15.01.2012 - Zagubieni na Pilsku

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 16 stycznia 2012, 15:33

A ja jeszcze dodam, że moim zdaniem ten narciarz miał farta, że Was spotkał. Gdyby ta zamieć go dopadła jak był sam, mogłoby się to skończyć dla niego gorzej. W takich sytuacjach lepiej być w grupie, bo raz- jeden drugiemu może pomóc, dwa- łatwiej panować nad emocjami w takim stresie (a panika jest najgorsza).
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 stycznia 2012, 15:48

Dzis ponoc w faktach o 19 na TVN będzie o nas materiał. :shock: Pewnie powycinają co trzeba, ale trudno.
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 16 stycznia 2012, 15:49

Nie mają co w faktach pokazywać :/
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 16 stycznia 2012, 16:24

Aż mnie zmroziło jak czytałam relację. Zaraz też przypomniałam sobie nasze wyjście w sobotę na Rycerzową. Szliśmy z Asią, małym Wojtusiem i Adminem Grzegorzem. Końcówka szlaku po wyjsciu z lasu była już tak ciężka, że odechciało się nam wszystkiego. Zapadaliśmy się po pupę, a w grupie małe dziecko. Mieliśmy porządnego stresa, ale pracownicy ze schroniska przetarli nam ostatni kawałek szlaku na skuterach i już bezpiecznie dotarliśmy do pozostałej grupy.
Brawa dla całej ekipy za rozwagę, determinację no i chyba przy tym wszystkim wielkie szczęście, bo mogło się to różnie zakończyć. :>
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 stycznia 2012, 16:31

Ej może to dziwne, ale wam zazdroszczę takiej przygody :)
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 16 stycznia 2012, 16:45

Uuu, toście poszaleli :oczynoela: :)
Szkoda, że mnie z Wami nie było, ba akurat kompas zawsze mam przy sobie w górach - wprawdzie jeszcze nigdy nie był mi potrzebny, ale "strzeżonego... " wiadomo... (chociaż tak sobie myślę, że nawet wtedy nie obyłoby się bez spotkania z ratownikami, bo takiego brnięcia przez zaspy moje liche płuca raczej by nie zniosły i skończyłoby się zjazdem w goprowskim toboganie... )
A tak poważnie: gratulacje - za wytrwałość, zimną krew, no i za... przygodę, o której długo będziecie pamiętać.
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 16 stycznia 2012, 16:48

Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 stycznia 2012, 16:53

Nie mają sił iść dalej? Co to kur** za bzdury????

te media są poje****.

Wieczorem pewnie podadzą, że goniły nas głodne wilki, wszyscy byli na skraju śmierci, obgryzaliśmy z głodu korę z drzew i uprawialiśmy seks grupowy, zeby sie ogrzać.

czego się tu nie wymysli, żeby sensacją pachniało i zeby lepiej się sprzedało....
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 16 stycznia 2012, 16:57

sokół pisze:Co to kur** za bzdury????
Dziennikarskie budowanie dramaturgii...
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 16 stycznia 2012, 16:58

no pewnie chodzi oto że pierwsze GOPRowcy kazali nam schodzić dalej, więc powiedzieliśmy im że nie mamy już siły dalej torować w takim śniegu jedynie możemy wrócić po śladach lub czekać
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 16 stycznia 2012, 17:00

Coś mi się wydaje ze jednak trzeba było udzielić tego wywiadu, inaczej możecie się dowiedzieć ciekawych informacji na swój temat i całej akcji
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 16 stycznia 2012, 17:02

sokół pisze:Nie mają sił iść dalej? Co to kur** za bzdury????
sokół o czym piszesz?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 stycznia 2012, 17:02

szczerze mówiąc nie zazdroszczę, a Sokół mnie namawiał na ten wypad no a ja niestety odmówiłem bo miałem egzaminy, ale całe szczęście ze Wam sie nic nie stało i tez ze ja nie jechałem bo takiego doswiadczenia jak Wy to nie mam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 stycznia 2012, 17:04

adamek pisze: sokół o czym piszesz?
O tym: (za linkiem aniolka)

Pomógł GPS w telefonie- ratownicy Beskidzkiej Grupy Gopr odnaleźli 8 zaginionych turystów.
W niedzielę w rejonie masywu Pilska w Beskidzie Śląskim Grupa Beskidzka GOPR prowadziła poszukiwania 8-osobowej grupy turystów.

"Poinformowali nas sami poszkodowani, że już nie mają sił iść dalej. Rozpoczęliśmy więc akcję poszukiwawczą. Zaginieni sami nie wiedzieli w jakim miejscu się znajdują. Dobrze, że w telefonie jedna z osób zaginionych miała nadajnik GPS, dzięki temu mogliśmy precyzyjnie namierzyć, w jakim miejscu się znajdują i dzięki temu do nich dotrzeć" -informuje Łukasz Dunat, ratownik dyżurny Beskidzkiego GOPR.

Odnalezioną grupę turystów sprowadzono do Korbielowa. Akcję zakończono w niedzielę ok. godz. 22.00.
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 16 stycznia 2012, 17:05

Może TVN nakręci o tym film fabularny? :D
Boguś Linda zagra Sokoła krzyczącego w zamieci do Goprow-ca
"Co ty ,qwa, wiesz o torowaniu? " :kukacz:

Cóż, jeśli to poszło "w media" to musicie być przygotowani na różne rzeczy... :oczynoela:
ODPOWIEDZ