Górska Odznaka Turystyczna

Tu możesz porozmawiać ogólnie o turystyce górskiej, nie związanej z żadnym z pasm, znajdziesz informacje ważne dla rozpoczynających przygodę z górami, porady innych użytkowników, porozmawiasz o problemach, z którymi borykają się miłośnicy gór, zagrożeniach związanych z górską turystyką.

Moderatorzy: adamek, HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Górska Odznaka Turystyczna

Post autor: Anonymous » 24 marca 2012, 15:50

Czy ktoś z Was zbiera punkty do GOT-u? Skąd bierzecie ilość punktów i ogólnie jak to wygląda. Chciałbym zacząć zbierać i potrzebuje trochę informacji na ten temat ;)
Mirek

Post autor: Mirek » 24 marca 2012, 16:27

Ja co prawda zbieram potwierdzenia tras,ale ich nie weryfikuję Chodzi Ci o punktację tras?Tu masz link do punktacji.

http://gotki.w.interia.pl/gotpttk1.html
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 24 marca 2012, 17:12

Poczytaj tutaj viewtopic.php?t=1939&start=0

Ja zbieram: KGP, GOT PTT, GOT PTTK, Mały Szlak Beskidzki. Chcę jeszcze zdobyć Odznakę Głównego Szlaku Beskidzkiego.

Punkty sprawdzam w regulaminie. Podane są tam każde pasma. Jak coś to chętnie Ci pomogę. Bo sam jej kiedyś potrzebowałem.
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 24 marca 2012, 18:36

i mi się te informacje przydadzą bo tez dopiero niedawno zaopatrzyłam się w PTTK,w książeczkę :)
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 24 marca 2012, 21:12

Zaopatrz sie też w papierową wersję Regulaminu GOT i Tras punktowanych.

Obrazek

W Krakowie do nabycia np. w COTG przy Jagiellońskiej.
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 marca 2012, 9:58

Ja ma książeczkę z taką samą okładką ale napisane jest na niej tylko "KSIĄŻECZKA GOT PTTK" Tzn, że muszę dokupić sobie "Trasy Punktowane"? I ile coś takiego kosztuje?
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 25 marca 2012, 10:26

Na stronie COTG (Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej) w dziale Wydawnictwa cena Regulaminu to 16 zł. Nie wiem czy jest to cena aktualna, jesteś z Krakowa więc sprawdź u źródła. Regulaminy powinny być też dostępne w Oddziałach PTTK lub w "Sklepie Podróżnika"- Kraków ul. Szujskiego 2.
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 25 marca 2012, 17:23

Książeczka GOT do zbierania punktacji kosztuje w granicach 3-5 zł (zależy gdzie kupujesz) wewnątrz książeczki masz wszystko napisane jak ją wypełniać. Trasy punktowe GOT kosztują w granicach 16-22 zł, ostatnio ukazywały się co 2 lata nowe nakłady,ale w większości to samo. Jak chciałbyś coś więcej wiedzieć pisz na PW, doradzę sporo :)
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 06 maja 2012, 1:30

Czy Ktoś z forum jest przodownikiem w sprawach weryfikacji lub interpretacji GOT???
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 06 maja 2012, 21:14

A ja zapytam czy dzieci w wieku do 8 lat mogą się ubiegać o odznakę?
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 06 maja 2012, 21:20

Ciekawie,lecz mało aktywne forum na http://forum-pttk.pl/
Moim skromnym zdaniem od 8 roku życia,tak jak w tabeli punktacji jest napisane 8 - 10 lat na http://www.cotg.pttk.pl/got/#regulgot
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 06 maja 2012, 21:30

Chmielo pisze:Czy Ktoś z forum jest przodownikiem w sprawach weryfikacji lub interpretacji GOT???
a o co chodzi?
mnie dotąd wszystko uznawali i nie miałem nigdy kłopotów z weryfikacją
co wpisałem to przeszło :) (nie zawsze miałem pieczątki)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 03 czerwca 2012, 22:02

Mała srebrna GOT zdobyta.
Duża złota tuż, tuż. :D
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 04 czerwca 2012, 9:47

włodarz  :brawo: .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 04 czerwca 2012, 10:22

adamek pisze:mnie dotąd wszystko uznawali i nie miałem nigdy kłopotów z weryfikacją
co wpisałem to przeszło :) (nie zawsze miałem pieczątki)
Ha! Spróbowałbyś zweryfikować w moim mieście ;)
Moja książeczka od 3 miesięcy leży w PTTKu - najpierw za miesiąc ją zawieruszyli a potem nasz Pan Weryfikator (80+) :) zawezwał nas w celu zademonstrowania zdjęć z wyjazdów (może być na laptopie - problem w tym, że ... my nie mamy laptopa) - nie wszystkie potwierdzenia mu wystarczają.
Na małą złotą zbieraliśmy wyjazdy z dwóch lat, więc tych zdjęć jest masa. Niestety nie mam czasu przygotować prezentacji, więc książeczka pewnie poleży do lipca. Ale tym razem podchodzimy do tego na luzie i z sympatią do tego pana - mało kto z taką wnikliwością podchodzi do swojej pracy :)
Na tej małej złotej mamy też zamiar zakończyć naszą przygodę z GOT.
włodarz pisze:Mała srebrna GOT zdobyta.
Duża złota tuż, tuż. :D
No nie dziwię się - przyTwojej częstotliwości wyjazdów!
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
ODPOWIEDZ