Raki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 11 stycznia 2010, 15:57

janek.n.p.m  nie do końca bym się z Tobą zgodził, do swoich nowych butów musiałem kupić raki automaty bo koszykowe leżałyfatalnie, nie przylegają dobrze do butów, szczególnie z przodu, bałbym się w takich rakach iść po stromym stoku.
tymuś najlepiej sprawdź w sklepie jak pasują koszykowe.
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
tymuś

Post autor: tymuś » 11 stycznia 2010, 16:09

Mariusz pisze:janek.n.p.m  nie do końca bym się z Tobą zgodził, do swoich nowych butów musiałem kupić raki automaty bo koszykowe leżałyfatalnie, nie przylegają dobrze do butów, szczególnie z przodu, bałbym się w takich rakach iść po stromym stoku.
tymuś najlepiej sprawdź w sklepie jak pasują koszykowe.
rozumiem że też masz buty Boreal Bulnes?
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 11 stycznia 2010, 16:37

Mariusz pisze:anek.n.p.m  nie do końca bym się z Tobą zgodził, do swoich nowych butów musiałem kupić raki automaty bo koszykowe leżałyfatalnie, nie przylegają dobrze do butów, szczególnie z przodu, bałbym się w takich rakach iść po stromym stoku
To co napisałem dotyczył się Boreali Bulnes trochę wyekploatowanych przykład z życia wzięty....jednemu koledze się wypinają, drugi z przodu wmontował blaszę i wyglądają jak pół automaty, ale już się nie wypinają, jak buty były nowe to nie było problemu, a tak poza tym, to te borealki mają za płytkie te wcięcia z przodu z tyłem nie ma problemu.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 11 stycznia 2010, 20:27

janek.n.p.m  zwracam honor, miałem na myśli ogólnie buty pod automaty a nie ten konkretny model buta który widziałem tylko na zdjęciu :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 11 stycznia 2010, 20:38

Mam pytanie dla osób, które używały Ice Treka Campa. Czemu to wiązanie nie chce trzymać?

Adres zdjęć mam tutaj:

http://www.gorskiswiat.pl/forum/showthr ... 537&page=2

Łatwiej tam dodać załącznik.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 stycznia 2010, 20:57

Jednak zdecydowałem się na zakup, może Tatry jeszcze w zimę odwiedzę ;).
CT Nuptse cena 279zl z podkladkami i pokrowcem.
http://polarsport.pl/images/big/3e51628 ... d9c8a8.jpg
Wyglądaja o wiele lepiej niż model Raptor, i co najwazniejsze nie posiadają tej nieszczęsnej śruby do regulacji z tyłu.
Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2010, 20:59 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 11 stycznia 2010, 20:58

Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 11 stycznia 2010, 21:00

jck pisze:
zbig9 pisze: Ja klikam i się powiększają. Może Twój komputer toleruje tylko Góry-Szlaki?
Jesteś tam zalogowany, to możesz powiększać. Ci co nie mają tam konta nie otworzą tych zdjęć.


Ja mam stare Ice-Treki. Co chcesz dokładnie wiedzieć? Może będę wiedział...
Nie trzyma ta część piętowa. Słabo dociśnięta na mój gust.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 11 stycznia 2010, 21:04

Z tych zdjęć wynika, że są za duże. U mnie ten bolec był zawsze przyciśnięty do tyłu buta.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 11 stycznia 2010, 21:06

ja bym spróbował maksymalnie do tyłu buta przesunąć
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 11 stycznia 2010, 21:25

Chyba tak należy popróbować. I bez pośpiechu, bo ostatnio bardzo się spieszyłem. Chyba, że jednak nowe zakupy. Przynajmniej nie zniszczę Meindlów. Będą na lato.
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 15 stycznia 2010, 22:29

Po pierwszych, niezbyt udanych przygodach z rakami paskowymi zdecydowałem się na automaty. W planach mam Tatry i lodowce alpejskie, w tym roku jeszcze nie te najwyższe. Trekkingowo, raczej nie myślę o poważnej wspinaczce. Buty do automatów juz mam. Sprzedawca w sklepie polecał mi chyba coś takiego:
http://www.e-pamir.pl/0,1856,raki-sarken...-2008.html
Ale to chyba zbyt wspinaczkowe? Nadaje się na proste trasy w Tatrach? Na lodowce? Czy dobrze się chodzi na 10 zębach?
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 16 stycznia 2010, 9:13

Automaty kupujesz głównie pod buty- zatem but w dłoń i do sklepu. Chyba, że masz jakiś znany model, pod który są już konkretne raki.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 16 stycznia 2010, 9:35

But mam Meindla air revolution 9.0. Sprzedawca butów w Hi Mountain polecał mi takie raki, ale akurat w tym momencie nie miał żadnych automatów. Na pewno nie kupię w necie. Musze założyć na but i zobaczyc,że pasuje na 200 %.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 16 stycznia 2010, 10:59

zbig9 pisze:Czy dobrze się chodzi na 10 zębach?
zbig9 ja mam paskowe 12-sto zębowe. Chodzi się na 10-ciu zębach i nie narzekam. :spoko:
ODPOWIEDZ