Górska Odznaka Turystyczna

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 06 czerwca 2012, 8:38

wczoraj złożyłem do weryfikacji za 2012 na wytrwałość - zobaczymy, ale kłopotów nie przewiduję
Darek pisze:po upływie 16 lat stałem się szczęśliwym posiadaczem odznaki "Za Wytrwałość"
ja mam nadzieję zrobić to w 12 :) ale to będzie dopiero ... 2020 :(
za późno zacząłem zbierać pieczątki

duże odznaki jak na razie odpuszczam sobie, ale może w przyszłości ...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 06 czerwca 2012, 9:39

adamek pisze:duże odznaki jak na razie odpuszczam sobie, ale może w przyszłości ...
My robimy odwrotnie, najpierw duże, juz posiadamy dużą brązową, jedną wycieczkę wielodniową już w tym roku zrobilismy, drugą planujemy w lipcu. Jak zrobimy duże to tylko siedem lat i będzie Za Wytrwałość. :hura: .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 06 czerwca 2012, 12:14

Darek gratulacje!!!
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 06 czerwca 2012, 20:57

Krzysiek Sca pisze:Darek gratulacje!!!
Dzięki :)
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 10 lipca 2012, 21:01

Wielka prośba :)
Czy ktoś mógłby policzyć punkty za następujące trasy:

1.) Siwa Polana- Polana Huciska- Schronisko na Polanie Chochołowskiej- Grześ- Rakoń- Wołowiec- Wyżnia Dolina Chochołowska- Schronisko na Polanie Chochołowskiej- Polana Huciska- Siwa Polana

2.) Tobołów- Obidowiec- Schronisko na Starych Wierchach- Obidowiec- Tobołów- Koninki Borek

3.) Koninki Borek- Czoło Turbacza- Turbacz- Czoło Turbacza- Turbaczyk- Zagronie- Koniki Borek

Byłbym bardzo wdzięczny :)
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 10 lipca 2012, 21:47

turystagorski około 1000 graty;)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 września 2012, 15:34

mam prośbę i mam nadzieje ze ktoś mi pomoże :)
mianowicie wyliczam sobie punkty a dokładnie spisuje sobie tras punktowanych ale niestety nie umiem znaleźć trasy
od schr. na markowych szczawinach dalej do zawoi markowej i zawoja czatoza
rozumiem ze ta trasa nie jest uwzgledniona w spisie tras punktowanych ale tym samym w regulaminie jest napisane ze za kazdy przebyty km to 1pkt i za kazde 100m podejscia jest 1 pkt tym samym za odcinek ze schroniska do zawoi markowej powinno byc 3 lub 4 punkty bo trasa liczy 3,6km i 0 m podejscia
natomiast z markowej do czatozy jest z kolei 3,9km i 160m podejscia teoretycznie powinno byc 4 lub 6pkt a korzystajac ze strony szlaki.net.pl naliczylo za ten caly odcinek 2pkt jak to mozliwe?

druga sprawa czy km i sume podejsc sie zaokragla do pelnych km i m? np dl 2,6 km liczone jako 3 pkt i suma podejsc 160m jako 2pkt?

z gory dzieki za odpowiedz
Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 13 września 2012, 19:21

Według reg GOT zaokrągla się oddzielnie za km i oddzielnie za sumę podejść, czyli 3,9 km to 4 pkt i 160m to 2 pkt razem 6 pkt.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 września 2012, 20:06

czyli reasumując za odcinek od schr. na markowych szczawinach do zawoja czatoza przez zawoja markowe jest 6pkt GOT a nie 2 tak jak podane wg kalkulatora szlaki.net.pl bo suma odległości to 3.9km a suma podejsc to 160m. na tym odcinku
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 13 września 2012, 21:55

Krzysiek Sca pisze:Według reg GOT zaokrągla się oddzielnie za km i oddzielnie za sumę podejść, czyli 3,9 km to 4 pkt i 160m to 2 pkt razem 6 pkt.
W jakim regulaminie znalazłeś , że coć się wogóle zaokragla w góre?? przejrzałem teraz pare ostanich nowelizacji i nic takiego nie znalazłem.... aczkolwiek zakończyłem swoja przygode z GOTem pare lat temu i mogło się coś zmienić, a nie jest to ujęte w regulaminie.

