Zdobywanie punktów GOT

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Alf

Post autor: Alf » 03 października 2007, 18:51

Ja też postanowiłem przy okazji zdobywania KGP rozpocząć zdobywanie GOT. Sama idea odznaki jest fajna, ale to wszystko co fajnego można o tym napisać. Żeby rozpocząć zdobywanie to musisz zainwestować w książeczkę do zdobywania potwierdzeń i to jest logiczne, natomiast już zmuszanie do kupowania spisu wycieczek to już jest małe przegięcie. Podaje linka do dyskusji na forum PTTK którą rozpocząłem małym zapytaniem i jakie są odpowiedzi.
http://forum.pttk.pl/index.php?co=watek&w=31767
A co do programiku to jest pomocny, ale nie zawiera wszystkich szczytów
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 października 2007, 19:46

Nie zacząłem jeszcze zbierać tych punktów, ale zamierzam.

Mam jeszcze jedno pytanko dotyczące sposobu naliczania punktów.
W jaki sposób mam potwierdzić swoją trasę, skoro nie ma żadnej placówki po drodze, która może mi przybić pieczątkę.

Bo tak np. idąc szlakiem:
Kuźnice - Boczań - Murowaniec - Czarny Staw Gąsiennicowy - Przełącz Karb - Hala Gąsiennicowa - Dolina Jaworzynki - Kuźnice
powinienem otrzymać 25 pkt

Ale w jaki sposób mam udowodnić, że z Murowańca nie wróciłem do Kuźnic tylko poszedłem na dalszą wycieczkę. Przecież po drodze nikt mi tego nie potwierdzi ??

Będę wdzięczny za odpowiedź.
:D
Alf

Post autor: Alf » 28 października 2007, 19:30

Można zrobić zdjęcie :)
MałaBee

Post autor: MałaBee » 28 października 2007, 19:43

No tak czytałam Wasze wypowiedzi i to jest chore że nawet na spisie chcą zarobić :zly: Co do punktów to wahałam się ale teraz już wiem że z PTTK nie chcę mieć nic wspólnego! Ja już podziękowałam tej komercyjnej... ah brak słów! :zly:
Alf

Post autor: Alf » 28 października 2007, 20:15

MałaBee pisze:No tak czytałam Wasze wypowiedzi i to jest chore że nawet na spisie chcą zarobić :zly:
Też tak myślałem do czasu, jak nie kupiłem tej książeczki. Całkiem przyjemna książeczka z regulaminem odznak i mapkami punktowanymi. Jak wiesz w dzisiejszym świecie nikt Ci nie da nic za darmo,( chyba że :bije: ). Ale nie miałbym nic przeciwko gdyby była wersja elektroniczna :)
Alf

Post autor: Alf » 28 października 2007, 20:17

MałaBee pisze:Co do punktów to wahałam się ale teraz już wiem że z PTTK nie chcę mieć nic wspólnego! Ja już podziękowałam tej komercyjnej... ah brak słów! :zly:
Nie przesadzaj, nie jest tak źle :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 października 2007, 20:40

Można zrobić zdjęcie Smile
No tak zdjęcia robimy zawsze. Ale jeśli dobrze rozumiem to weryfikacja jest robiona po kilku tygodniach a czasami miesiącach od przebytej trasy (jak osiągniemy określoną liczbę punktów na jakąś odznakę).
Więc wtedy zdjęcia ma być tego dowodem.
I żeby udowodnić PTTK że tam byłem, to mam sobie to zdjęcie zrobić ?? :kukacz:
Może jak zacznę te punkty zbierać to mi się rozjaśnią te zasady. Na razie uważam to za dosyć dziwne. :evil:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 października 2007, 5:18

tomekorl mogę powiedzieć z własnego doświadczenia - tydzien temu zweryfikowana popularna. Nikt o nic nie pytal... bo kazał zostawic książeczke :D Panowie z komisji mieli być następnego dnia, więc mnie pozostał tylko odbiór książeczki.
Na pewno tak nie bedzie wygladac werfikacja Dużej GOT, ale na to mam jeszcze troche czasu :D

