Tabletki do oczyszczania wody

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous 333

Tabletki do oczyszczania wody

Post autor: Anonymous 333 » 13 listopada 2009, 22:27

Tego lata zakupiłam dla kogoś w Stanach tabletki do oczyszczania wody, niestety ta osoba z nich nie skorzysta a ja chodzę po górach tylko rekreacyjnie, nigdy nawet nie byłam w górach więcej niż jeden dzień. Jeżeli znacie kogoś, ktoś wyjeżdża na jakąś wielką wyprawę bardzo proszę o kontakt. Tabletki są świeże, zakupione tego lata i jest ich 50 w opakowaniu, co oznacza, że starczy ich na 25 litrów. Posiadam aż 3 takie zestawy.
pozdrawiam
olaktheb@o2.pl
na maila poślę fotki i szczegóły




olkatheb założył/ła podobny post w 'Na każdy temat', złączyłam.
Zaraz się okaże, że 3 taki założy w 'Turystyce (...)'...
Potem powtórki wywalę. Mode.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 13 listopada 2009, 22:50

ja piguły tylko w aptece kupuję
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 13 listopada 2009, 23:01

olkatheb pierwszy dzień na forum, pierwszy post, a Ty już sprzedawać zamierzasz...
Sorki, ale zwyczaj tego forum taki, że nowi przedstawiają się w temacie "Przedstaw się". Piszą trochę o sobie, skąd, po co, dlaczego, i czemu góry i kiedy i w ogóle jakieś info.
Poza tym
janek.n.p.m pisze:ja piguły tylko w aptece kupuję
jestem tego samego zdania.

Przenoszę temat TUTAJ.
W moim pojęciu piguły to nie sprzęt :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 19 listopada 2009, 14:39



Mariusz powiedział/-a:
Raczej déjà vu

heeee??? nooo cooo Tyyy???
NO wstyd żeby takiej podstawowej rzeczy nie wiedzieć :D :lol:

Pisze się DERZAFFFFIIIII... :ha: :ha: :ha:
Pati

Post autor: Pati » 13 sierpnia 2013, 15:19

janek.n.p.m pisze:ja piguły tylko w aptece kupuję
Stary temat..

W ten urlop miałam 'rewolucje' po wodzie ze stawu pełnego trupów much i czego tam jeszcze zwierzęcego
/powyżej schronu dla zainteresowanych/, ale wyjścia nie było, odwodnienie totalne, generalnie długa historia..

Janek, ktokolwiek.. Używaliście jakich tabletek do oczyszczenia wody? W aptece się kupuje/gdzie indziej? Ktoś coś testował/poleca?

Nadmanganian potasu?
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 13 sierpnia 2013, 15:32

Ja używałem Javel Aquatab (przykładowy link pod nazwą). Spory posmak chloru po zastosowaniu, ale da się wypić ;)
Kupiłem w jakimś przypadkowym sklepie ze sprzętem turystycznym w Warszawie. Nawet nie pamiętam gdzie.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 13 sierpnia 2013, 15:59

Pati pisze:Janek, ktokolwiek.. Używaliście jakich tabletek do oczyszczenia wody? W aptece się kupuje/gdzie indziej? Ktoś coś testował/poleca?
nie kupowałem, nie wiem, na forum militarnym powinni wiedzieć
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 13 sierpnia 2013, 16:27

W Rumunii używaliśmy takich: "Micropur Forte". Nie zmieniają smaku wody w jakiś szczególny sposób.
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Pati

Post autor: Pati » 13 sierpnia 2013, 20:06

Chrzanić smak wody!
Dzięki za pomoc, poszukam jeszcze co nieco, doczytam, popytam..
Podzielę się uwagami jak przeżyję lepiej kolejne takie spotkanie z bakteriami czy wirusami..