Sam kiedys pytałem przodownika u siebie w oddziele PTTK jak to liczyć i wg niego np. 3,9 km to 3 pkt a 160 m to 1 pkt, aczkolwiek zakończyłem swoja przygode z GOTem pare lat temu i mogło się coś zmienić.



szlaki.net.pl ma sporo błedów, próbowalem na poczatku z tego korzystac ale nie zgadzało sie to nawet trasami punktowanymi do GOT
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 13 września 2012, 22:26

Według regulaminu z roku 2000 chyba się jednak zaokrągla ?
W czasie mojej przygody z GOT - em w ten sposób obliczałem trasy nie ujęte w spisie wycieczek.
Załączniki
2012-09-13 22.jpeg
(62.65 KiB) Pobrany 959 razy
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 września 2012, 7:54

ninik pisze:

Sam kiedys pytałem przodownika u siebie w oddziele PTTK jak to liczyć i wg niego np. 3,9 km to 3 pkt a 160 m to 1 pkt, aczkolwiek zakończyłem swoja przygode z GOTem pare lat temu i mogło się coś zmienić.
póki co wpisałem z zaokrągleniem w góre w podanym przypadku a przy oddaniu do weryfikacji to sie zapytam od razu

ninik pisze:szlaki.net.pl ma sporo błedów, próbowalem na poczatku z tego korzystac ale nie zgadzało sie to nawet trasami punktowanymi do GOT
to prawda dlatego sprawdzam sobie wg spisu tras , ale pomagam sobie tą stroną ustalając trasę


Góry Walbrzyskie jaki maja symbol tzw gr. górska podejrzewam ze S ale co dalej
Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 14 września 2012, 16:15

Tak jak pokazał Darek na foto punkty się zaokrągla, ja również tak robiłem i robię i nikt tego nie kwestionuje. Fotka Darka pochodzi z regulaminu GOT czyli z samego źródła i trudno się z tym spierać. Osobiście nie korzystam ze strony szlaki net ale regulamin o niej nie wspomina więc chyba nie ma mocy :prawnej" :) Ja osobiście robię to ręcznie i "ocznie", mierzę odległość na mapie, sprawdzam poziomnice i to tyle. Góry Wałbrzyskie maja symbol S 10 Ps ponieważ zdobywam GOT za wytrwałość książeczki wysyłam do centrali do Krakowa i nie kwestionują zaokrągleń.
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 14 września 2012, 17:20

Krzysiek Sca pisze:Tak jak pokazał Darek na foto punkty się zaokrągla, ja również tak robiłem i robię i nikt tego nie kwestionuje. Fotka Darka pochodzi z regulaminu GOT czyli z samego źródła i trudno się z tym spierać. Osobiście nie korzystam ze strony szlaki net ale regulamin o niej nie wspomina więc chyba nie ma mocy :prawnej" :) Ja osobiście robię to ręcznie i "ocznie", mierzę odległość na mapie, sprawdzam poziomnice i to tyle. Góry Wałbrzyskie maja symbol S 10 Ps ponieważ zdobywam GOT za wytrwałość książeczki wysyłam do centrali do Krakowa i nie kwestionują zaokrągleń.
Faktycznie ze zdjecia wynika , że się zaokrąglają.... w 3 pozycjach w dół raz do góry.... :):) Jeśli nikt nie kwestionuje zaokrągleń to należy się tylko cieszyć, zreszta "mój" Przodownik zwykł mawiać, że PTTK to nie Urząd Skarbowy.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 14 września 2012, 23:03

Zaokrąglamy jak w matematyce: do 0,4 w dół od 0,5 w górę ... chyba ;) .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
ODPOWIEDZ