Trekkingi z przewodnikiem po Alpach

W tym dziale rozmawiamy o górach z całego świata oraz przedstawiamy nasze relacje i zdjęcia z wycieczek zagranicznych. Również tu możesz zapytać o przygotowania, problemy i trudności przy organizowaniu wypraw zagranicznych.

Moderatorzy: adamek, PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Trekkingi z przewodnikiem po Alpach

Post autor: Anonymous » 04 stycznia 2013, 19:28

Orientuje się ktoś z was gdzie można się zapisywać na trekkingi z przewodnikiem po Alpach na czterotysięczniki?

Słyszałem że we wrześniu były takie organizowane, że było zaliczane cztery - czterotysięczniki, bez jakiejś selekcji. Nie była sprawdzana kondycja ani konieczność korzystania ze sprzętu wysokogórskiego.

Trasy były przygotowane takie że mógł każdy wyjść - nawet starsze kobiety.



/wątek wyodrębniono z "Zaproszeń" - Dzwonek/
.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 04 stycznia 2013, 21:01

pecet0 firmy, które reklamują się w gazecie "n.p.m.", organizują trekkingi:
www.annapurna.pl
www.ekspedycja.com
www.gorydlakazdego.com
www.wyprawy.net
www.patagonia.com
www.homohibernatus.eu
Podejrzewam, że skoro stać ich na reklamę w piśmie branżowym, to mogą być drodzy ;) Z tego, co zauważyłam, to organizowane są zarówno trekkingi jak i wyprawy. Od razu chciałam podkreślić, że nigdy nie korzystałam z usług żadnej z tych firm. Oprócz tych wymienionych, wiem, że Leszek Cichy również świadczy usługi przewodnika na trasach trekkingowych.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 stycznia 2013, 21:13

Dzieki Malgo za treściwą odpowiedź.

Teraz jeszcze pytanie pisałby się ktoś na wyprawę?

aby pojechać samochodem w 3-4 osoby rozbijając koszt.

Jeśli byłaby potrzeba to wynajmując przewodnika na miejscu, a jeśli jedna z osób znała tamten teren to rezygnując z przewodnika zagranicznego.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 04 stycznia 2013, 21:51

pecet0 może popytaj w jakimś Klubie Wysokogórskim, chociaż szczerze mówiąc, nie wiem jak możesz to zrobić, jeżeli np. nie jesteś członkiem KW.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Post autor: tknp » 04 stycznia 2013, 22:07

pecto 0 poszukaj wiadomości w PKA - Polski Klub Alpejski , miłego
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1417
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 04 stycznia 2013, 23:52

Sprawdż może jeszcze ofertę biura Horyzonty. Z tego co słyszałem nie jest przesadnie drogo , a cieszą się ponoć dobrą opinią. Wiem , ze organizują trekingi miedzy innymi trekingi w Alpach austriackich.
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 05 stycznia 2013, 9:17

pecet0 pisze:Jeśli byłaby potrzeba to wynajmując przewodnika na miejscu, a jeśli jedna z osób znała tamten teren to rezygnując z przewodnika zagranicznego.
Trzeba niestety brać pod uwagę fakt, że w okresie zimowym, te same trasy są mnożone cenowo dwukrotnie. Podejrzewam, że jakieś nietrudne (Breithorn, Allalinhorn) gdzie większość góry pokonuje się kolejką będą dostępne. Na nieco trudniejsze, przewodnik będzie brał kogoś uprzednio sprawdzonego.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 05 stycznia 2013, 15:57

pece0 skontaktuj się z Mosorczykiem(PW) .On na pewno udzieli Ci wiele cennych wskazówek.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
ODPOWIEDZ