06.05.2014r. - B. Sądecki - Dzwonkówka na zielono. Reminiscencje

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

06.05.2014r. - B. Sądecki - Dzwonkówka na zielono. Reminisce

Post autor: Wiolcia » 15 maja 2014, 22:35

Na początek cytat z inżyniera Mamonia: "Proszę pana, ja jestem umysł ścisły. Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."

No jakże? Pamiętacie moją relację z Dzwonkówki z jesieni ( viewtopic.php?t=9424&highlight=dzwonk%F3wk%EA )? Zatem zgodnie z obietnicą daną samej sobie, wiosną ruszyłam ponownie na ten szczyt. Tym razem nieco zmodyfikowaną trasą, nie od Łącka, a od Tylmanowej, nowym dla mnie zielonym szlakiem do Jaworzynki i Błyszcza, a potem znaną już z października drogą na Dzwonkówkę. Co wyszło z tych reminiscencji przedstawiam na kilku zdjęciach poniżej:


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek


A co potem? Potem znów zmieniłam trasę. Zeszłam popodziwiać sobie przełęcz Przysłop i znów wróciłam na Dzwonkówkę, a stamtąd czerwonym szlakiem powędrowałam do Krościenka.

Krótka relacja i więcej zdjęć z tego wiosennego wypadu tu: https://picasaweb.google.com/1148021165 ... j4ugzIqnHg#


Ps. I co wolicie, wiosnę czy jesień?
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 15 maja 2014, 23:03

Bardzo lubię tego rodzaju porównania! Świetnie Ci wyszły!

Kuba swego czasu zrobił mnóstwo zdjęć w ten sposób, że ze starym zdjęciem sprzed 20, 50 100 lat szedł w to samo miejsce, robił zdjęcia na identycznych ustawieniach, a potem nakładał jedno na drugie w specjalnym programie i takim suwakiem odsłaniało się i zasłaniało jedno i drugie!

Podobnie zrobił ze zdjęciami z Bieszczadów.
Bardzo mi się to podoba.

A Ty miałaś jesienne ze sobą (jakoś? :roll:) robiłaś z pamięci, czy też w domu, po fakcie poczyniłaś porównania?

Wiolcia pisze:Ps. I co wolicie, wiosnę czy jesień?
Właśnie (zanim nawet zobaczyłam Twoje pytanie) miałam napisać, że choć zdecydowanie wolę wiosnę i to wiosna nastraja mnie jakoś tak radośnie i optymistycznie, to jednak zdjęcia wiosenne są jakieś takie kiczowate w porównaniu z jesiennymi, znacznie "szlachetniejszymi" artystycznie!
Niezbyt fotogeniczna, jednym słowem, ta wiosna! :/ ;)


A temu biedakowi i wiosna nie pomogła - jesienny wygląd taki sam, jak wiosenny...
Obrazek
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 15 maja 2014, 23:15

Dżola Ry pisze:A Ty miałaś jesienne ze sobą (jakoś? :roll:) robiłaś z pamięci, czy też w domu, po fakcie poczyniłaś porównania?
Nawet nie szłam z takim nastawieniem. Dopiero po jakimś czasie w domu stwierdziłam, że przypomnę sobie, w których miejscach robiłam ujęcia jesienią i tak mi wyszło takie zestawienie.
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2227
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 16 maja 2014, 6:33

Mnie sie zdecydowanie bardziej podoba wersja nr 2 ale nie ze wzgledu na reminiscencje! nie ma nad wiosne!!!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 16 maja 2014, 7:59

Wiolcia , genialne, kapitalne, po prostu super :spoko: .
Czy wóz drabiniasty to ten sam, czy inny? Sprawdziłaś tablice rejestracyjne? :lol:

A w dyskusji o wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia głosuję na jesień, jednak jest bardziej urozmaicona kolorystycznie, chociaż majowa wszechobecna zieleń też niczego sobie :) .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Gosia
Turysta
Turysta
Posty: 403
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 22:46

Post autor: Gosia » 16 maja 2014, 10:39

U mnie to tak wygląda:
jesień - zachwyt, zaduma, wspomnienia...
wiosna - zachwyt, radość, głupawka... :j:

