Aparaty

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 26 lutego 2009, 16:36

igi: za jakiś czas dojdziesz do wniosku, że skoro Mulik nosi aparat to Ty nie musisz brać swojego, a w jego miejsce może się zmieścić drugi czteropak.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lutego 2009, 18:17

jck pisze:skoro Mulik nosi aparat to Ty nie musisz brać swojego, a w jego miejsce może się zmieścić drugi czteropak.
Ta....już ja pamiętam, jak raz zapomniał...oj boże, ile było jojczenia i biadolenia, przez połowę drogi. Skończyło się na tym, że mu oddałam swój ;) Przynajmniej cicho było :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lutego 2009, 18:45

Nie rozumie - czteropak czy aparat? :oczynoela:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lutego 2009, 20:36

Mazio pisze:Nie rozumie - czteropak czy aparat? :oczynoela:
Czteropaka? Nigdy nie zapominam. W tatrzańskich schroniskach ceny są wyższe, niż w alpejskich :oczynoela:
Choć fakt... W zeszłym tygodniu na stawy, browar dostarczali śmigłem.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 lutego 2009, 21:44

Piwo to podstawa walki z odwodnieniem po solidnym gorskim wyzwaniu. ;)
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 27 lutego 2009, 8:46

Tak czy owak trzeba będzie potrenować. A co do panoram to tak sobie wykminiłem, że używając statywu zrobię porostu serie zdjęć a później połączę je w jedno.
A czteropak musi być :twisted:
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 27 lutego 2009, 9:51

Są fajne programiki do panoram..np Panorama maker....
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lutego 2009, 10:58

Master pisze:Tak czy owak trzeba będzie potrenować. A co do panoram to tak sobie wykminiłem, że używając statywu zrobię porostu serie zdjęć a później połączę je w jedno.
A czteropak musi być :twisted:
Oczywiście, dasz radę. Potem to już kwestia wprawy i softu. Do panoram jednak najlepszy jest tryb Manual i blokada ekspozycji i autofokusu.
Jak co zrobisz, to pokaż. Chętnie popatrzę przy czteropaku, jak się inni męczą ;)
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 27 lutego 2009, 11:29

igi pisze: Do panoram jednak najlepszy jest tryb Manual i blokada ekspozycji i autofokusu.
Jak co zrobisz, to pokaż. Chętnie popatrzę przy czteropaku, jak się inni męczą ;)

Zgadza się. plus dodatkowo radzę blokada balansu bieli z wykorzystaniem szarej karty
Wrzuć popatrzymy ale na razie bez czteropaka.
Muszę sie pochwalić korzystając z okazji. Podjołem decyzję że po dziesięciu latach przerwy dołaczam do grona łojantów.
Znaczy sie zgubić zbędny balast.
Od Zjazdu Samurajów 22.02.2009 rozpoczołem rzec można nowe życie - bez browara i innego alkoholu 1000 dni .
Tak jak admin :)
W związku z powyższym był to najbardziej udany wyjazd w życiu mojej żony mimo że jej na zjeździe nie było :) .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lutego 2009, 11:41

Bodzio pisze:Podjołem decyzję że po dziesięciu latach przerwy dołaczam do grona łojantów.
Znaczy sie zgubić zbędny balast.
Bodzio, lepiej późno, niż później, jak to mawiają ostatnio ;) jest tutaj kilka osób, które mają podobne do Ciebie zamiary ;-) Powodzenia życzę nam wszystkim :D
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 27 lutego 2009, 11:47

Mooliczek pisze: Bodzio, lepiej późno, niż później, jak to mawiają ostatnio ;) jest tutaj kilka osób, które mają podobne do Ciebie zamiary ;-) Powodzenia życzę nam wszystkim :D
Dzięki za wsparcie. Trzeba było w końcu . Jeszcz trochę i potrzebny byłby osiołek do wejscia na Babią lub wolontariusz do wepchania wóżka inwalidzkiego :) A tak na marginesie życze Tobie szybkiego powrotu do zdrowia
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 lutego 2009, 12:47

Mooliczek pisze:
Bodzio pisze:Podjołem decyzję że po dziesięciu latach przerwy dołaczam do grona łojantów.
Znaczy sie zgubić zbędny balast.
Bodzio, lepiej późno, niż później, jak to mawiają ostatnio ;) jest tutaj kilka osób, które mają podobne do Ciebie zamiary ;-) Powodzenia życzę nam wszystkim :D
Otóż to. Na zdrowie! :P
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 27 lutego 2009, 22:40

igi pisze: Jak co zrobisz, to pokaż. Chętnie popatrzę przy czteropaku, jak się inni męczą ;)
Na panoramy górskie przyjdzie i jeszcze trochę poczekać, bo aktualnie nie mam za bardzo kiedy się tam wybrać. Będę trenować na innych obiektach (np okolicznych lasach.)
Montano

Post autor: Montano » 28 lutego 2009, 0:50

Proszę D5SP złożona zoner pannorama maker.

Obrazek
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 28 lutego 2009, 8:44

Miniaturka wygląda nieźle. Da się to jakoś powiększyć ? :D
ODPOWIEDZ