Bielizna termoaktywna-czy to ma sens ?

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 12 lutego 2013, 20:01

adrians_osw pisze: nie wyobrażam sobie powrotu do bawełnianych ciuchów
Panowie!!! bawełna, to była konieczność za komuny. Co nosili Himalaiści przed erą chemii? oczywiście wełnę, tylko wełnę : owczą, wielbłądzią, kocią z lamy (lamią), delikatna wełna na gołe ciało i kolejne warstwy, mało to jest zdjęć chłopaków w marynarkach z alpaki? Dzisiaj nie ma takiej odzieży w produkcji, a gdyby była, to kosztowałaby majątek. Miękki sweterek z angory kosztuje ponad 1000 zł.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
dorokusai

Post autor: dorokusai » 12 lutego 2013, 21:32

Ja mam Brubecka i Expedusa i nie narzekam :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 lutego 2013, 23:14

prezes 74 pisze:A może miałeś bielizne termoaktywną z domieszką bawełny?Może napiszesz co za cudo miałeś na sobie.
Jest to koszulka firmy Gatta.
Dzięki za wszystkie wypowiedzi, nie sądziłem że temat tak sie rozwinie. Cóż... będę to jeszcze testował. Może faktycznie musze zmienić rodzaj polaru
viking
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 592
Rejestracja: 26 grudnia 2009, 15:22

Post autor: viking » 13 lutego 2013, 10:31

Legend,

Od jutra w sklepach Lidl, w ofercie będą ciuchy "Termo" (dla K i M) w cenie ok 35 zł (lub taniej). Napiszę tak, miałem je i były niczego sobie. Oczywiście ciut ustępują "wielkim markom" ale....... cena nie powala a wygoda jest :twisted:

Tylko proszę nie mnie nie osadzać, że jakikolwiek produkt tu reklamuję :P :P :P
Mam wrodzoną dociekliwość do wiedzy której nie posiadam - więc zadaję pytania ?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2013, 9:43

Mam skarpety z Lidla trekingowe i są ok. No po paru latach ciut się rozciągnęły, ale dwa lata były super.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 lutego 2013, 9:45

laynn pisze:No po paru latach ciut się rozciągnęły
Możesz je teraz jako szalika używać.
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 05 lipca 2013, 12:56

Wrócę do tematu.
Kupiłem koszulkę chińską, jakiejś nijakiej marki, za 23 zł (został mi grosz ;) ) i założyłem wczoraj do pracy. W pracy przebywałem długo w upale na dworze ale bez większego wysiłku. Czułem się dobrze. Po południu zdjęta koszulka nie capiła zbytnio. Dziś włożyłem tradycyjną koszulę bawełnianą i mimo, iż jest chłodniej natychmiast poczułem różnicę. Czyli lepi się przy każdym ruchu. Pojechałem po drodze do sklepu i kupiłem jeszcze 4 identyczne koszulki jak na wstępie. :P Wiesia jak zobaczy, to dostanie białej gorączki.
Planuję je nosić całe lato. ;)
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Awatar użytkownika
Zrzęda
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1391
Rejestracja: 04 maja 2009, 19:27

Post autor: Zrzęda » 05 lipca 2013, 16:23

Jędral pisze:Pojechałem po drodze do sklepu i kupiłem jeszcze 4 identyczne koszulki jak na wstępie.
Nie chcę zrzędzić (bo to Ci pewnie Wiesia zafunduje :twisted: ), ale mogłeś poczekać z zakupem do czasu, aż się przekonasz jak ta pierwsza wyglądać będzie po praniu ...
"Boję się świata bez wartości, bez wrażliwości, bez myślenia. Świata, w którym wszystko jest możliwe. Ponieważ wówczas najbardziej możliwe jest zło..."
(R. Kapuściński)
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 05 lipca 2013, 17:00

Zrzęda pisze:
Jędral pisze:Pojechałem po drodze do sklepu i kupiłem jeszcze 4 identyczne koszulki jak na wstępie.
Nie chcę zrzędzić (bo to Ci pewnie Wiesia zafunduje :twisted: ), ale mogłeś poczekać z zakupem do czasu, aż się przekonasz jak ta pierwsza wyglądać będzie po praniu ...
Ma 5 sztuk i nie musi prać :)

Zabrudzi to kupi nowe.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 05 lipca 2013, 20:43

Jędral tylko nie zapomnij o myciu się pod skrzydłami :)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 05 lipca 2013, 21:54

janek.n.p.m pisze:Jędral tylko nie zapomnij o myciu się pod skrzydłami :)
Koszulkę wystarczy wywietrzyć i można użyć ponownie. :)
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 06 lipca 2013, 6:56

zbig9 pisze:Koszulkę wystarczy wywietrzyć i można użyć ponownie.
mam taką do biegania którą wietrzę, ale do czasu;)
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 06 lipca 2013, 9:00

zbig9 pisze:Koszulkę wystarczy wywietrzyć i można użyć ponownie.
Tak robiliśmy w akademiku: co sie nie myje, to trzeba przynajmniej wietrzyć. I otwieraliśmy spiącemu koledze okno w środku zimy. :twisted:
Cieszę się, że wprowadziłem trochę życia w forum.

mogłeś poczekać z zakupem do czasu, aż się przekonasz jak ta pierwsza wyglądać będzie po praniu ...
To racja, nie myslę po damsku.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 09 lipca 2013, 7:10

Zrzęda pisze:Nie chcę zrzędzić (bo to Ci pewnie Wiesia zafunduje :twisted:
Podsunąłem Wiesi pierwszą z koszulek do uprania - od razu zauważyła, ze jest nowa. Musiałem obiecać, że jej tez kupię. Oczywiście jej muszę kupić "ładną" tj koszt od 100 do 200 zł. :P
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Mirek

Post autor: Mirek » 09 lipca 2013, 7:13

Jędral pisze:
Zrzęda pisze:Nie chcę zrzędzić (bo to Ci pewnie Wiesia zafunduje :twisted:
Podsunąłem Wiesi pierwszą z koszulek do uprania - od razu zauważyła, ze jest nowa. Musiałem obiecać, że jej tez kupię. Oczywiście jej muszę kupić "ładną" tj koszt od 100 do 200 zł. :P
No tak ,kto bogatemu zabroni. :zoboc:
ODPOWIEDZ