Ćwilin na dobry początek - o1.o3.2o11

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Anonymous

Ćwilin na dobry początek - o1.o3.2o11

Post autor: Anonymous » 02 marca 2011, 22:47

Ćwilin na dobry początek, czyli rozpoczęcie sezonu 2o11 ;)

Przełęcz Gruszowiec - Ćwilin - Czarny Dział - Mszana Dolna

Obrazek


Inauguracja sezonu górskiego w tym roku odbyła się o wiele za późno. Wcześniejsze próby spełzły na niczym. Jak to w życiu - jak nie urok to sraczka. Najważniejsze, że w końcu się udało! I to jak!

Wieczorem podejmuję decyzję co i jak. Pada na wschód słońca na Ćwilinie. Pogoda wszak ostatnio utrzymuje się znakomita i grzechem byłoby z tego nie skorzystać. Obliczam mniej więcej o której trzeba wstać i wyjechać, aby na wschód żdążyć.

Pobudka o 3 i obowiazkowa kawa na dzień dobry. 4o minut później mknę już pustymi ulicami Krakowa ku popularnej Zakopiance. Temperatura nawet znośna, mrozu większego nie ma. W dodatku jest bezwietrznie. Droga mija błyskawicznie i kawdrans przed 5 ruszam na szlak.

Jest ciemno jak w du#%^&e i zdecydowanie chłodniej. Wystarcza jednak kilka metrów na szlaku, żeby się rozgrzać. Lubię te podejścia w Wyspowym. Konkretne :) Jadąc miałem obawy co do ilości śniegu na tym północnym zboczu. Jednak obawy były nie potrzebne. Sniegu jak na lekarstwo, szlak wzorowo przedeptany. Gorsze są miejscowe oblodzenia, gdzie można wywinąć niezłego orła. Postanawiam zmienić też diody w czołówce na mocniejsze, bo te jakoś marne światło dają. No, ale czego oczekiwać od produktu tesco za kilka złotych?

Ostatnie metry i melduję się po godzinie od wyjścia na podszczytowej polanie. Jeszcze kilka kroków i staję jak wryty mówiąc sam do siebie: O ku@#$a! Bogactwo widoków jakie daje mi Polana Michurowa zadziwia mnie samego! Miód dla oczu! Po raz pierwszy widzę coś takiego z Wyspowego.

Wszystko jak na wyciągnięcie ręki - dominująca nad Wyspowym Mogielica, pasmo Radziejowej, Małe Pieniny z Wysoką, Gorce od Lubania po Stare Wierchy, ostre jak żyleta Tatry, Luboń Wielki, Szczebel i bezfochową dziś Babią w parze z Pasmem Polic . Dało się zauważyć również Małą Fatrę i Wielkiego chocza. A wszystko to w promieniach wschodzącego od ok 6.15 słońca.

2 godziny podziwiania widoków w samotności. I bez pośpiechu. Po 8 zawijam się na zółty szlak którym przez Czarny Dział schodzę do Mszany Dolnej. Po drodze kilka ciekawych miejsc widokowych i pierwszy tego dnia turysta. Łapię busa, którym podjeżdzam po samochód i przed 12 jestem już w domu.

Pierwsze kilometry za mną. Czekam na kolejne. I oby takie jak w dzisiejszym wydaniu!

Ps. Czuć wiosnę w powietrzu :-D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Reszta standardowo do zobaczenia tutaj!
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2011, 19:21 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 02 marca 2011, 22:59

Jakże piękny i udany początek sezonu :brawo:
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 03 marca 2011, 7:06

Bardzo dobra relacja taki1gość!! Zdjęcia piękne - nic tylko drukować i wysyłać jako widokówki. Szczególnie zainteresowałała mnie ta tabelka na samym początku - to Twoje dzieło? Pytam o prawa autorskie ;) bo chętnie bym ją splagiowała - nie lubię dziubdziać w tej książeczce Pttku, bo mało informacji się tam mieści.
Po Twojej relacji zapisuję Ćwilin na listę tegorocznych wypadów :ok:
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 marca 2011, 7:29

Świetna relacja i jeszcze lepsze zdjęcia. Okazuje się, że wczesne wstawanie popłaca. Dla takich widoków warto żyć.
I ja powoli zaczynam przygotowywać się do sezonu.
Mroczny

