następnymi fragmentami OP... :brawo:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 września 2009, 23:10

Ładnie Jolu :) Serce me cieszy się czytając o fajnych i silnych babkach, które po prostu napierają do przodu, bo chcą miło i aktywnie spędzić czas w górach, niezależnie od tego czy mają towarzystwo, czy nie :) W końcu przecież jedynym, co nas ograniczać powinno, to nieboskłon :) Miło, naprawdę miło :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 września 2009, 4:51

Jano pisze:
Moja podgrupa była jednoosobowa
Grunt to wiedzieć czego się chce :)
byłam na Orlej Perci!! Ha ha ha
a ja nie... byłem tu i tam, u nas i na Słowacji ale tam nie... tzw. niezbadane niesprzyjające okoliczności... gratuluję i życzę kolejnych, efektownych chwil zapoznawania się z następnymi fragmentami OP... :brawo:
Jola, to Orla Perc z glowy, to teraz Grand Canyon czy Yellowstone, pozdrawiam tysiac razy :jupi:
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 14 września 2009, 7:26

powiem tyle ruszaj na następne dwutysięczniki :) DOBRA JESTEŚ GRATULACJE
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

góry

Post autor: tatromaniak » 14 września 2009, 8:18

Odżywają wspomnienia. Fajna była ta nasza wspólna sierpniowa eskapada. pozdrowienia dla wszystkich uczestników wyprawy :hura:
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8711
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 14 września 2009, 10:16

Jolu wielkie gratulacje, wspaniałe wejście. Zdjęcia piekne. Tak trzymaj :spoko: .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 14 września 2009, 11:13

Dzięki za uznanie i zachętę. Czuję w sobie wielką moc, a dusza we mnie rośnie! :D :D :D
anna gomolka pisze:Jola, to Orla Perc z glowy, to teraz Grand Canyon czy Yellowstone, pozdrawiam tysiac razy
Najpierw Grand Canyon :D :D :D , buziaki!

tatromaniak13 pisze:Odżywają wspomnienia. Fajna była ta nasza wspólna sierpniowa eskapada
oj, fajna, fajna.
Pozdrowienia dla wszystkich kompanów :)
ODPOWIEDZ