Spodnie trekingowe

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

spodnie trekingowe

Post autor: Anonymous » 29 stycznia 2013, 22:52

witam serdecznie..
od tego roku postanowiłem chodzić późną jesienią,zimą i wczesna wiosną po Beskidach( bo tu mam najbliżej) głownie ze względu na mniejsza ilość ludzi na szlakach...w jednym ze sklepów handlowiec zaproponował/doradził mi spodnie firmy NORTH FINDER NO-1790SI..powiem szczerze nie znałem firmy z naszego rynku ..ale widywałem na Słowacji dość często.. troche sie dałem urobić " seria niby i do chodzenia w zimniejsze dni oraz na narty jak ktoś jeździ ..stad rozszerzone nogawki.. itp.." od 2 tygodni z dzieciakiem latam po parku..górkach i muszę przyznać ze na razie się sprawdzają....bo nie mam żadnej bielizny termo pod nimi a temperatury ostatnio - 9 stopni..a ja nawet nie zmarzłem.. jeśli poczekasz miesiąc do wybieram się na Wyrypę Beskidzką i myslę ze to bedzie dla nich dobry test :) ..zdam sprawozdanie...
nie wie m co latem bedize wiec sie nie wypowiadam bo mysle ze sie w nich roztopie:) ...ale w sierpniu ..ok. 16.. wchodzilem do chaty u Terego na słowacji i bylo - 5...załuje ze ich wtedy nie miałem..stad tez ten zakup..jak je sprawdze dam napewno znać.. pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lutego 2013, 13:17

Co sądzicie o spodniach Milo Nito?? Może ktos takie posiada i moglby mi nieco powiedziec o tych spodniach. Planuje kupic jakies spodnie trekingowe i własnie te wpadły mi w oko. Prosze o opinie.
Poniżej zamieszczam link:
https://www.tuttu.pl/spodnie,spodnie-ni ... 729-7894-p
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 15 lutego 2013, 13:22

Moim zdaniem spodnie Milo z materiału extendo sprawdzają się a podczas lekkiej zimy ze stuptutami i getrami termoaktywnymi też dają radę :spoko:
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Mike

Post autor: Mike » 15 lutego 2013, 13:24

Wojtas1509 pisze:Co sądzicie o spodniach Milo Nito
Posiadam takowe od kilku lat i uważam, że są rewelacyjne. Używam ich praktycznie w każdym sezonie. Bardzo dobry materiał. Polecam :)
Pati

Post autor: Pati » 15 lutego 2013, 13:31

Na moje oko to RafałS takie ma.
Sama mam wersję /bodajże ciut tańszą/ bez możliwości rozsunięcia na dole i mniejsze wzmocnienie na dupie.
Ale właściwie to prawie to samo i większość ludzi z którymi łażę czy się wspinam to mają jeden lub drugi typ tych gaci.
Poza tym materiał się rozciąga, wytrzymały, trzyma się na szwach, kieszeń ok,
powiedzmy ze przewiewne tak sobie
/wg mojej opinii, ale jak ja podchodzę pod górkę to też dużo ciepła oddaję/, więc nogawki sobie podwijam, trzymają się.
Plamy to ciężko sprać, chyba że pralka, ale też po paru tyg. łażenia tak nie capią ;)
Poza tym jestem zadowolona.

EDIT
I jak chcesz je kupić to zerknij na ceny, bo z tego co widzę, to na necie są sklepy gdzie kupisz je za 2 stóki plus przesyłka pewnie, co i tak wyjdzie taniej niż na stronie którą zapodałeś /i to po zniżce/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lutego 2013, 14:04

Pati pisze:I jak chcesz je kupić to zerknij na ceny, bo z tego co widzę, to na necie są sklepy gdzie kupisz je za 2 stóki plus przesyłka pewnie, co i tak wyjdzie taniej niż na stronie którą zapodałeś /i to po zniżce/

Wiem wiem :) strone podałem tak dla przykładu :) Dzieki wielkie za pomoc :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 15 lutego 2013, 15:01

Wojtas1509 pisze:Co sądzicie o spodniach Milo Nito??
Intensywnie przeze mnie użytkowane od 4-5 lat.
Sprawdziły się również w Alpach na ferratach.
Malgo pisze:Moim zdaniem spodnie Milo z materiału extendo sprawdzają się
Podzielam zdanie Malgo i złego słowa nie wypowiem na temat tych spodni. Jak dla mnie - Super.
Trzeba tylko uważać żeby dupą nie usiąść na świeżej żywicy drzewa iglastego, prawda Adminie Grzegorzu? :kukacz:

Sklep Turysty w BB: http://www.turystabb.pl/product_info.ph ... ucts_id=44

8a Gliwice: http://8a.pl/spodnie/spodnie-milo-nito
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 15 lutego 2013, 19:07

Ja również takie spodnie posiadam i jestem z nich bardzo zadowolony :)
Królik pisze:Trzeba tylko uważać żeby dupą nie usiąść na świeżej żywicy drzewa iglastego, prawda Adminie Grzegorzu? :kukacz:
:lol:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 15 lutego 2013, 19:37

Materiał rewelacyjny, rzeczywiście, jak napisala Malgo, świetne na każdą porę roku. Ja postawiłem na model Nevada z odpinanymi nogawkami.
Jedyny minus moim zdaniem w tych spodenkach to zbyt mała kieszeń boczna. Mogłaby być taka, żeby zmieściła się mapa. Teraz mieści się tylko telefon i jak się oprzemy o skały... trach :twisted:
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 15 lutego 2013, 20:43

Też mam coś takiego od kilku lat. Ogólnie jestem zadowolony, chociaż mam wrażenie, że są trochę za sztywne i lekko szeleszczą :lol: . Acha i za każdym razem je czymś poplamię (ale co poradzisz z takim gamoniem :lol: ).
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 15 lutego 2013, 22:44

Darek pisze: Acha i za każdym razem je czymś poplamię
No to witaj w klubie plamiaczy :spoko:
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 16 lutego 2013, 9:53

Dopiszę się na trzeciego ;) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 16 lutego 2013, 10:11

A zapomnaielm dopisac że mi pękly w kroku, nie jest to jakies wielkie ale przewiewu nigdy za wiele :zoboc:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 lutego 2013, 11:13

Szkoda tylko, że nigdzie nie ma w asortymencie spodni zielonych choć takowe istnieją :( Taki kolor by mi najbardziej odpowiadał :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 czerwca 2013, 17:54

Cześć. Jakie spodnie polecacie na lato w góry?
Zależy mi żeby dobrze oddychały i nie ciążyły zbytnio po deszczu.


Edit: Post przeniesiony do wlasciwego watku - Zbychu
ODPOWIEDZ