Aparaty

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 31 grudnia 2009, 10:30

Wreście się zdecydowałem i jestem szczęśliwym posiadaczem SONY alfa 550 z obiektywem standart DT 18-45 f 3,5-5,6.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 13 lutego 2010, 8:25

To i ja się pochwalę : od paru dni jestem posiadaczem
Nikona D90 z obiektywem AF-S DX 18-105 G ED VR.
Wprawdzie obiektyw jest uniwersalny (bo kitowy), i pewnie w góry też się nadaje, ale może ktoś poleci coś lepszego?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lutego 2010, 8:29

Master pisze:To i ja się pochwalę : od paru dni jestem posiadaczem
Nikona D90 z obiektywem AF-S DX 18-105 G ED VR.
Wprawdzie obiektyw jest uniwersalny (bo kitowy), i pewnie w góry też się nadaje, ale może ktoś poleci coś lepszego?
nadaje się w góry ja mam ten sam i foce na tym samym obiektywie!!! a zamówiłem sobie teraz obiektyw sigme 150-500 zerknij sobie ma neizle opinie i tanszy niz w Polsce...niestety przyjdzie do mnie po moim wyjedzie w góry, ale jak porobie kilka fotek nim to wystawie na forum:)pozdro
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 13 lutego 2010, 9:28

Dobrze jest przeczytać opinie kogoś, kto już pracował na tym sprzęcie. A masz może już gdzieś wstawione na forum foty z tego zestawu?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lutego 2010, 9:31

Master pisze:Dobrze jest przeczytać opinie kogoś, kto już pracował na tym sprzęcie. A masz może już gdzieś wstawione na forum foty z tego zestawu?
wejdź na moje foty na picasie ....wszystkie foty oprócz katalogu: świeta 2008 były robione d90


http://picasaweb.google.pl/darionn01/BabiaGora2010#
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lutego 2010, 9:57

Master pisze:To i ja się pochwalę : od paru dni jestem posiadaczem
Nikona D90 z obiektywem AF-S DX 18-105 G ED VR.
Wprawdzie obiektyw jest uniwersalny (bo kitowy), i pewnie w góry też się nadaje, ale może ktoś poleci coś lepszego?
Też focę takim obiektywem na D80.
Do codziennego użytku w zupełności wystarcza.
Do tego filterek polaryzacyjny i jest :spoko:

Co do obiektywów to może jakiś szeroki kąt?
Np. Sigma 10-20 f3.5 ponoć się nieźle sprawuje.
Do tego jeszcze jakiś tele i można szaleć ;)

Tutaj możesz poczytać i przejrzeć testy:
www.optyczne.pl
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 13 lutego 2010, 12:54

Cowboy  Całkiem całkiem te foty :D
suonecznik Filtr polaryzacyjny napewno będzie, co do szkieł to pewnie będę się jeszcze zastanawiał.
A co do optycznych to właśnie ich testy mnie przekonały do D90...
Mimo wszystko D90 z tym obiektywem to spora kobyła...macie jakieś patenty na noszenie tego w górach, tak żeby można było zawsze szybko wyjąć aparat, a żeby nie przeszkadzał w wędrowce?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lutego 2010, 13:04

Master pisze:Cowboy  Całkiem całkiem te foty :D
suonecznik Filtr polaryzacyjny napewno będzie, co do szkieł to pewnie będę się jeszcze zastanawiał.
A co do optycznych to właśnie ich testy mnie przekonały do D90...
Mimo wszystko D90 z tym obiektywem to spora kobyła...macie jakieś patenty na noszenie tego w górach, tak żeby można było zawsze szybko wyjąć aparat, a żeby nie przeszkadzał w wędrowce?

ja ma specjalna torbe nosze przewieszony przez ramie i szyje na brzuchu , plecak z ekwipunkiem na plecach nie przeszkadza mi podczas trekingu a podczas wspinaczki w plecaku....kup od razu filtr polaryzacyjny by zabezpieczyc obiektyw:)
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 13 lutego 2010, 13:33

Plecak plecakiem, tylko ,że wtedy trzeba go pierw zdjąć, wyjąć sprzęt, zrobić fotę, a potem wszystko jeszcze raz, tylko, w odwrotnej kolejności, dlatego pomyślałem o jakieś torbie.
No cóż, trzeba będzie po testować. Co do wspinaczki, a raczej "wspinaczki", bo ja póki tylko chodzę szlakami, to mam w odwodzie Olmypusa, tyle, że kompakt.
A filtr to napewno jakiś kupie. Robiłeś kiedyś panoramy?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lutego 2010, 13:37

Ja mam niewielką torbę dopasowaną tylko do aparatu z obiektywem.
Przewieszam ją tak jak Cowboy tylko, że noszę ją z boku i pasek przedni przepinam/przypinam pasem biodrowym plecaka.
Dla mnie jest to wygodne i nie przeszkadza mi. No i przede wszystkim szybki dostęp do aparatu :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lutego 2010, 13:45

Master pisze:Plecak plecakiem, tylko ,że wtedy trzeba go pierw zdjąć, wyjąć sprzęt, zrobić fotę, a potem wszystko jeszcze raz, tylko, w odwrotnej kolejności, dlatego pomyślałem o jakieś torbie.
No cóż, trzeba będzie po testować. Co do wspinaczki, a raczej "wspinaczki", bo ja póki tylko chodzę szlakami, to mam w odwodzie Olmypusa, tyle, że kompakt.
A filtr to napewno jakiś kupie. Robiłeś kiedyś panoramy?


tym aparatem jeszcze nie ale cyfrówką tak....do panoram warto kupić obiektyw stałoogniskowy chyba:)
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 13 lutego 2010, 15:28

Coż , zatem wszystko okaże się podczas wyprawy.
ODPOWIEDZ