Pokaz swój sprzęt/wyposażenie

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Pokaz swój sprzęt/wyposażenie

Post autor: Anonymous » 16 czerwca 2011, 10:20

Cel tematu: Pokazanie swojego sprzętu i wyposażenie które używamy podczas wyprawy.

Mile widziany opis oraz ciekawe patenty powodujące lepsze użytkowanie podczas wycieczek.

Temat założyłem ponieważ niejednokrotnie na zdjęciach widzę ciekawe kombinacje sprzętowe i dobrze mieć jeden temat gdzie każdy mógłby się podzielić swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1055
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 16 czerwca 2011, 11:16

To może ja przedstawię moje rozwiązanie dotyczące sprzętu foto.

Opracowałem taką metodę - aparat cały czas na szyi, 4 obiektywy dostępne w każdym momencie (2 w pokrowcu na pasku biodrowym, 1 na piersiowym, 1 na aparacie)
Wygląda to tak:
Obrazek

Główną zaletą jest natchmiastowa dostępność sprzętu. Podczas wyieczki fotografuję cały czas, powstaje potem z tego pełna fotorelacja, zawierająca wszystkie wydarzenia. Dlatego rozwiązanie, że aparat jest gdzieś schowany i wyciagany tylko na sesję zdjęciową, dla mnie nie jest do przyjęcia. Obiektyw mogę zmienić w kilkanaście sekund. Jest dość wygodnie, można podbiegać, skakać, kucać, siadać, kłaść się z całym ekwipunkiem. Oczywiście na Orlą Perć obwieszony obiektywami i z dyndającym na szyi aparatem bym nie poszedł, ale tam gdzie łańcuchów jest tylko trochę nie ma problemu.
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 16 czerwca 2011, 13:39

Mnie interesowałby patent na parujący obiektyw w zimie, słyszałem o wkładaniu do reklamówki przed wejściem do pomieszczenia, ale nie zdało to egzaminu :(
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
sprocket73
Turysta
Turysta
Posty: 1055
Rejestracja: 09 czerwca 2011, 15:06

Post autor: sprocket73 » 16 czerwca 2011, 13:45

Mariusz pisze:Mnie interesowałby patent na parujący obiektyw w zimie, słyszałem o wkładaniu do reklamówki przed wejściem do pomieszczenia, ale nie zdało to egzaminu :(
ależ to zdaje egzamin... tylko nie możesz wyjmować tego obiektywu, póki się nie ogrzeje... bo jak wyciągneisz wcześniej to zaparuje
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 czerwca 2011, 22:21

Ja ostatnio szedłem z moim aparatem jak sprocket73, tylko po fakcie stwierdziłem, iż za nisko miałem go na brzuchu. A póki co innych dodatkowych szkieł nie mam, więc i nic nie noszę :D . Zamierzam, też dokupić torbę taką małą tylko na lustro, bo mimo wszystko trochę mnie jakieś gałęzie czasem obijają, więc chcę mieć jakieś zabezpieczenie.
Nie mam zdjęcia siebie, to i nie mam co wstawiać :D .
ODPOWIEDZ