Raki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 05 stycznia 2008, 20:36

Mooliczek pisze:Połączenie raków i rakiet.
Rakiety sa dobre tylko li wyłącznie na miękki, sypki śnieg głęboki coby się nie zapadać. Wprawdzie mają zęby, ale nie sprawdzają się tak jak raki na ubitym twardym śniegu i lodzie. Wiem. Sprawdziłem. Osobiście.
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 05 stycznia 2008, 21:43

jck pisze:Ładnie. Jaki model konkretnie? BD to drogi biznes...
http://www.bdel.com/gear/contact_strap.php
Wiem,ze 10 zebowe,ale z tych co mieli akurat na stanie,najlepiej byly dopasowane do butow.Mysle,ze dla mnie wystarcza :)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 05 stycznia 2008, 23:03

RafalS pisze:Wiem,ze 10 zebowe
Bo to jest tak: 12-to zębowe niby dwa zęby więcej czyli lepiej trzymają, ale z kolei łatwiej lepi się do nich śnieg niż do 10-cio zębowych. Coś za coś chyba że ma się antisnow'y /które trochę kosztują i nie wiem w sumie czemu tak dużo :blink: /
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 06 stycznia 2008, 0:24

Powiem tak: anotiboty- niby świetne, ja jakoś specjalnej różnicy nie odczułem. Widziałem ludzi, którzy robili sobie ABS ze zwykłej taśmy klejącej/izolacyjnej i też im działało.
Koszyczki- jestem przeciwnikiem, stosunek jakości do ceny jest na niekorzyść, poza tym nie składają się tak dobrze, jak i nie da się ich dociągnąć jak zwykłych pasków- to jednak moja opinia, wcale nie musi być wymierna.
Inna kwestia- co BD to BD.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 15 stycznia 2008, 12:47

Dokonałem zakupów raków, oto one na moich turystycznych butach. Co o nich sądzicie ? bo nie jestem do końca przekonany, ale cóż na takie mnie było stać. Wybrałem Taśmy od koszyków gdyż wydają mi się bardziej wytrzymałe, ale wiem że będę miał więcej pitolenia z ich założeniem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 15 stycznia 2008, 13:52

219 wysylka gratis na allegro kupiłem przez sklep internetowy 8a
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 15 stycznia 2008, 19:16

Lepiej nie koszyczki, ja jestem przeciwnikiem.
Moim zdaniem, janku na turystyczne trasy będą w porządku.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 15 stycznia 2008, 19:24

jck pisze:Moim zdaniem, janku na turystyczne trasy będą w porządku.
Wiesz jakbym miał buty lepsze tzn,z twardą podeszwą To można by liznąć małej wspinaczki, tak mnie się wydaje :hmmm:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 15 stycznia 2008, 19:38

janek pisze:Wiesz jakbym miał buty lepsze tzn,z twardą podeszwą To można by liznąć małej wspinaczki, tak mnie się wydaje
Powiem Ci tak: raki turystyczne, jak sama nazwa wskazuje, slużą raczej do turystycznego chodzenia. Nawet przy sztywnym bucie nie trzymają tak dobrze jak automaty. Ja mam turystyczne /a może powinienem powiedzieć, że miałem.../ plus dość sztywne buty i w śniegu/lodzie robiłem drogi do inklinacji max 50/55 stopni. Na więcej to już bym się nie pokusił. Do wspinania w mikście z kolei, przy odcinkach skalnych sztywność buta nie ma znaczenia- możesz spokojnie ciorać /raki na tym cierpią, ale nie ma wyjścia/.
Mosorczyk pisze:Co to są te koszyczki? Które są lepsze te bez czy z koszyczkami?
Koszyczki to wykonane z tworzywa sztucznego mocowania, przez które przewleka się paski. W założeniu- lepiej nieco trzymają i nie luzują się jak zwykłe paski. Nic z tego nie zaobserwowałem. Za to dobrze widać brak możliwości złożenia ich tak by zajmowały mało miejsca.
Jak dla mnie- zwykłe paski.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
RafalS
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1002
Rejestracja: 01 listopada 2007, 23:53

Post autor: RafalS » 15 stycznia 2008, 20:06

Tu zgadzam sie z Jackiem, te koszyczki zajmuja wiecej miejsca,a czy lepiej sie trzymaja to nie wiem bo innych nie mialem.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 15 stycznia 2008, 20:38

Teraz mi z kolei przyszedł do głowy plus koszyczków- łatwiej się zawiązuje i rozwiązuje, co przy mikście jest dużym ułatwieniem.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 15 stycznia 2008, 20:58

No i koszyki nie uciskają tak nogi, jak te taśmowe co przy dłuższej wędrówce można odczuć.

Cholera tyle za, za koszykami ?, więc dlaczego nie kupiłem ich nawet tańsze o 10 zł.

Może taśmy będą bardziej wytrzymałe ? niż te plastikowe koszyki ?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 15 stycznia 2008, 21:06

Nie, moje się poprzecierały. Dlatego czeka mnie zmiana, teraz jednak już na automaty.
janek pisze:No i koszyki nie uciskają tak nogi, jak te taśmowe co przy dłuższej wędrówce można odczuć.
Tu nie ma dużej różnicy. Ja miałem okazję nosić zarówno paski jak i koszyki. Kupując później swoje- wybrałem paski- i nie żałuję.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 15 stycznia 2008, 21:44

jck pisze:moje się poprzecierały.
No wkońcu miały prawo, jednak można po kombinować przy ich wymianie, a z koszykami może być trudniej, nie wiem czy sprzedają oddzielnie koszyki w razie jakiegoś uszkodzenia ?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 15 stycznia 2008, 22:32

janek pisze:No wkońcu miały prawo, jednak można po kombinować przy ich wymianie, a z koszykami może być trudniej, nie wiem czy sprzedają oddzielnie koszyki w razie jakiegoś uszkodzenia ?
Właśnie, paski można powymieniać. Można posztukować nawet w trasie kawałkiem prusa. Z koszykami już znacznie gorzej.
Nie wiem czy sprzedają, nigdy się nie orientowałem...swoja drogą, dobre pytanie.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
ODPOWIEDZ