Raki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 września 2008, 14:17

Zgadzam się. Zakup butów przez net, wchodzi w rachubę tylko po uprzednim przymierzeniu takiego samego buta, gdzieś w sklepie w realu. Wyglądają spoko. Co to za firma?
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 29 września 2008, 14:21

igi pisze:Co to za firma?
chodzi o buty ? alpinusy, kupione w sklepie Camups - wałbrzych
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 września 2008, 15:51

janek.n.p.m pisze:alpinusy, kupione w sklepie Camups
Zachowaj paragon, dodatkowo go skseruj, coby nie zanikł.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 29 września 2008, 16:07

janek.n.p.m powiedział/-a:
alpinusy, kupione w sklepie Camups

Zachowaj paragon, dodatkowo go skseruj, coby nie zanikł.
jasna sprawa, a co alpinusy nawalają ?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 września 2008, 16:26

jasna sprawa, a co alpinusy nawalają ?
Różnie ludzie gadają. Mam nadzieję, że ta ich "wyższa półka" jest robiona solidnie i te buty Ci długo wytrzymają.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 29 września 2008, 16:28

Cóż, ja miałem dawno temu, kiedy Alpinus był jeszcze szanowany całkiem niezły model. Mogiła. Oby Twoje sprawowały się lepiej.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 września 2008, 17:01

Alpinus dawno temu sprzedał markę firmie, która dzierży też i Campusa. Poza logiem i nazwą, niczym nie łączy tych butów z dawnym Hi-Mountainem.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 29 września 2008, 17:04

Tak, co HM to w ogóle nie wiem jak się sprawują. Moje były z najbardziej zatęchłych czasów, jak Alpinus dopiero wchodził na rynek...i o ile szmaty sprawują zakupione w tym samym czasie mam do teraz o tyle buty już dawno wywędrowały do piwnicy.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 września 2008, 17:05

Mam pytanie, w zimie robie czeste wypady w gory na szlak, ale zazwyczaj ide trasami w miare prostymi jak na zimowe warunki, chcialbym sie poradzic czy warto kupowac cos podobnego do rakow zeby mocno oblodzone odcinki mozna pewnie pokonac ?? Bo nie wiem czy warto kupic raki ktore kilka grosze nie kosztuja, a jak narazie nie chodze w ziemie bo ekstremalnych szlakach :)
Pytam bo jak w ostatnia zime szedlem z dziewczyna na Hale Kondratowa pewien odcinek byl bardzo mocno oblodzony i przejscie 300m zajmowalo kilkanascie minut a ewentualny upadek mogl sie naprawde zle skonczyc na dole i wtedy zwrocilem uwage na pare starszych turystow ze mieli cos wlasnie takiego przy butach jak raki i smialo wyprzedzili wszystkich i poszli spokojnie dalej.
Dzieki za rady
Pati

Post autor: Pati » 29 września 2008, 18:41

http://www.weld.pl/index.php?o=2&z=1&k=2&pr=833
Jest coś takiego tańszego
i widziałam jak facet wszedł w tym na Krzyżne w maju, jednak miałabym do tego małe zaufanie...

A z drugiej strony można dorzucić drugie tyle i mieć bardziej prawdziwe raki.

Może tez przejść odcinek metr, dwa w którąś stronę w lesie
i minąć oblodzony kawałek, chociaż 300m to już trochę jest...

Może ktoś inny jeszcze coś poradzi.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 września 2008, 19:10

Wlasnie cos tego typu powinno byc dobre, bo oczywiscie na powazne podejscia to tylko raki, ale latwymi szlakami w zimie czasem lepiej sie podeprzec takim raczkiem niz pelznac po woli czy przedzierac sie lasem :)

Na allegro jest tego dosc sporo np:

Raczki - nakladki antyposlizgowe:
Obrazek

Nakładki antypoślizgowe - raki na buty
Obrazek

Ale jak bede szedl do sklepu to chyba zdecyduje sie na na cos pokroju "GRIVEL SPIDER" bo wygladaja porzadnie niz te odpustowe zabawki z allegro:)

Jezeli ktos ma jakies sprawdzone takie pol raczki to bede wdzieczny za informacje :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 września 2008, 8:51

Nie no te kozaczki to wymiatają :lol:
A ja tu się cały czas z wyborem butów na zimę borykam :lol:
Mirek

raki

Post autor: Mirek » 30 września 2008, 9:01

Czy wiecie ile takie nakładki antypoślizgowe kosztują?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 września 2008, 9:03

mirek pisze:Czy wiecie ile takie nakładki antypoślizgowe kosztują?
10PLN + wysyłka
http://www.allegro.pl/item440085333_rac ... ucent.html
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 września 2008, 14:17

Podczas odsniezania podjazdu kolo domu, mysle ze powinny sie sprawdzic :)
ODPOWIEDZ