Świetny pomysł Wiolcia.
Ja też bardzo lubię wracać w te same miejsca, ale nigdy nie wpadłam na to, żeby zrobić porównania...
Dżola Ry pisze: to jednak zdjęcia wiosenne są jakieś takie kiczowate w porównaniu z jesiennymi, znacznie "szlachetniejszymi" artystycznie!
No proszę, a ja bardzo często, zachwycając się jesiennymi widokami, mówiłam, że owszem, jest pięknie, ale wygląda jak z kiczowatego obrazu, przepych kolorów jest czasem szokujący :D
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 16 maja 2014, 12:55

Gosia pisze:No proszę, a ja bardzo często, zachwycając się jesiennymi widokami, mówiłam, że owszem, jest pięknie, ale wygląda jak z kiczowatego obrazu, przepych kolorów jest czasem szokujący :D
Gosia - masz rację! Oczywiście, że tak bywa! Ale gdy patrzę na zdjęcia Wiolci, to u niej jesień jest stonowana, łagodna...
A ta soczysta zieleń, którą uwielbiam najbardziej, ze wszystkich kolorów natury, na zdjęciach wygląda jednak mniej szlachetnie ;) :D

A zdjęcia (na pewno nie Wiolci!) często bywają kiczowate, gdy kolory ustawi się za mocne! Czy to jesień, zima, wiosna, czy lato :)


Ale jako porę roku - zdecydowanie wybieram wiosnę, oczywiście!!!
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 16 maja 2014, 17:01

Zdecydowanie wiosna jest ; soczysta, pełna zachwytu i różnorodnych odcieni zieloności :brawo: :brawo: za wspaniałe i miłe dla oka zdjęcia i pomysł.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 16 maja 2014, 21:37

Han-Ka pisze:Wiolcia , genialne, kapitalne, po prostu super :spoko: . Czy wóz drabiniasty to ten sam, czy inny? Sprawdziłaś tablice rejestracyjne? :lol:
Dzięki, Haniu. Tablic nie sprawdziłam, ale stał po drugiej stronie w tej samej okolicy i od razu go poznałam! Tylko teraz lepiej mi się ustawił.
Dżola Ry pisze:Gosia - masz rację! Oczywiście, że tak bywa! Ale gdy patrzę na zdjęcia Wiolci, to u niej jesień jest stonowana, łagodna...
A ta soczysta zieleń, którą uwielbiam najbardziej, ze wszystkich kolorów natury, na zdjęciach wygląda jednak mniej szlachetnie ;) :D

A zdjęcia (na pewno nie Wiolci!) często bywają kiczowate, gdy kolory ustawi się za mocne! Czy to jesień, zima, wiosna, czy lato :)
O ile miejsca są takie same, o tyle aparaty już nie. I widać różnicę między cyfrówką (jesień) a lustrzanką (wiosna) jeśli chodzi o jakość. Stąd ja mam akurat nieco inny odbiór, bo to jesienne stonowanie wydaje mi się za blade, a zdjęcia zbyt przygaszone. Gdyby te jesienne też były zrobione tym aparatem, pewnie kontrast nie uwidoczniłby się aż tak.
Ale rozumiem, Jolu, co Cię drażni w cukierkowych zdjęciach :).
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 16 maja 2014, 22:10

O! Same panie :D .
Wiolcia, super. A ja obiecywałem sobie, że wiosną ruszę w te tereny ... i co ?

Jednak wiosna górą !!!
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 16 maja 2014, 22:13

Darek pisze:O! Same panie :D .
Wiolcia, super. A ja obiecywałem sobie, że wiosną ruszę w te tereny ... i co ?
Jeszcze nic straconego, jeszcze masz szansę :).
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 16 maja 2014, 22:18

Mam takie żelazne postanowienie na lato, no chyba, że jeszcze wiosna powróci :D
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Marshal23
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 568
Rejestracja: 20 stycznia 2014, 12:57

Post autor: Marshal23 » 18 maja 2014, 23:02

Jak zawsze nastrojowe Mistrzostwo Świata
ODPOWIEDZ