Buty w góry

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
olo23333
Turysta
Turysta
Posty: 391
Rejestracja: 05 listopada 2011, 11:58

Post autor: olo23333 » 11 września 2012, 13:40

Odświeże temat.
Zastanawiam się a właściwie z konieczności muszę sobie kupić butki i spodobały mi się następujące modele:
- Buty Trekkingowe Męskie Bison Trek GTX Salewa
- Buty Zamberlan Cristallo GT ewentualnie Zamberlan Storm GT

Czy ktoś posiada i może coś w tym temacie powiedzieć?
dorokusai

Post autor: dorokusai » 11 września 2012, 17:47

a co myślicie o butach firmy Olang?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 września 2012, 7:18

Witam.

Od lipca przemieszczam się po górach w butach Scarpa Mojito. Niskich butach :twisted: Wiem, że dla wielu to zbrodnia :aniolek: .

Buty rewelacyjne. Pięknie trzymają stopę, bardzo wygodne, podeszwa doskonale trzyma się skały, lekkie. Tylko deszcz ... no lepiej wtedy schować się w schronisku :zoboc:

http://www.weld.pl/SCARPA-MOJITO,,4023.html
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 12 września 2012, 10:49

dorokusai pisze:a co myślicie o butach firmy Olang?
Miałem płytkie butki Olang do człapania po mieści i na krótkie wycieczki asfaltowe. Były ok.

Rodzina ma wysoki but na wycieczki beskidzkie, czasem tatrzańskie w letnich, suchych warunkach i chyba dają radę.
W ciężkich warunkach przez nas nie testowane więc nie wiem...

---------
Dobromił, ładne trampki :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 września 2012, 10:56

Maciej pisze:Dobromił, ładne trampki
Poczekaj aż postanę w nich w Beskidzie Sądeckim ... :zespol:
Awatar użytkownika
Maciej
Turysta
Turysta
Posty: 473
Rejestracja: 04 stycznia 2012, 14:22

Post autor: Maciej » 12 września 2012, 11:45

Dobromił pisze: Poczekaj aż postanę w nich w Beskidzie Sądeckim ... :zespol:
Nim to nastanie, one się zdążą wypiętrzyć o jakiś kilometr...

A w sprawie butków..
to te wydają się ok:
http://www.weld.pl/SCARPA-DENVER,Buty-T ... 3,249.html
szkoda, że już nie ma tego najprostszego modelu z wibramem i nubukiem,
był nie do zdarcia przez lata.

W ogóle kiepsko teraz z butami w cenie do 500zł. Same szmaciaki teraz robią z masą kolorowych materiałowych wstawek. :(
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 września 2012, 13:54

Miałam ostatnio nieprzyjemność testować buty firmy ecco, model terra vg dhaka mid. Głupio zrobiłam, kupując buty firmy, która nie specjalizuje się w górskim sprzęcie, ale były kupowane w sklepie sportowym i jakos mi to umknęło. A butki dobrze trzymały kostkę, z głębokim bieżnikiem i goretexowa membraną, ładne w dodatku, wiec wzięłam. Dopiero w terenie okazalo się, że w ogóle sie nie nadają w góry. Odradzam taki zakup, bo:

- przede wszystkim podeszwa jest BARDZO śliska, nawet na suchej skale strasznie się slizga, nie wyobrażam sobie tych butów na bardziej przepaścistych tatrzańskich szlakach.
- skóra (ponoć z jaka) jest tak delikatna, że po jednodniowej wycieczce przody butów są całe poszarpane, wyglądają jak solidnie przeciągnięte po tarce kuchennej O_o. Po pięciu takich wycieczkach pewnie wyszłyby dziury na wylot.
- miękka skóra powoduje też, że noga nie jest dobrze chroniona i przypadkowe uderzenie bokiem stopy o kamień jest bolesne.

Buty pojechały do reklamacji, ale wątpię, czy oddadzą mi pieniądze.

Przedtem miałam buty hi-teca, które dobrze sprawowały się 4 lata, ale w końcu przemokły i zgniły po intensywnej eksploatacji w warunkach śniegowych, przy czym dalej są przyczepne i w ogóle nie zdarte.

