Buty w góry

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 08 grudnia 2011, 12:05

Witam, ja używam głównie butów ze skóry licowej - bez membrany. Gore jest dobre na zimę, a głównie chodzę od wiosny do jesieni. Na sporadycznych wypadach zimowych te buty też się sprawdzają. Szkoda mi inwestować w dodatkowe buty z gore, bo na sezon wiosna - jesień słabo się nadają i głównie by stały na półce.
Co do impregnacji:
Han-Ka pisze:stosuję Meindla impregnat w wosku
- mały płaski słoiczek z zieloną nakrętką - wosk nanoszony na czystą ciepłą skórę. Ładnie się wchłania, impregnuje i zastępuje pastę. Pastą poprawiam tylko na szybko - na wyjeździe.
Gdy nie muszę dźwigać (wyjazd samochodem) zabieram też buty zapasowe (jako zapas polecam decathlon) - lekkie - na co dzień używane na wypady do lasu i na okoliczne pola.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
Rebel
Turysta
Turysta
Posty: 1171
Rejestracja: 03 maja 2008, 5:59

Post autor: Rebel » 08 grudnia 2011, 15:01

Ja od jakiegoś czasu mam buty skórzane HAIX bez membrany ,jak na razie nie przemakają , smaruję specjalnym woskiem i przy użyciu suszarki do włosów fajnie się go rozprowadza
Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2011, 18:29 przez Rebel, łącznie zmieniany 1 raz.
"Niekiedy wilkiem się nazywał , lecz wilkiem nie był, gdy wszyscy raźnie śpiewali - wolał zawyć ... "
Awatar użytkownika
Ancyś
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 203
Rejestracja: 07 grudnia 2011, 17:38

Post autor: Ancyś » 08 grudnia 2011, 16:15

opek pisze:Szczęściara. Ale dużo zależy też chyba od producenta i sposobu przetworzenia materiału GORE. Generalnie w mokrym śniegu nie przemakają tylko 'kalosze Mariana'*.
Może i jestem szczęściarą ;) Innym za to nie było do śmiechu. Pewnie masz rację co do producenta i sposobu przetworzenia Gore :) Moje buciki to Salewa Fawn Trek GTX. Jestem z nich bardzo zadowolona :D
Igrając na krawędzi życia i śmierci znaleźliśmy tam – wolność potrzebną jak chleb!
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 08 grudnia 2011, 19:49

Dzięki temu chodzę w tych samych butach okrągły rok. Nieważne czy jest -20 czy + 30 stopni C.
W butach z gore podobno nie jest zaciekawie w upalne dni. Piszę celowo podobno.
Mam Air Revolution 3.1 i chodzę w nich okrągły rok, w upalne dni nie mam problemu mimo membrany :)
--->>>flickr<<<---
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 08 grudnia 2011, 22:04

Han-Ka pisze: No właśnie, może rozwiniemy trochę ten wątek. Każdy pisze, że impregnuje, ale nie podaje czym.
Kiedyś już o tym pisałem. Zaczerpnięte ze strony Skibickiego.
- olej do skór,
- tłuszcz do skór,
- pasta żywiczno - woskowa

Wklejam link - jeśli się adminom to nie spodoba, proszę usunąć http://skibicki.pl/forum/viewtopic.php?t=1577

Dla mnie rewelka. Sprawdzone na moich butach i u kumpli. Wszyscy mamy bez gore.
adrians_osw pisze: Mam Air Revolution 3.1 i chodzę w nich okrągły rok, w upalne dni nie mam problemu mimo membrany :)
Napisałem podobno, bo sam nie mam takich butów. Opieram się na tezach innych użytkowników.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 grudnia 2011, 23:17

adrians_osw pisze:Mam Air Revolution 3.1 i chodzę w nich okrągły rok, w upalne dni nie mam problemu mimo membrany :)
Ale to chyba raczej letnie buty. Lepiej powiedz jak jest w nich zimą :kukacz:
tidżej pisze:mały płaski słoiczek z zieloną nakrętką - wosk nanoszony na czystą ciepłą skórę
Dokładnie tak samo robię. Generalnie o buty trzeba dbać. Czyścić po wyjeździe (czasem obmyć wnętrze z soli wodą z Jeleniem) i przygotować przed wyjazdem. Stosować zaleane przez producenta preparaty i sprawdzone środki o których pisze Tauzen
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 09 grudnia 2011, 7:58

^^ Tak jak pisałem stronę wcześniej. Pięć dni zimą w tatrach i nie przemokły. Zimą impregnuje tylko jakimś wynalazkiem w sprayu :P No ja tu jestem trochę obrońcom nowych technologi, ale z butów jestem zadowolony :) Może faktycznie latem w beskid to są trochę za ciężkie. Ale w Tatry cały rok :)
--->>>flickr<<<---
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 grudnia 2011, 12:10

powiedzcie mi taką rzecz, ponieważ buty kupiłem jakis czas temu ale zamierzam w nich wędrować dopiero jak sie sezon wiosenny sie zacznie i pytanie czy teraz impregnować buty czy nie? a jeśli przed samym wyjściem to jak długo przed wyjściem, dzien przed starczy?
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 17 grudnia 2011, 12:39

Zależy czym chcesz impregnować, wosk czy coś w sprayu? No i buty z jakiego materiału. Jeśli buty są dopiero co kupione to powinny być fabrycznie zaimpregnowane.
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
Kobi
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 27 sierpnia 2010, 16:02

Post autor: Kobi » 17 grudnia 2011, 16:44

adrians_osw pisze:Jeśli buty są dopiero co kupione to powinny być fabrycznie zaimpregnowane.
Też mi się tak wydaje, dlatego nic bym na początek z nimi nie robił.
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 17 grudnia 2011, 17:26

Ja myślę, że już nowe buty powinno się ipregnować.
Stan techniczny Państwa obuwia zależy od odpowiedniej jego pielęgnacji. Proces ten powinno się rozpocząć już od momentu zakupu obuwia. Zalecamy Państwu, aby nowe buty, jeszcze zanim zostaną użyte poddać gruntownej impregnacji. W tym celu na każdy but należy nałożyć równomierną warstwę dopasowanego do danego typu skóry produktu impregnującego.
Więcej np. tu: http://www.eobuwie.com.pl/Pielegnacja-o ... ol-21.html
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 17 grudnia 2011, 17:35

Zależy od producenta chyba. Mi sprzedawca mówił, że Meindle są zaimpregnowane i dopiero po kilku wyjściach radził zaimpregnować.
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 17 grudnia 2011, 18:15

adrians_osw pisze:Zależy od producenta chyba.
dokładnie niektórzy producenci impregnują już fabrycznie
tidżej pisze:Ja myślę, że już nowe buty powinno się ipregnować.
na pewno nie zaszkodzi,od przybytku głowa nie boli :D
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 grudnia 2011, 18:34

ok rozumiem ze nowe uty musze zaimpregnowac tylko chyba nie bardzo zrozumieliscie o co mi chodzi:) pytałem czy impregnować od razu po zakupie zeby leżały zaimpregnowane, czy impregnować dopiero dzień przed pierwszym ich użyciem.
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 17 grudnia 2011, 18:38

czy impregnować od razu po zakupie zeby leżały zaimpregnowane, czy impregnować dopiero dzień przed pierwszym ich użyciem.
impregnat wchłania jakieś 30 min.a czy zrobisz to teraz czy dzień przed to zależy od ciebie,może lepiej dzień wcześniej przed wyprawą ja bym tak zrobił,bo sam tak robię ze swoimi butami :D
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
ODPOWIEDZ