Edit
Info od Bodzia - w Sklepie Podróżnika m.in. można pytać o oczyszczacze wody
piter872
Turysta
Turysta
Posty: 54
Rejestracja: 26 lutego 2018, 17:42

Re: Tabletki do oczyszczania wody

Post autor: piter872 » 25 października 2020, 15:26

a propos wody, a czy te tabletki sa lepsze od filtrów do wody?
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: Tabletki do oczyszczania wody

Post autor: Dżola Ry » 25 października 2020, 21:52

piter872 pisze:
25 października 2020, 15:26
a propos wody, a czy te tabletki sa lepsze od filtrów do wody?
Byłam kiedyś w 2-miesięcznej podróży po Azji i żeby nie musieć zawalać świata plastikiem chciałam pić wodę z kranu. Miałam ze sobą filtr do wody i tabletki uzdatniające.
Tabletek nigdy nie użyłam, filtr sprawdził mi się rewelacyjnie! Nigdy nie zdarzyły mi się problemy gastryczne.
Myślę, że tabletek użyłabym ewentualnie wtedy, gdybym musiała użyć wody z rzeki czy jeziora. Dzięki Bogu nie musiałam.
piter872
Turysta
Turysta
Posty: 54
Rejestracja: 26 lutego 2018, 17:42

Re: Tabletki do oczyszczania wody

Post autor: piter872 » 27 października 2020, 20:01

Jaki filtr był w użyciu? Czy na polskie warunki dafi wystarczy czy lepiej zaopatrzyć się w coś lepszego?
Awatar użytkownika
milfen
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 148
Rejestracja: 31 lipca 2014, 11:08

Re: Tabletki do oczyszczania wody

Post autor: milfen » 27 października 2020, 23:16

Ja również nigdy tabletek nie używałem. Jak jest potrzeba to korzystam z filtra mechanicznego - wg producenta bakterie się przez nie go nie przedostaną. Piłem tak wodę bezpośrednio z Wisły i bez dolegliwości :)
Chyba kwestia jakiego poziomu odkażania wody oczekujesz. Teoria mówi, że mechaniczny zablokuje bakterie i zanieczyszczenia fizyczne, przepuści wirusy. Tabletka oczyści z bakterii i wirusów, ale dodatkowo wodę trzeba przefiltrować.
Mnie wystarczy przepuszczenie przez filtr mechaniczny i jak mam czas/ochotę to dodatkowo zagotuję wodę :)
piter872
Turysta
Turysta
Posty: 54
Rejestracja: 26 lutego 2018, 17:42

Re: Tabletki do oczyszczania wody

Post autor: piter872 » 28 października 2020, 17:03

milfen pisze:
27 października 2020, 23:16
Chyba kwestia jakiego poziomu odkażania wody oczekujesz
Ano taki poziom aby nie mieć wariacji żołądkowych i żeby tylek wytrzymał do końca 14dniowej przygody:)
Zapas wody planuje uzupełniać w schroniskach i przepuścić przez filtr tak jak robię w domu z wodą kranową i w wielu miejscach po za domem. Póki co żyje i nic mi nie dolegało do tej pory
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Re: Tabletki do oczyszczania wody

Post autor: Dżola Ry » 28 października 2020, 20:19

piter872 pisze:
27 października 2020, 20:01
Jaki filtr był w użyciu? Czy na polskie warunki dafi wystarczy czy lepiej zaopatrzyć się w coś lepszego?
Mam taki jak poniżej i innych nie znam więc się nie wypowiadam.
https://military.pl/p/filtr-do-wody-saw ... HZEALw_wcB

Nawet w krajach o naprawdę niskim standardzie higienicznym jak Laos czy Kambodża ten filtr sprawdził się doskonale.

Generalnie w Polsce (i w Europie) żadnego filtra nie używam. Piję wodę prosto z kranu od wielu lat, w ogóle nie kupuję wody w plastiku (no może incydentalnie). Również w schroniskach, na lotniskach, w hostelach piję kranówę. W tym roku podczas wakacji głównie taką piłam jadąc 2 tygodnie na rowerze wzdłuż Bałtyku. Nigdy nic mi nie było (tfu tfu tfu przez lewe ramię ;) :D)
Filtr kupiłam wyłącznie na podróże do ubogich krajów.
A Ty gdzie się wybierasz?
ODPOWIEDZ