VIII Oldskulowa Wędrówka po Beskidzie Niskim 18-20.10.2019

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

VIII Oldskulowa Wędrówka po Beskidzie Niskim 18-20.10.2019

Post autor: Dżola Ry » 01 grudnia 2019, 13:52

To był już ósmy nasz górski "bal przebierańców", czyli wędrówka górska, na której nowym technologiom mówimy stanowcze NIE!
Tym razem w kameralnym 14-osobowym gronie. Niewykluczone, że część dotychczasowych bywalców tej imprezy odstraszył termin. Po połowie października może być już naprawdę zimno, a o ciepłe oldskulowe ciuchy już nie jest tak łatwo jak o flanelę czy dżinsy.

Całe szczęście po raz kolejny jesienna aura nadzwyczaj dopisała i nawet nie miałam szansy wykorzystać kurtki "kangurki", której nareszcie się w tym roku dorobiłam.
Obrazek

Tym razem stacjonowaliśmy w schronisku "Pod Chyrową" w Chyrowej w składzie: (od prawej) Jędral, Wiesia, Adam.B, Rebel, Zosia, Wiolcia, jędrek4, Agi 1, Basia, goska, ASIULA i Dżola Ry oraz nieobecni na fotce tatromaniak i ela.
Zjeżdżaliśmy się sukcesywnie przez cały piątek i dołączaliśmy do zajęć integracyjnych w kuchni schroniska, bo chociaż mieliśmy na pięterku salonik to jakoś w tej kuchni tak swojsko było.
Rano zaczęliśmy od zbiorowej fotki. Wykorzystaliśmy do niej stojący na podwórku rekwizyt, który bardzo nam się stylistycznie podobał, nawet pomimo tego, że stał "pod słońce" :)

Obrazek

Zrobiliśmy więc poprawkę "ze słońcem" i samochodami ruszyliśmy na Przełęcz Hałbowską, na której najpierw odwiedziliśmy zbiorową mogiłę Żydów znajdującą się na miejscu straceń - 7 lipca 1942 roku w tym miejscu hitlerowcy dokonali egzekucji 1250 Żydów przywiezionych z getta w Nowym Żmigrodzie.
A potem wyruszyliśmy na czerwony szlak w stronę Kamienia, a dalej Kątów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po wyjściu z pięknie, jesiennie wystrojonego lasu weszliśmy na rozległe łąki z malowniczymi widokami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak na dłoni mieliśmy też kolejny cel naszej wędrówki - Grzywacką Górę.

Obrazek

Póki co szykowaliśmy apetyty - w Kątach jest knajpka "Cho no tu", w której można zjeść pierogi, napić się piwa albo kawy (z ekspresu!). Toteż mieliśmy tu zaplanowany dłuższy popas. Jakież było nasze rozczarowanie, gdy okazało się, że lokal jest zamknięty! Jak tak można?! No jak?
Cóż było robić? Trzeba się było obejść smakiem i ruszyć dalej. Niektórzy jeszcze uzupełnili zapasy w sklepie i zaczęliśmy podejście na Grzywacką Górę. Nad wsią, przy szlaku znajduje się wiata - w jej pobliżu zrobiliśmy sesję zdjęciową dokumentującą stylizację uczestników.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozostali nie byli zainteresowani "ścianką" ;) :D Zgodzili się za "zbiorówkę" i ruszyliśmy dalej szybko docierając do szczytu, który wieńczy charakterystyczna, biała wieża.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I ruszyliśmy dalej rozległymi otwartymi przestrzeniami, zagajnikami usłanymi liśćmi, kolorowym lasem aż doszliśmy do Chyrowej. Nadkładając odrobinkę drogi zeszliśmy do cerkwi/kościółka położonego w malowniczej dolinie pięknie oświetlonej zachodzącym słońcem i wróciliśmy do schroniska w sam raz na gotowy obiad.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Długość trasy to jakieś 17-18 km - w sam raz na jesienny dzień, na wędrówkę dynamiczną, ale nieśpieszną i okraszoną leniwymi popasami. W połączeniu z rozległymi, malowniczymi widokami i słoneczną ciepłą pogodą była po prostu idealna! Reszty dopełniało wesołe, niezawodne towarzystwo GSów i ich przyjaciół.
Z satysfakcją przystąpiliśmy do wieczornej biesiady wieńczącej ten uroczy dzień.