Post autor: Mroczny » 03 marca 2011, 8:03

malgosiadg pisze:Szczególnie zainteresowałała mnie ta tabelka na samym początku - to Twoje dzieło? Pytam o prawa autorskie ;) bo chętnie bym ją splagiowała - nie lubię dziubdziać w tej książeczce Pttku, bo mało informacji się tam mieści.
:ok:
http://www.szlaki.net.pl/
Tabelka jest generowana z tej strony poprzez wytyczenie własnej trasy i jej "kalkulacje".
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 03 marca 2011, 8:45

Zdjęcia Twoje obejrzałam z otwartą buzią, takie wrażenia mogą mi towarzyszyć codziennie. Coś pięknego i bajkowego, nie trzeba jechać w Tatry żeby zobaczyć Tatry, Gorce no i ten wspaniały wschód słońca.
Załączniki
23_130_2.gif
23_130_2.gif (8.55 KiB) Przejrzano 1803 razy
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 03 marca 2011, 8:49

pięknie :) :brawo: :>
malgosiadg pisze:Zdjęcia piękne - nic tylko drukować i wysyłać jako widokówki
ja to bym jako banery w całym mieście powiesiła :lol: aż się chce przysiąść na tej ławeczce :D
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 03 marca 2011, 9:04

Bardzo fajne rozpoczęcie sezonu :brawo: .Fotki powalają :) .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 marca 2011, 9:23

cylon pisze:
malgosiadg pisze:Szczególnie zainteresowałała mnie ta tabelka na samym początku - to Twoje dzieło? Pytam o prawa autorskie ;) bo chętnie bym ją splagiowała - nie lubię dziubdziać w tej książeczce Pttku, bo mało informacji się tam mieści.
:ok:
http://www.szlaki.net.pl/
Tabelka jest generowana z tej strony poprzez wytyczenie własnej trasy i jej "kalkulacje".
Dokładnie tak jak cylon pisze ;)

Jako, że to dopiero początek 'sezonu' mam nadzieję na więcej takich 'perełek' w górach ;)
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 03 marca 2011, 10:16

Relacji jeszcze nie zdążyłam przeczytać, ale trzecie zdjęcie od góry tak mnie zachwyciło, że muszę to napisać!

Te promienie słońca odbite w ławeczce, to mistrzostwo świata jak dla mnie! :brawo: :brawo: :brawo:
Gosia
Turysta
Turysta
Posty: 403
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 22:46

Post autor: Gosia » 03 marca 2011, 11:19

malgosiadg pisze:Po Twojej relacji zapisuję Ćwilin na listę tegorocznych wypadów
Jak najbardziej polecam, tylko upewnij się co do prognozy pogody, żebyś nie miała takich widoków jak my z Iwon w lipcu :zoboc: nie wspominając już o błocie w dużych ilościach zalegającym na szlaku.
https://picasaweb.google.com/olektrocin ... 7154377250
taki1gość świetnie wybrałeś na początek. Fotki zachwycające. :shock: Teraz widzę, że Ćwilin musi iść do poprawki ;) Iwon- słyszysz?
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 03 marca 2011, 12:32

Ja pikole, pięknie ;) Ja się też będę przygotowywał do otwarcia sezonu, tylko nie wiem gdzie się na początek wybrać hihi tyle opcji... :P
KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 03 marca 2011, 13:01

Gosia pisze:Jak najbardziej polecam, tylko upewnij się co do prognozy pogody, żebyś nie miała takich widoków jak my z Iwon w lipcu :zoboc: nie wspominając już o błocie w dużych ilościach zalegającym na szlaku.
https://picasaweb.google.com/olektrocin ... 7154377250
obejrzałam Gosiu i powiem Ci, że.... tys piknie!! :D W prawdzie inne klimaty, ale mają swój urok. A wady - nie wiem, co gorsze czy błocko czy to oblodzenie, o którym pisze taki1gość...
Dzięki za link do stronki, skorzystam przy następnym planowaniu trasy.
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 03 marca 2011, 14:48

Ostatnio nie mam za wiele czasu na czytanie wszystkich relacji i przeglądam je dość pobieżnie ale Twoje fotki obejrzałam z największą przyjemnością :) kurcze, taki początek to dopiero może narobić smaczków na jeszcze... Pięknie
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 marca 2011, 15:52

I na pewno będzie to 'jeszcze' :hura: Już po głowie chodzi mi zachód słońca na Mogielicy :twisted:
ODPOWIEDZ