Jeżeli chodzi o cale przedsięwzięcie jakim jest PTTK, ich zarabianie na wszystkim itd, ja wychodze ze załozenia że zdobywam te punkty dla siebie, dla własnej przyjemności i satysfakcji. Nikt mi tego nie karze robic. Dlatego tez tą wstępna opłate na poczatku ( regulamin, książeczki) da się przeżyc, a pozniej tylko opłaty za odznaki (ok 8zl), które też są dla mnie, nie dla nich :)
Więcej dystansu do tego wszystkiego, nikt nas przeciez nie zmusza do zdobywania GOT, robimy to TYLKO i wyłączeni DLA SIEBIE :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 października 2007, 7:24

Alf pisze:Nie przesadzaj, nie jest tak źle
Ale mimo wszystko zatracili już swoją ideę turystyczną i bardziej rządzi nimi pieniądz :). Idea jest piękna bo pozwala siebie sprawdzić i zachęca do chodzenia po górach.
Alf

Post autor: Alf » 29 października 2007, 8:49

Belissima pisze:Ale mimo wszystko zatracili już swoją ideę turystyczną i bardziej rządzi nimi pieniądz :). Idea jest piękna bo pozwala siebie sprawdzić i zachęca do chodzenia po górach.
Może nie dokońca i nie wszędzie, ale masz rację pieniądz rządzi A idea PTTK nie tylko zachęca do chodzenia w góry, ale zwiedzania naszego kraju w całości.
Ostatnio zmieniony 29 października 2007, 12:16 przez Alf, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 października 2007, 9:31

MałaBee pisze:No tak czytałam Wasze wypowiedzi i to jest chore że nawet na spisie chcą zarobić Co do punktów to wahałam się ale teraz już wiem że z PTTK nie chcę mieć nic wspólnego! Ja już podziękowałam tej komercyjnej... ah brak słów!
Jestem z Tobą komercja pierwsza klasa szkoda słów na PTTK
tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

turystyka górska

Post autor: tknp » 29 października 2007, 16:35

Cześć wszystkim, po przeczytaniu Waszych wypowiedzi chcę dorzucić swoje zdanie, a mianowicie myślę że prawdziwą miłość do gór nosi się głęboko w sercu , a nie notuje się gdzieś w książeczce i to jest cała prawda koniec.........................
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
Alf

Post autor: Alf » 29 października 2007, 20:42

McGregor pisze: teraz już wiem że z PTTK nie chcę mieć nic wspólnego! Ja już podziękowałam tej komercyjnej...
Jak Wszyscy zapewne wiedzą PTTK powstało z połączenia PTT i PTK.
Pozwolę sobie zacytować tutaj idee jaka przyświecała jednej z organizacji.
Jednym z głównych celów ideowych Towarzystwa było pokazanie, zwłaszcza młodzieży, piękna ziemi ojczystej, by w ten sposób, budzić w społeczeństwie umiłowanie kraju, jego historycznego dorobku, rozwijać partiotyzm. I temu między innymi mają służyć książeczki i odznaki. Mają zachęcać do poznawania piękna ojczystego kraju.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 października 2007, 23:51

Jeśli chodzi o zdobywanie punktów to chyba moje wątpliwości się rozwiały. Dzięki Daga :D

Natomiast jeśli chodzi o komercyjność w PTTK ..... Przecież te opłaty nie są duże. Pracownicy PTTK też mają rodziny, muszą otrzymywać jakieś wypłaty. Poza tym z tych pieniędzy za pewne są sprawdzane szlaki, pojawiają się drogowskazy, a znaki na szlakach też należy odświeżać. To wszystko kosztuje ...... :P

Koszty stworzenia takiej książeczki pewnie nie są duże, ale te pieniądze trafiają w góry, na szlaki, zwiększają nasze bezpieczeństwo ...
Spróbujcie spojrzeć na te opłaty z tej strony. 8)
Bogdan

Post autor: Bogdan » 12 listopada 2007, 12:33

Podaję stronę internetową z regulaminem GOT wraz z komentarzem http://www.tutor.waw.pl/html/regulamin.html
ODPOWIEDZ