Po zrobieniu takiej antyreklamy, zabieram się za dalsze szukanie :(
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 16 września 2012, 16:23

Jestem w kropce; moje buty Karrimor Orkney właśnie zaliczyły ostatni wyjazd. Nie wiem dlaczego, ale podeszwa Vibram popękała w prawym bucie i w środkowej części buta odeszła od cholewki, co skutkuje, że przy najmniejszym kontakcie z wilgotnym podłożem, woda przedostaje się do buta.... Miałem je 9 miesięcy, dość mocno eksploatowane w Beskidach i trochę w Tatrach.

I co ja teraz?? :( Skłaniam się ku jakimś butom ze skóry licowej i bez żadnych membran; nie wiem; znalazłem takie butki ASOLO TPS 535 LTH

http://sherpa.pl/buty-tps-535-v-mm

co myślicie?? jakieś opinie o tej marce? Słyszałem, że buty firmy Scarpa są dość dobre...
KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 16 września 2012, 18:59

Rafal pisze:ku jakimś butom ze skóry licowej
ja posiadam haixa sĸóra 2,5 mm jeszcze nie przemokły :) , może ich oddychanie nie jest najlepsze , ale co tam
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 16 września 2012, 19:05

Rafal pisze:Miałem je 9 miesięcy, dość mocno eksploatowane w Beskidach i trochę w Tatrach.
no to jeszcze są na gwarancji reklamuj może się uda.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 16 września 2012, 19:24

Rafal pisze:znalazłem takie butki ASOLO TPS 535 LTH
Ja mam te butki, nie pamiętam tylko czy z tym samym zestawiem literek w nazwie. W każdym razie TPS 535 bez membrany. Jestem bardzo zadowolony, wygodne i wielosezonowe.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 września 2012, 19:59

Dobromił pisze:Witam.

Od lipca przemieszczam się po górach w butach Scarpa Mojito. Niskich butach :twisted: Wiem, że dla wielu to zbrodnia :aniolek: .

Buty rewelacyjne. Pięknie trzymają stopę, bardzo wygodne, podeszwa doskonale trzyma się skały, lekkie. Tylko deszcz ... no lepiej wtedy schować się w schronisku :zoboc:

http://www.weld.pl/SCARPA-MOJITO,,4023.html
Mam podobny podejściowy model Scarpa Zen. Przed zakupem kierowałem się tym, że miały lepsze recenzje od Twoich Mochitów (+ design). Scarpy są nie do zdarcia. :spoko:

Forestowi Gumpowi też chwilę zeszło na "przemieszczanie się". Mamy wrzesień, możesz się już zatrzymać ;)
Ostatnio zmieniony 16 września 2012, 21:51 przez Anonymous, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Rafal
Turysta
Turysta
Posty: 396
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 20:16

Post autor: Rafal » 16 września 2012, 20:01

tidżej pisze:
Rafal pisze:znalazłem takie butki ASOLO TPS 535 LTH
Ja mam te butki, nie pamiętam tylko czy z tym samym zestawiem literek w nazwie. W każdym razie TPS 535 bez membrany. Jestem bardzo zadowolony, wygodne i wielosezonowe.
A jak długo już je masz? Jak oceniasz tam zastosowaną podeszwę z tymi cylindrami, które mają za zadanie amortyzację?
KARPACKIE ŚCIEŻKI - blog - http://karpackiesciezki.blogspot.com
:oki:
Awatar użytkownika
ninik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 801
Rejestracja: 22 listopada 2008, 16:35
Kontakt:

Post autor: ninik » 16 września 2012, 20:11

Kupiłem własnie Lomer Borneo... ma ktoś wyrobioną opinie o nich ???
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

https://www.flickr.com/photos/148596918@N06/albums
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 16 września 2012, 21:08

Rafal pisze:A jak długo już je masz? Jak oceniasz tam zastosowaną podeszwę z tymi cylindrami, które mają za zadanie amortyzację?
Mam je niecałe dwa lata. Podeszwa jest dość miękka, ale może dzięki temu but trzyma się podłoża dość pewnie. Nie wiem czy to akurat te cylindry wpływają na wygodę, ale chodzi mi się w nich bardzo dobrze. Kupując - m.in. czytałem opinie na niekorzyść, że podeszwa szybko się ściera, ale piszący to stwierdzali, że wykorzystują te buty w mieście(??). Ja korzystam z nich tylko w górach i nie uważam, żeby ścierała się jakoś szczególnie szybko.
Ponieważ to skóra, więc w czasie użytkowania pojawiło się trochę otarć od skał i kilka znaczniejszych rys od raków, ale pewnie jeszcze w nich trochę pochodzę.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
ODPOWIEDZ