Rano w niedzielę w ośmioosobowej podgrupie, już w "cywilkach", ruszyliśmy najpierw do wodospadu w Iwli, znanego wszystkim wielbicielom "Wina Truskawkowego".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem żółtym gminnym szlakiem z Dukli ruszyliśmy na Cergową, z której od roku można podziwiać widok na okolicę dzięki drewnianej wieży wieńczącej szczyt.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zeszliśmy tą samą drogą, tym razem zatrzymując się przy źródełku św. Jana z Dukli.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec zajechaliśmy jeszcze do kaplicy św. Jana z Dukli na wzgórzu Zaśpit, w której akurat trwała msza.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z okolicy wyraźnie było widać wieżę widokową na Cergowej.

Obrazek

Obrazek

A potem już tylko przyszło nam się pożegnać i ruszyć do swojej codzienności z naładowanymi do pełna akumulatorami!


Wszystkie zdjęcia są TUTAJ
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: VIII Oddskulowa Wędrówka po Beskidzie Niskim 18-20.10.2019

Post autor: Dżola Ry » 01 grudnia 2019, 15:15

Przy okazji naszło mnie na taką retrospekcję...

I Oldskul 2012
, Izby

Relacja: viewtopic.php?f=6&t=7238

Obrazek

II Oldskul 2013, Huta Polańska - Hajstra (nie mam żadnej porządnej zbiorówki, w tej wędrówce nie uczestniczyłam, to był trudny dla mnie czas :( )

Relacja: viewtopic.php?f=6&t=8842

Obrazek

I "uczciwa" zbiorowa fotka z odnalezionej relacji.

Obrazek

III Oldskul 2014, Rudawka Rymanowska

Relacja: http://www.forum.gory-szlaki.pl/viewtop ... =6&t=10107

Obrazek

IV Oldskul 2015, Dukla

Relacja: viewtopic.php?f=6&t=10812

Obrazek

V Oldskul 2016, Smerekowiec (zdjęcie Limonki)

Relacja: viewtopic.php?f=6&t=11468

Obrazek

VI Oldskul 2017, Krynica

Relacja viewtopic.php?f=6&t=12242

Obrazek

VII Oldskul 2018, Bartne

Relacja viewtopic.php?f=6&t=12596

Obrazek

VIII Oldskul 2019, Chyrowa

Relacja powyżej :)

Obrazek



Chciałam jeszcze dołączyć linki do relacji, ale nie jestem w stanie poradzić sobie z tą wyszukiwarką!
Na hasło "Oldskul" lub "Oldskulowa" (nawet z + lub * ) pokazuje mi tylko tegoroczne posty.
Tomku @Tidżeju , jeśli odszukanie tych relacji jest możliwe przez tę wyszukiwarkę to muszę przyjść u Ciebie przeszkolenie! Proszę o nie :)
Żmudnymi poszukiwaniami strona po stronie znalazłam te relacje, o przeszkolenie jednak nadal proszę.
Ostatnio zmieniony 01 grudnia 2019, 21:20 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Re: VIII Oldskulowa Wędrówka po Beskidzie Niskim 18-20.10.2019

Post autor: Han-Ka » 01 grudnia 2019, 16:24

Jolu, z pierwszego dnia widać wszystkie zdjęcia poza jednym, ostatnim solowym na "ściance".
Natomiast z dnia drugiego wyświetlają się tylko trzy fotki blisko zakończenia, pozostałych niestety nie widać :( .

