Który szlak na Babią Górę i pytanie o warunki

Porozmawiasz tu o szlakach, trudnościach na nich, znajdziesz propozycje wycieczek dla początkujących i zaawansowanych. Przeczytasz także informacje dotyczące schronisk, parków narodowych i krajobrazowych znajdujących się na terenie Beskidów i Pienin. Podyskutujesz na temat Beskidu Żywieckiego, Śląskiego, Sądeckiego, Niskiego, Makowskiego, Wyspowego oraz Pienin i Gorców.

Moderator: Moderatorzy

Anonymous

Który szlak na Babią Górę i pytanie o warunki

Post autor: Anonymous » 22 lutego 2009, 13:34

Czesc:)
Mam pytanko czy sa warunki, zeby wejsc na Babia Gore z Zawoi, szlakami turystycznymi? w jeden dzien??? Czy szlaki sa przetarte czy nie.
I moze jakie sa przewidywane warunki pogodowe na najblizsza sobote?
prosze o odp
Babel
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 22 lutego 2009, 13:54

Zajrzyj tutaj

viewtopic.php?t=2087&start=495

i najlepiej poczekaj do jutra, aż klubowicze wrócą ze zlotu...
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Anonymous

:)

Post autor: Anonymous » 22 lutego 2009, 18:22

wybieram się na babią w przyszły weekend, wdzięczny dozgonnie będę za informacje o stanie szlaków od ludzi ze zjazdu samurajów :))

pozdrawiam starych wyżeraczy chleba
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 lutego 2009, 20:18

Z krowiarek zajebiście:) z Lipnicy przetarliśmy. Generalnie da sie spokojnie wejść, jesli nie dosypie :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 23 lutego 2009, 22:32

Cze:)
Mam pytanko jaką trasą najlepiej w tych warunkach wchodzic na Babia Gore??? zeby byla niezatrudna(niezaciezka, przetarte szlaki) i jak mozecie podac odrazu sredni czas wejscia tymi szlakami?
pzdr Babel
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2009, 17:47

a mam pytanie będziemy szli z Zawoi przez z Markowych Szczawin na Babią Górę(czyli żółtym szlakiem). Warunki na dzień dzisiejszy są trudne.
Mam pytanie czy jak będziemy mieli takie punkty na trasie jak wyżej to czy będziemy szli przez Krowiarki???
I jak oceniacie ile może zająć pokonanie takiej trasy w średnim tempie???
pzdr:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 24 lutego 2009, 19:13

Bąbel pisze:a mam pytanie będziemy szli z Zawoi przez z Markowych Szczawin na Babią Górę(czyli żółtym szlakiem). Warunki na dzień dzisiejszy są trudne.
Mam pytanie czy jak będziemy mieli takie punkty na trasie jak wyżej to czy będziemy szli przez Krowiarki???
I jak oceniacie ile może zająć pokonanie takiej trasy w średnim tempie???
pzdr:)
Bąbel proponuję Ci zerknąć na mapę,jeżeli takowej nie posiadasz a wybierasz się w góry to radzę ją nabyć ;) Jeżeli będziesz wchodził z Zawoi przez Markowe Szczawiny to nie będziesz przechodził przez Krowiarki.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 24 lutego 2009, 19:15

Bąbel:
Mapa:
http://www.mapy.cc/beskidy/makowski/szlaki.jpg
Żółty jest zamknięty. Jedź na Krowiarki i dreptaj jak pisze admin. Stamtąd dasz radę praktycznie w każdych warunkach. Weź poprawkę na nawis po stronie północnej i nie zbaczaj na południową bo się zgubisz.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lutego 2009, 8:09

Mozna iść zimą żółtym szlakiem ale PO CO? Lepiej zostawić sobie to na maj :8)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 lutego 2009, 11:49

Witam wszystkich
Fajne jest wejscie szlakiem narciarskim mozna je zobaczyc na www.expedio.pl
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lutego 2009, 13:08

Czesc:)
Mam pytanko jakie warunki panuja na Babiej. Lepsze niz tydzien temu czy gorsze??? Jaka jest prognoza na sobote i niedziele?
Czy w Zawoi mozna gdzies wypozyczyc rakiety sniezne( za ile)???
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lutego 2009, 13:27

Bąbel pisze:Mam pytanko jakie warunki panuja na Babiej. Lepsze niz tydzien temu czy gorsze??? Jaka jest prognoza na sobote i niedziele?
Bąbel, tutaj masz link do strony Gopru, tam wypisują, jakie są warunki na szlakach:
http://www.gopr-beskidy.pl/

Tutaj masz stronkę parkową i warunki aktualne:
http://www.bgpn.pl/bgpn.php?
Silny śnieg, -3C. Warunki bardzo trudne, obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego.Pokrywa śnieżna: 130 cm świeżego śniegu
Wiatr słaby.
Warunki atmosferyczne przy schronisku PTTK na Markowych Szczawinach o godz. 8 00.
A tu już numeryczna prognoza, dla dowolnej miejscowości w PL:
http://new.meteo.pl/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lutego 2009, 16:02

dzięki za odp.
Szkoda, że warunki się pogorszyły.
Czy w takich warunkach da się wejść na Babią???
tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Post autor: tknp » 27 lutego 2009, 22:15

Mosorczyk pisze:jeśli tylko choć mgły ustąpią
wogóle ich nie będzie przegonimy
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 marca 2009, 20:15

czesc:)
udalo sie:):):) zdobylismy Babia, szkoda ze mocno wialo i byla ogromna mgla
szkoda ze nie dziala na Makowych Szczawinach schronisko...nowe bedzie moze na jesien otwarte....a gorprówka jest b.mała i terminy są zajete.


Ale ogolnie bylo bardzo fajnie:) (dzieki za wszystkie inf)
ODPOWIEDZ