Plecaki: Jaki plecak? Pojemność plecaka... itp.

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Vision

Post autor: Vision » 06 lutego 2013, 19:59

KRK pisze:Widziałem że używają, wiec to że nie widziałeś, nie znaczy że takich nie używają. :D
No to skoro informacja potwierdzona, to mogę już z pełnym przekonaniem, że jest fajny ;) z nim po Tatrach się lansować i mieć pewność, że jak mnie gdzieś tam w zaspach znajdą, to powiedzą, że byłem świetnie przygotowany :8)
sokół pisze:i bez bocznego otwierania nigdy więcej plecaka nie kupię;
Jeszcze jak kupowałem pierwszy plecak też tak mówiłem, całą tamtą zimę z takim chodziłem i okazało mi się to zupełnie niepotrzebne, bo raz z tego skorzystałem w dodatku w schronisku ;) Teraz wszystko sobie tak układam, że na szlaku bez problemów wyciągam wszystko z góry, a na dole mam rzeczy, których praktycznie nie używam, ale mam na wszelki wypadek, więc dla mnie to w sumie zbędne...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 lutego 2013, 20:45

Vision pisze:całą tamtą zimę z takim chodziłem i okazało mi się to zupełnie niepotrzebne
A u mnie wręcz odwrotnie, przyzwyczaiłem się do otwierania komina z boku i w drugą stronę jak nie ma krzywię nosem :) Np. z boku wstawiam pionowo termos, ale głębiej klapki czy uprząż i teraz nieporównywanie szybciej wyjmuję z plecaka bez naruszania reszty rzeczy. :spoko:
Vision

Post autor: Vision » 06 lutego 2013, 23:24

Wszystko dla ludzi... niech każdy bierze co mu wygodniej :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 lutego 2013, 21:15

Vision pisze:co mu wygodniej
Z wygodą też jest mały myk. Przed wyjściem napakujesz plecak, wszystko rozłożysz by zoptymalizować środek ciężkości i wagę. Natomiast gdy na trasie przyjdzie wyciągnąć coś z dna plecaka, robi się bajzel wyjmując i wkładając wszystko z powrotem. Idziesz dalej a plecak skrzywiony nosi na jeden bok lub jakaś rzecz się przestawiła i w plery kole :D
Montano

Post autor: Montano » 15 lutego 2013, 21:28

SAlewa Miage 28 czeka już na odbiór w Polarsporcie. MAm nadzieję że jutro zdążę i uda mi się go odebrać, a w tygodniu spodziewam się czekanów. No i można ruszać:) w przyszły weekend.
Montano

Post autor: Montano » 17 lutego 2013, 11:55

No i odebrałem dzisiaj plecak i 2 Grivele Nepal SA:). Są świetne.
Anonymous

Plecak 60-70L jaki?

Post autor: Anonymous » 12 marca 2013, 20:23

Witm

Postanowiłem zakupić plecak do wędrówek po Tatrach. Zastanawiam się nad pojemnością 60-70L za ok 200zł. Myślę nad firmami Hi-Tec lub 4F. Co byście polecili?

Pozdrawiam
Marcin
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 marca 2013, 10:19

Mam plecak hiteca 75L, od kilku już lat i nic, a nic w nim nie nawaliło.
Jeżdżę z nimna wszystkie wyjazdy, krótsze i dłuższe. Zamki działają, nic się nie przetarło i ma w komplecie okrycie przeciwdeszczowe.

Zapłaciłem 200zł na allegro, także moge go polecić bez zajaknięcia.
Teraz z resztą kupiłem drugi plecak tej firmy dla kobiety.
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 24 kwietnia 2013, 9:12

Czy ktoś ma doświadczenia z plecakami Milo? Chodzi mi o model Milo Drox, potrzebuję jakiś plecak 60-70l ale w rozsądnej cenie. Obecnie mam 40+10l deutera i jest super, ale szukam teraz czegoś tańszego na dłuższą wyprawę. A jak się ma sprawa z Karrimorami? Zastanawiam się też nad HiMountain K2, znalazłem fajną przecenę za 299 zł.
KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
Anonymous

Plecak Jack Wolfskin

Post autor: Anonymous » 25 sierpnia 2013, 10:45

Witam mam zamiar zmienić plecak na większy i myślę właśnie o modelu HIGHLAND TRAIL36 MEN-Jack Wolfskin.Czy może ktoś użytkuje dłużej ten model lub podobne z tej firmy i napisał by czy warto inwestować w ten sprzęt gdyż jest stosunkowo drogi.Pozdrawiam




Podłączyłam do głównego tematu o plecakach. Pati
Awatar użytkownika
GosiaB
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1411
Rejestracja: 01 sierpnia 2010, 20:11
Kontakt:

Post autor: GosiaB » 25 sierpnia 2013, 11:32

plecaki tej firmy są bardzo fajne: http://www.weld.pl/produkt/Plecaki-Plec ... RA-32/3019 kilka osób na forum je ma i sobie chwali :)
Nie możesz zatrzymać
żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

https://picasaweb.google.com/102928732526243008580
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 25 sierpnia 2013, 12:05

GosiaB pisze:plecaki tej firmy są bardzo fajne
Ja również polecam plecaki firmy Deuter. Mam trzy, różnego typu i różnej wielkości, ale najlepsze są te z serii Futura. Występują w kilku pojemnościach, w wersji damskiej i męskiej, na pewno coś sobie dobierzesz. Moim zdaniem optymalna wielkość to 38 lub 42 litry. W taki plecak zapakujesz się na 3-4 dni górskiej przygody :)

http://www.deuter.com/en_US/backpacks.php?category=119
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 sierpnia 2013, 18:28

GosiaB pisze:plecaki tej firmy są bardzo fajne: http://www.weld.pl/produkt/Plecaki-Plec ... RA-32/3019 kilka osób na forum je ma i sobie chwali :)
Dzięki za podpowiedź muszę jeszcze się z tym przespać,prawdę mówiąc nie słyszałem o tej firmie do tej pory miałem plecak z Wolfganga i bardzo dobrze się sprawował ale teraz przydał by się większy a nowe modele Wolfganga mi się nie podobają.
Awatar użytkownika
Alina
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 392
Rejestracja: 19 czerwca 2011, 23:34

Post autor: Alina » 25 sierpnia 2013, 19:16

Mam plecak Jack Wolfskin 50-transportowy ,mam również Deutr Futura....i dla mnie druga opcja jest najlepsza. Pierwszy :po 3-krotnym użyciu pękła klamerka ,stelaż o rozmiarze S nijak ma się do moich pleców (mam 164 cm),pas biodrowy zawsze mi się zsuwa za nisko na biodra i przez to jest mi niewygodnie.Poza tym ilosc kieszeni i schowków OK.Za to futura:) nie mam zastrzeżeń.:)
Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 sierpnia 2013, 22:02

Dzięki Alinko.Muszę pochodzić po sklepach i obejrzeć na żywo plecaki z Futury.
ODPOWIEDZ