Fajnie, że zrobiłaś nawiązanie do poprzednich spotkań oldskulowych. Jak się uda podpiąć do tego linki do relacji, to będzie super :spoko: .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: VIII Oldskulowa Wędrówka po Beskidzie Niskim 18-20.10.2019

Post autor: Dżola Ry » 01 grudnia 2019, 16:32

Czy inni też mają problem z wyświetleniem zdjęć?
Bo ja nic nie potrafię zmienić.
Wszystkie zdjęcia w Oldskula, z każdego dnia, są w jednym albumie - na pewno udostępnionym - na Googlach.
Dlaczego niektóre się wyświetlają, a inne nie? nie mam pojęcia...
Może ktoś, kto miał podobny problem podpowie w czym może być rzecz?
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Re: VIII Oldskulowa Wędrówka po Beskidzie Niskim 18-20.10.2019

Post autor: gaza » 01 grudnia 2019, 16:44

U mnie widać wszystko :spoko:
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Re: VIII Oldskulowa Wędrówka po Beskidzie Niskim 18-20.10.2019

Post autor: buba » 01 grudnia 2019, 16:44

Te relacje sa zawsze takie mile dla oka! :D :hura:
Dżola Ry pisze:
01 grudnia 2019, 13:52
Po połowie października może być już naprawdę zimno, a o ciepłe oldskulowe ciuchy już nie jest tak łatwo jak o flanelę czy dżinsy.


Ze o sweter ciezko?? :shock:
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: VIII Oldskulowa Wędrówka po Beskidzie Niskim 18-20.10.2019

Post autor: Dżola Ry » 01 grudnia 2019, 16:56

gaza pisze:
01 grudnia 2019, 16:44
U mnie widać wszystko :spoko:
Uff...
To może Haniu @Han-Ka dlatego Ci się nie wyświetliły, że tych zdjęć jest dużo i muszą się długo ładować?
buba pisze:
01 grudnia 2019, 16:44
Ze o sweter ciezko??
Nie no... sweter to na taką pogodę, jaka nam się cudownie trafia zawsze na jesiennym Oldskulu.
Ale jakby było zimniej to kurtki potrzebne cieplejsze. I o takie - starodawne - wydaje mi się trudniej... czy się mylę?
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Re: VIII Oldskulowa Wędrówka po Beskidzie Niskim 18-20.10.2019

Post autor: Han-Ka » 01 grudnia 2019, 18:23

Dżola Ry pisze:
01 grudnia 2019, 16:56
dlatego Ci się nie wyświetliły, że tych zdjęć jest dużo i muszą się długo ładować?
Raczej nie, czekałam długo, klikałam "odśwież" i nie pomogło. U @Roberta J też jest dużo zdjęć i wszystkie widoczne. Ja coś jestem na bakier z albumami googla, z moich relacji też fotki poznikały :zly: .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
Atria
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 495
Rejestracja: 20 września 2010, 21:37

Re: VIII Oldskulowa Wędrówka po Beskidzie Niskim 18-20.10.2019

Post autor: Atria » 01 grudnia 2019, 19:48

Zdjęcia i kolory super, obejrzałam kilka razy :spoko: Jola, jak Ci było w długich włosach? Nie planujesz zapuszczania? :lol:
"Historii nie da się przewidzieć, tyle wiem jako historyk..."
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: VIII Oldskulowa Wędrówka po Beskidzie Niskim 18-20.10.2019

