Plecaki: Jaki plecak? Pojemność plecaka... itp.

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 22 października 2011, 17:31

Poszukuję dobrego plecaka transportowego,ale bez przesady coś 70-80l max do wypadów paro dniowych,szukam takiego by miał w miarę sporo schowków i zaczepów na różnego maści asortymenty.Cena w miarę wyższa od umiarkowanej,no chyba,że będzie warta jakiegoś cudeńka,ahaś i czasem by można było przytroczyć jakiś malutki plecak jednodniowy(czyli trochę pasków by było do przytroczenia),co polecicie dla Chmiela :D
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 22 października 2011, 17:38

Chmielo ja mam plecak HiTec 65+10 od ładnych kliku sezonów.
W zeszłym roku i w tym 7 dni po schronach w Alpach = 15kg w plecaku + przytroczony mały plecak.
Zmieściło się w nim żarcie dla dwóch osób + moje ciuchy.
Tak się prezentował zapakowany (to ten po prawej) :)
Załączniki
IMG_0028.JPG
(164.02 KiB) Pobrany 629 razy
Awatar użytkownika
Chmielo
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 381
Rejestracja: 03 maja 2010, 13:26

Post autor: Chmielo » 22 października 2011, 18:09

Z jakiego materiału on??z cordury??ma dwie komory?? podaj nazwę to sprawdzę sobie na necie z czego on ewentualnie :)
Nie bój się obierać trudniejszych dróg,często nimi łatwiej dojdziesz na szczyt....
Anonymous

Wybór plecaka - Salewa

Post autor: Anonymous » 27 listopada 2011, 4:52

Witam, poszukuję dobrego plecaka do 30L.
Wybór zawęziłem do 2 modeli z firmy Salewa, niestety ciężko mi jednoznacznie zdecydować który.
Główne cechy jakie ma spełniać to komfort noszenia, wytrzymałość, dobra wentylacja.

Może ktoś miał możliwość "testowania" poniższych modeli i coś może napisać na ich temat, na stronie widzę super fajne opisy, ale jak one mają w praktyce?

Miage II 28
http://8a.pl/plecaki-turystyczne/salewa ... olor_57636

lub

ASCENT TOUR 28 BP

http://www.tksport.pl/product-pol-18987 ... alewa.html

z góry dzięki za pomoc!
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 listopada 2011, 11:20

Zdecyduj do czego będziesz używał, gdyż różnią się zastosowaniem:
- Salewa Miage II 28 - przeznaczony do ski-touringu;
- Salewa ASCENT TOUR 28 BP - idealny na kilkudniowe wypady w góry czy trekking.

Miage posiada na dole praktyczne wycięcie, które pozwala odprowadzić wodę ociekającą ze sprzętu. Znam to rozwiązanie z innego modelu, nie wiem jak będzie się sprawdzać w tak ciasnej obudowie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 listopada 2011, 11:48

Ja mam plecak Milo Monte 30L, lecz z tego co widzę, na stronie MILO już go nie ma a i w innych sklepach w internecie ciężko.
Nie narzekam na niego, dość pakowny, z wyjściem na bukłak... Co więcej powiedzieć. Mogę polecić jedynie. ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 grudnia 2011, 16:22

a co myślicie na temat tego plecaka? http://allegro.pl/profesjonalny-plecak- ... 78149.html
Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Post autor: olo23333 » 09 grudnia 2011, 16:29

wygląda ciekawie i nie jest drogi - ciekawe czy te boczne zamki nie będą za bardzo wilgoci przepuszczały do środka aby nie chodzić z pokrowcem nawet przy najmniejszej mżawce?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 grudnia 2011, 16:34

tak samo mi sie wydawało aczkolwiek wole doradzic się profesjonalistów:) takze czekam na opinie dalsze, bo tak sie nad tym zastanawiam
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 09 grudnia 2011, 18:12

Mam taki model plecaka jak podajesz, jedynie mój jest 45l, ale jest identyczny. Mankamentem był brak bocznych kieszeni, ale dałam fachowcowi przyszyć. Jestem zadowolona z tego plecaka.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 grudnia 2011, 18:29

HalinkaŚ pisze:Mankamentem był brak bocznych kieszeni, ale dałam fachowcowi przyszyć.
a na stronie aukcji jest napisane
dwie boczne kieszenie skrzelowe zapinane na zamek
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 11 grudnia 2011, 18:52

Mam i ja pytanie w sprawie plecaka. Ponieważ mój 15-letni alpinus zaczął się nieco rozlatywać, a wewnątrz wręcz przeciwnie-kleić (dosłownie) postanowiłem w ramach skromnych mozliwości finansowych w COŚ zainwestować. Wypatrzyłem takie cudo

Obrazek

o nazwie Loap Miwok 50l+10.
Niestety sklep w Katowicach, z którego strony internetowej to wkleiłem został zlikwidowany i nie mam organoleptycznej możliwości oceny tego plecaka. Może więc ktoś z forumowiczów użytkowuje takowy i zechce podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami :zoboc: . Towar dostepny jest oczywiście w sprzedaży wysyłkowej, ale kota w plecaku... tfu, w worku wolał bym nie kupować :) .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 11 grudnia 2011, 21:48

Darek mam plecak firmy Loap, co prawda mniejszy, ale nie o pojemności będę pisać :) W plecaku zacinają się te zapinki w pasie biodrowym i piersiowym i jest to bardzo denerwujące, może to tylko w moim plecaku, ale uważam, że jest to po prostu plecak zrobiony z troszkę gorszych elementów. Ja przez te zapinki w ogóle nie używam pasów, przez co tak naprawdę nie odciążam właściwie pleców.
Za plus mogę podać bardzo dobrze wymyślony system wentylujący, podobny ma Wolfgang, plecak nie dotyka pleców, dzięki czemu nie masz mokrej koszulki :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1470
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 11 grudnia 2011, 22:21

Pas biodrowy - ważna rzecz :( więc szkoda, aby przez taką błahostkę jak zapinki nie spełniał swojego zadania. Natomiast co do systemu wantylującego (masz na myśli tą siatkę oddzielającą plecak od pleców ?) to wydaje mi się, że w 60-tkach i większych już się ich nie stosuje ?
Zamki pewnie też nie są YKK ?
Ale jeszcze się do końca nie zraziłem :lol:
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 12 grudnia 2011, 18:58

Darek pisze:Zamki pewnie też nie są YKK ?
Racja, zamki nie są YKK, specjalnie sprawdzałam ;)

Plecak mi nigdy nie przemókł, ale to chyba tylko dzięki pokrowcowi, sam by raczej nie dał rady :)

Co do pojemności i siatki na plecach, to pewnie masz rację :)

Natomiast z tego, co wiem - zapinki można wymieniać, ale po co kupować coś od razu pod wymianę :)

Ja wcześniej pożyczałam od siostry plecak Wolfganga trek 22, czy jakoś tak się nazywał i był rewelacyjny. Loap to niestety był skok w dół :/ Jest podobnie skonstruowany, użyto podobnych "technologii" (pasy biodrowy i piersiowy, dostęp od góry i od dołu do komory plecaka, pokrowiec itd.), ale niestety... Ja marzę o nowym plecaku :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
ODPOWIEDZ