Zamknięte szlaki w okolicach Jagodnej

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
pantadziu
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 836
Rejestracja: 10 kwietnia 2013, 13:51
Kontakt:

Zamknięte szlaki w okolicach Jagodnej

Post autor: pantadziu » 07 maja 2021, 13:44

Z wielką przykrością informujemy, że od dnia 15. maja 2021r. jesteśmy zmuszeni zamknąć dla ruchu turystycznego następujące odcinki szlaków:

1) Główny Szlak Sudecki (czerwony), na odcinku: Pod Uboczem – Schronisko „Jagodna”.
2) Międzynarodowy szlak długodystansowy E3 (niebieski), na odcinku: Pod Uboczem – Schronisko „Jagodna”
3) Szlak „Południowe Góry Bystrzyckie” (żółty), na odcinku: Pod Uboczem – Schronisko „Jagodna”
4) Szlak „Krowiarki-Spalona” (zielony) na odcinku: Spalona – Schr. „Jagodna”.

Zamknięcie na wniosek właściciela terenu poniżej schroniska „Jagodna”, który rozpoczyna inwestycję – budowę obiektu sportowego i zamyka teren jako plac budowy.

Niestety nie mamy możliwości oznakowania szlaków alternatywnych, ponieważ właściciel pozostałej części terenu – Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu – zezwala na zmianę przebiegu szlaków wyłącznie w formie dzierżawy terenu leśnego przez PTTK. Ponieważ PTTK znakuje i konserwuje oznakowania szlaków w ramach wolontariatu i prac zleconych a nie pobiera od turystów żadnych opłat za korzystanie z nich, nie posiada środków niezbędnych do ponoszenia kosztów związanych z dzierżawą terenu. Szlaki zostaną po prostu przerwane i oznakowane czerwonymi tablicami „Szlak zamknięty”.

Możemy jedynie sugerować obejście kłopotliwego odcinka:Od węzła „Pod Uboczem” idąc w kierunku schroniska „Jagodna”, przy miejscu odpoczynku obok „Smołówki” skręcić w prawo (na południe) i po przejściu 900 metrów dojść do drogi wojewódzkiej 389. Na drodze skręcić w lewo (na wschód) i drogą iść jeszcze 2 km aż do schroniska „Jagodna”.Szlak zielony: przez wieś Spalona iść cały czas główną drogą, nie skręcać w stronę wyciągu, dojść do „Spalonej Drogi” i nią dojść do schroniska.Mamy nadzieję, że w przewidywalnej przyszłości nastąpi jakieś racjonalne porozumienie z Lasami Państwowymi, a do tego czasu zamykanie szlaków będzie niestety nieuniknione.PTTK radzi: dobra mapa i kompas (lub GPS) to podstawa w wędrówkach górskich!

Znalazłem na fejsie podaję ze strony PTTK "Ziemi Kłodzkiej"

http://klodzko.pttk.pl/wordpress/
ODPOWIEDZ