Post autor: Dżola Ry » 01 grudnia 2019, 21:29

Han-Ka pisze:
01 grudnia 2019, 18:23
Ja coś jestem na bakier z albumami googla, z moich relacji też fotki poznikały :zly: .
To ja nie potrafię nic poradzić, jeśli chodzi o tę relację.
Natomiast jeśli chodzi o Twoje, to być może problem tkwi w tym, że teraz każdy album trzeba oddzielnie (i na nowo) udostępnić, bo po tych ichnich "rewolucjach" wszystkie albumy zrobiły się domyślnie nieudostępnione.
Tylko to mi przychodzi do głowy...
Atria pisze:
01 grudnia 2019, 19:48
Jola, jak Ci było w długich włosach? Nie planujesz zapuszczania?
Bardzo był kłopotliwy ten koński ogon! Gęste ciężkie włosy cały czas dążyły ku ziemi :lol: i ledwo je chusteczka utrzymywała! :lol:
Np. na poniższym zdjęciu widać, że grzywka znad oczu zawędrowała mi już na czubek czoła :)

Obrazek

Znacznie wygodniejsze były zeszłoroczne warkocze! Przynajmniej się równoważyły :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: VIII Oldskulowa Wędrówka po Beskidzie Niskim 18-20.10.2019

Post autor: Dżola Ry » 01 grudnia 2019, 21:31

Kawał żmudnej pracy wykonałam przeszukując ręcznie wszystkie relacje i odnalazłam je!!!

Uzupełniłam w drugim poście.
Mimo to proszę o sprawdzenie, czy ta wyszukiwarka działa należycie i ewentualnie o przeszkolenie mnie, jak się tego ustrojstwa skutecznie używa...
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Re: VIII Oldskulowa Wędrówka po Beskidzie Niskim 18-20.10.2019

Post autor: Grochu » 02 grudnia 2019, 9:57

No i pięknie :)
Może następnym razem uda mi się znowu dotrzeć, bo jestem wielkim fanem tej imprezy :)
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Re: VIII Oldskulowa Wędrówka po Beskidzie Niskim 18-20.10.2019

Post autor: Tidżej » 03 grudnia 2019, 21:28

Dżola Ry pisze:
01 grudnia 2019, 15:15
Chciałam jeszcze dołączyć linki do relacji, ale nie jestem w stanie poradzić sobie z tą wyszukiwarką!
Na hasło "Oldskul" lub "Oldskulowa" (nawet z + lub * ) pokazuje mi tylko tegoroczne posty.
Tomku @Tidżeju , jeśli odszukanie tych relacji jest możliwe przez tę wyszukiwarkę to muszę przyjść u Ciebie przeszkolenie! Proszę o nie
Żmudnymi poszukiwaniami strona po stronie znalazłam te relacje, o przeszkolenie jednak nadal proszę.
@Dżola Ry wszystko z wyszukiwaniem robiłaś dobrze, był jednak niestety jakiś problem z indeksowaniem treści. Dzięki za znalezienie problemu. Zadziałałem i powinno być ok.

Ciekaw jestem czy kiedyś uda mi się w końcu dotrzeć na Oldskul, bo choć tak jak @Grochu też jestem fanem tej imprezy, to do tej pory mi się nie udało.

Znów świetnie się bawiliście w pięknych okolicznościach przyrody, co widać w relacji! Gratulacje to zawsze był dobry pomysł!
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Re: VIII Oldskulowa Wędrówka po Beskidzie Niskim 18-20.10.2019

Post autor: buba » 03 grudnia 2019, 23:05

Dżola Ry pisze:
01 grudnia 2019, 21:29


Znacznie wygodniejsze były zeszłoroczne warkocze! Przynajmniej się równoważyły :D

Warkocze sa najwygodniejsze! :lol: (Tylko czasem wpadaja do zupy (albo co gorzej do ogniska... ;) )
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Małgośka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 151
Rejestracja: 07 marca 2011, 20:53

Re: VIII Oldskulowa Wędrówka po Beskidzie Niskim 18-20.10.2019

Post autor: Małgośka » 04 grudnia 2019, 17:37

Piękna pogoda Wam się trafiła :) Szkoda,że nie mogłam być tym razem :cry: Fajnie Jolu, że przypomniałaś poprzednie spotkania Oldskulowe jest co powspominać :hura:
ODPOWIEDZ