06.10.2012 r. - Pasmo Baraniej Góry - Jesienne wędrowanie

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1055
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 13 października 2012, 22:59

Mogę polecić ciekawą i dość dziką trasę na Baranią Górę. Zaczynamy przy jeziorze, tam gdzie zaczyna się szlak niebieski i idziemy dowolną drogą/scieżką prosto pod górę w kierunku przysiółka Czarne Małe. Tam wchodzimy na grzbiet i trzymamy się zasady - byle w górę. Droga zaprowadzi nas przez bezszlakowe szczyty: Czarny, Przypór, Przysłop na Wierch Równiański tuż pod Baranią Górą.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 października 2012, 10:15

heathcliff pisze:Ongiś wędrówka lasem z perspektywy młodzika mi się ciągnęła teraz jest tam naprawdę co oglądać
Ja dlatego nie wróciłem tam od czasów szkolnych. Ale może niedługo... ;)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 14 października 2012, 21:14

Na mnie też już pora tam zajrzeć bo ostatnio,bodajże,we wrześniu 2011r tam byłam.
mimo tych zgliszcz i tak jest tam pięknie.
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 15 października 2012, 20:41

Darku, bardzo mi się podobają Twoje zdjęcia. Aż chce się ruszyć w taki jesienny Beskid :)
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 15 października 2012, 21:24

Wiolcia pisze:Darku, bardzo mi się podobają Twoje zdjęcia. Aż chce się ruszyć w taki jesienny Beskid :)
Dziękuję. Miałem szczęście, że tego dnia ruszyłem :) .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 16 października 2012, 13:38

Bardzo fajna relacja. Już któryś raz do niej zaglądam, żeby sobie zapamiętać ten zygzakowaty szlak na Cieńków Postrzedni (karkołomna nazwa!). Śliczne pejzaże, można obejrzeć i skocznię i zameczek. Tylko muszę jakąś pętelkę wymyślić.
Pierwszy raz widzę kościółek na Stecówce od wewnątrz - za każdym razem kiedy tam byliśmy, był zamknięty.
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 16 października 2012, 21:08

malgosiadg pisze: Już któryś raz do niej zaglądam, żeby sobie zapamiętać ten zygzakowaty szlak na Cieńków Postrzedni
Mnie podoba sie do tego stopnia, że zapodałem sobie ów widoczek jako tapetę na komputerze w pracy i w domu :D
malgosiadg pisze:Pierwszy raz widzę kościółek na Stecówce od wewnątrz - za każdym razem kiedy tam byliśmy, był zamknięty.
Zamknięty tak na amen (nomen omen) ? Fakt, też nie mam szczęścia być tam kiedy jest całkowicie otwarty ale przedsionek zawsze jest dostępny. Zresztą i tym razem zdjęcie wnętrza robiłem przez zamknięte, ale przynajmniej oszklone drzwi :).
Jeżeli można tak powiedzieć kościółek ten "ma klimat".
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 października 2012, 21:39

sprocket73 pisze:Mogę polecić ciekawą i dość dziką trasę na Baranią Górę. Zaczynamy przy jeziorze, tam gdzie zaczyna się szlak niebieski i idziemy dowolną drogą/scieżką prosto pod górę w kierunku przysiółka Czarne Małe. Tam wchodzimy na grzbiet i trzymamy się zasady - byle w górę. Droga zaprowadzi nas przez bezszlakowe szczyty: Czarny, Przypór, Przysłop na Wierch Równiański tuż pod Baranią Górą.

Masz jakieś zdjęcia z tego przejścia?
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 13 stycznia 2013, 10:26

melduję posłusznie, że byliśmy wczoraj na Cieńkowach, tylko zygzaka nie widzieliśmy, bo go kruca bomba zasypało :(
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 13 stycznia 2013, 10:38

malgosiadg pisze:melduję posłusznie, że byliśmy wczoraj na Cieńkowach,
Mam nadzieję, że relacja będzie? :kukacz:
malgosiadg pisze:tylko zygzaka nie widzieliśmy, bo go kruca bomba zasypało
:D
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 13 stycznia 2013, 11:03

Dżola Ry pisze:Mam nadzieję, że relacja będzie? :kukacz:
Jolu, relacji nie ma z czego pisać - w sumie przeszliśmy może z 10 kolometrów Wisła Czarne Fojtula - Cieńków - Cieńków Postrzedni - Cieńków Wyżni i z powrotem, co w kopnym śniegu zajęło nam... cały dzień :D
Myślę, że wystarczy wzmianka tutaj gościnnie w relacji Darka, który jest zresztą spiritus movens naszej wycieczki ;)
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 13 stycznia 2013, 11:17

malgosiadg pisze:Myślę, że wystarczy wzmianka tutaj gościnnie w relacji Darka
A ja myślę, że to za mało i że bez zdjęć się nie liczy :kukacz: :)
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 13 stycznia 2013, 22:08

malgosiadg pisze:melduję posłusznie, że byliśmy wczoraj na Cieńkowach, tylko zygzaka nie widzieliśmy, bo go kruca bomba zasypało :(
Chociaż małe zdjątko "słynnego" drzewka w śnieżnej szacie, plisss :D .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 13 stycznia 2013, 23:02

Dżola Ry pisze:bez zdjęć się nie liczy :kukacz: :)
Darek pisze:Chociaż małe zdjątko "słynnego" drzewka w śnieżnej szacie, plisss :D .
Zdjątka są, a jakże. Ale wybacz Darku, Twoje "słynne" drzewko tym razem wyjątkowo zignorowaliśmy, bo było oblegane przez narciarzy z pobliskiego wyciągu. W ogóle szlak zimą godny jest polecenia dopiero od Cieńkowa Postrzedniego (o ile dobrze sie doliczyłam tych Cieńkowów - nie są oznaczone). Dopiero tam przestaje być słyszalne buczenie wyciągu i tam też kończą swoje harce adepci jazdy skuterami śnieżnymi. Na odcinku od wyciągu w stronę Postrzedniego jeżdżą w te i wewte, hałasując i smrodząc niemiłosiernie spalinami i zmuszając cię do ustępowania im drogi na wąskich odcinkach szlaku (nota bene pieszego szlaku, wrrr). I to właściwie jedyna niedogodność :) poza tym bardzo pięknie tam, chociaż widoki mieliśmy nieodległe w kolorze sepii a potem ołowiano-granatowy spektakl chmur nad Baranią. Na pewno wrócimy, może na wiosnę, kiedy zygzak wynurzy sie ze śniegu i dzień będzie na tyle długi, żeby w moim wolnym tempie zdążyć zawinąć pętelkę przez Baranią.
Załączniki
Cienków8.jpg
(144.76 KiB) Pobrany 781 razy
Cieńków7.jpg
(180.25 KiB) Pobrany 781 razy
Cieńków6.jpg
Cieńków6.jpg (116.62 KiB) Przejrzano 1631 razy
Cieńków5.jpg
Cieńków5.jpg (142.65 KiB) Przejrzano 1631 razy
Cieńków4.jpg
(206.21 KiB) Pobrany 781 razy
Cieńków3.jpg
(174.86 KiB) Pobrany 781 razy
Cieńków2.jpg
(199.73 KiB) Pobrany 781 razy
Cieńków1.jpg
(170.83 KiB) Pobrany 781 razy
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 14 stycznia 2013, 20:30

Co tam jedno, małe (chociaż słynne :) ) drzewko, skoro wokół tyle innych pięknych i ośnieżonych. Bajka. Zygzak pod śniegiem czeka, wiosna niebawem :lol: .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
ODPOWIEDZ