Pieniny: Trzy Korony - Sokolica

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Pieniny: Trzy Korony - Sokolica

Post autor: malgosiadg » 20 lipca 2009, 16:49

Przy planowaniu tego wypadu w Pieniny sporo informacji znalazłam w relacjach z wypraw Forumowiczów, dlatego postanowiłam i ja czymś się podzielić.
Wyjechaliśmy w sobotę 18. lipca o 5.30, żeby zdążyć przed korkami na Zakopiance i o dziwo - udało się. Nasz pokój w schronisku Trzy Korony w Sromowcach Niżnych był jeszcze zajęty, więc zostawiliśmy tylko samochód na parkingu i o 10.00 wyruszyliśmy na Trzy Korony. Upał był już nieznośny, dlatego wybraliśmy zielony szlak - mniej uczęszczany i prowadzący cały czas lasem. Na szlaku ani żywej duszy (całe szczęście, bo nikt nie widział jak wyciskam z siebie siódme poty i co chwilę staję, żeby złapać oddech), za to przy wejściu na platformę widokową na Trzech Koronach już tłumek. Po zakupieniu biletu wstępu i przybiciu pieczątki na kartce (książeczka GOT została w bagażniku :) ) weszliśmy po metalowych schodkach na szczyt. Widoczek, nie powiem, bardzo ładny, ale ten tłumek i to żelastwo troszkę psują wrażenie.
Po zejściu z Trzech Koron udaliśmy się niebieskim szlakiem przez Górę Zamkową na Bajków Groń. Tam odurzeni maślanką i diabelnie drogim kozim oscypkiem od Gaździny, która czaruje tam turystów przeszło pół wieku, zdecydowaliśmy się wykorzystać słoneczną pogodę i pójść na Sokolicę.
Przejście Sokolą Percią przez Czertezik na Sokolicę dostarcza sporo wrażeń, choć byli i tacy, którzy wchodzili tam w plażowych klapkach i z małymi dziećmi na rękach. Ja osobiście miałabym problem, żeby przejść ten odcinek po deszczu. Za to widoki z Czertezika i Sokolicy - prześliczne!
Przy zejściu do Szczawnicy towarzyszyła nam bardzo miła turystka z Łodzi wędrująca z Nowego Targu razem z psem Kumplem - jeśli czyta to forum - pozdrawiamy!! Kumpel nie do końca legalnie wędrował Pienińskim Parkiem Narodowym, ale zachowywał się o wiele lepiej niż wielu dwunożnych turystów.
Po przeprawie promem na drugi brzeg Dunajca, pokrzepieni pierogami i piwem w pustym Schronisku Orlica, rozpoczęliśmy 11-kilometrowy powrót Drogą Pienińską wzdłuż Dunajca, połączony z moczeniem nóg w rzece i podziwianiem Sokolicy z dołu.
Burza złapała nas mniej więcej w połowie drogi. Przeczekaliśmy ścianę deszczu i wichurę z piorunami (która jak się okazało złamała piękną pomnikową lipę przy Czerwonym Klasztorze :( ) a potem w mokrych butach i po ciemku szukaliśmy Ojczyzny, bo nam się droga pomyliła w Czerwonym Klasztorze i nie mogliśmy znaleźć kładki przez Dunajec.
Druga burza złapała nas tuż pod Schroniskiem Trzy Korony, gdzie dotarliśmy, zmachani nieco, o godzinie 22.00. Załamaliśmy się dopiero, kiedy pan poinformował nas, że mamy pokój .... na czwartym piętrze! :)
Schronisko może mało schroniskowe, ale pokój z łazienką i ciepłą wodą, a rano widok z okna na Dunajec i Trzy Korony we mgle - dobra rzecz.
Dla rozciągnięcia obolałych odnóży niedzielę rozpoczęliśmy od spaceru żółtym szlakiem przez Wąwóz Szopczański w kierunku Trzech Koron (szlak nieporównywalnie atrakcyjnieszy od zielonego). Ponieważ pogoda była przekropna, doszliśmy tylko do przełeczy Szopka a resztę dnia spędziliśmy na spacerze po słowackiej stronie Dunajca.
Powrót przez Nowy Targ (koncert organowy w Kościele Św. Katarzyny i lody tradycyjne na Rynku - jedno i drugie bardzo dobre), a potem omijając Zakopiankę przez Wadowice do domu.
Kto nie zasnął podczas czytania może pooglądać kilka migawek:

Obrazek[/url]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 sierpnia 2009, 7:11 przez malgosiadg, łącznie zmieniany 1 raz.
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 20 lipca 2009, 17:03

Malgosiadg piękne zdjęcia, mam sam takich sporo ,dokładnie taką samą trasę z Małą zrobiliśmy jakiś czas temu , i piękne wspomnienia mi przywróciłaś .Pozdrawiam i gratuluje wyjazdu :)

ps . na wysokości Czerwonego Klasztoru woda w Dunajcu sięga po pas , mogliście na skróty uderzać :D sam tam kilka razy uderzałem na browca ....w końcu bliżej :D :P2:
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lipca 2009, 17:36

Nigdy nie byłam w Pieninach, a twoja relacja brzmi barzo zachęcająco. Narobiłaś mi smaka!
Piękne widoki mieliście. Widzę, że też pogoda się udała. :)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 20 lipca 2009, 17:36

Piękne zdjęcia, ciekawa relacja, fajne poczucie humoru!

Byłam tam w zeszłym roku, ale z Trzech Koron miałam widok jedynie na mgłę :(. Za to widoki z Sokolicy mieszczą się w pierwszej piątce najpiękniejszych polskich widoków wg mojej osobistej klasyfikacji :)
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 20 lipca 2009, 17:55

Jak tam fajnie Gratki super foty
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Mirek

Post autor: Mirek » 20 lipca 2009, 18:19

Fotki super,muszę się tam wybrać. :zoboc:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lipca 2009, 18:25

Gratulacje wyprawy i ładnych zdjęć z niej. Pozdrawiam.
tom-pi4

Post autor: tom-pi4 » 20 lipca 2009, 19:29

Piękne fotki. W Pieninach tylko byłem na spływie Dunajcem i w wąwozie Homole także widzę, że jest co nadrabiać.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 20 lipca 2009, 20:43

malgosiadg super wyprawa. Gratuluję :brawo: .
P.S. proszę zmniejsz rozmiar zdjęć, bo strona się "rozjeżdża" i źle się czyta :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 20 lipca 2009, 20:48

A kiedyś Trzy Korony były takie piękne...
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 20 lipca 2009, 21:32

Prawie jak deja vu :D

Schronisko, widoki, trasa... tyle, że tydzień wczesniej.
Jak miło tam wrócić, choćby tylko wirtualnie :)
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 21 lipca 2009, 10:37

No to się norobiło, tak tam pieknie, że trzeba tam się udać. Narobiliście smaku na wspaniałą wycieczkę.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 21 lipca 2009, 17:37

Cieszę się, że jednym przywołałam miłe wspomnienia, a innym narobiłam smaku :) Dzięki za pozytywne komentarze, tym bardziej, że to moja pierwsza relacja na forum. Mam nadzieję, że to mnie troszkę usprawiedliwia z tym rozmiarem zdjęć :oops: - sorki, poprawię się na przyszłość
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 22 lipca 2009, 16:03

małgosiadg piękne zdjęcia! mnie się najbardziej podoba to z chmurami wstającymi.
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 22 lipca 2009, 16:27

maga właśnie ten widok powitał nas rano z okna schroniska, które widać na następnym zdjęciu
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
ODPOWIEDZ