Rohackie Plesa

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Rohackie Plesa

Post autor: Anonymous » 27 października 2007, 19:44

Zachęcony wątkiem "ROHACKA DOLINA" wybrałem się 16 10 2007 do Doliny Rohackiej.
Plonem tego wypadu są zdjęcia, które chciałbym Wam przedstawić. Co prawda szedłem odwrotnie, tzn do Tatlikowej chaty - Stawów Rohackich - Wodospadów Rohackich. Myślę, że taki kierunek jest łatwiejszy do pokonania.
Zachęcam do odbycia takiej wycieczki, rewelacyjne widoki i niezapomniane wrażenia.
Polecam oglądanie na full screenie (prawy klawisz).
http://www.jurekjurek.republika.pl/2007 ... index.html
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 27 października 2007, 20:35

zdjęcia rewelacyjne , pogoda jak widać też dopisała :spoko:
MałaBee

Post autor: MałaBee » 28 października 2007, 10:01

Ładne panoramy :!: Aż się chce tam być.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 listopada 2007, 8:13

ŁAdne widoczki :spoko:
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 03 listopada 2007, 8:21

jurekbd.. Jakim aparatem robiles zdjecia,czy obrabiales je pozniej czy takie super wyszly?

Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 listopada 2007, 18:27

RafalS pisze:super wyszły
DZIĘKI :)
RafalS pisze:jurekbd.. Jakim aparatem robiles zdjecia
Nikon D40+kit 18-55
RafalS pisze:czy obrabiałeś je później
Fotki robiłem w RAWach (RAW - surowy) i jak każdy RAW trzeba "wywołać" w komputerze. Poza "wywołaniem" nie były obrabiane.
Panoramy, oczywiście były składane w Huginie i musiały być poddane obróbce. polegającej na retuszu połączeń poszczególnych zdjęć.

Co do fotografowania w górach stosuję zawsze filtr polaryzacyjny, zakładany na obiektyw. Pozwala on na redukcję kontrastów (które w górach są ogromne), przyciemnienie nieba i wzmocnienie nasycenia kolorów.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 03 listopada 2007, 21:43

Sam zastanawiam sie nad kupnem aparatu,ale jeszcze sam nie wiem czego chce...hi,hi...Nigdy mnie fotografowanie bardzo nie bawilo,ale czasem szkoda,nie uwiecznionych na zdjeciach miejsc...
Pati

Post autor: Pati » 03 listopada 2007, 22:04

RafalS pisze:Sam zastanawiam sie nad kupnem aparatu,ale jeszcze sam nie wiem czego chce...hi,hi...Nigdy mnie fotografowanie bardzo nie bawilo,ale czasem szkoda,nie uwiecznionych na zdjeciach miejsc...
Naprawdę warto kupić i z większą karta pamięci.
Zwraca się, bo nie trzeba np. wywoływać kliszy i wszystkich zdjęć, albo w ogóle zostawić je na kompie.
I co tu dużo mówić: ta jakość zdjęć :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 listopada 2007, 22:35

Patrycja pisze:albo w ogóle zostawić je na kompie.
Lepiej nagrać na płytce,bo jak Ci padnie twardziel to masz po zdjęciach :(
Pati

Post autor: Pati » 03 listopada 2007, 22:39

Lepiej nagrać na płytce,bo jak Ci padnie twardziel to masz po zdjęciach
Najlepiej 2-3 kopie od wypadku ;)
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 03 listopada 2007, 22:46

Patrycja pisze:Najlepiej 2-3 kopie od wypadku
i porządne płyty kupić żeby były na lata
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 listopada 2007, 9:42

Patrycja pisze:Najlepiej 2-3 kopie od wypadku
Z tym nie ma żartów.Ja teraz miałem problemy z twardym dyskiem i niewiele brakowało żebym stracił 7giga zdjęć :shock: :shock: :shock: Ale już mam wszystkie moje zdjęcia na płytkach :jupi:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 listopada 2007, 10:36

Z tym nie ma żartów.Ja teraz miałem problemy z twardym dyskiem i niewiele brakowało żebym stracił 7giga zdjęć Shocked Shocked Shocked Ale już mam wszystkie moje zdjęcia na płytkach
Przezorny zawsze ubezpieczony! HDD + DVD + znajomi więc da się odzyskać większość ;]
ODPOWIEDZ