Jaka kurtka na rakiety?

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Jaka kurtka na rakiety?

Post autor: Anonymous » 11 listopada 2010, 21:49

Witam,

mam pytanko dotyczące kurtki przeznaczonej głownie do chodzenia na rakietach śnieżnych.
Ciocia planuje kupić taką, i zastanawia się nad -> http://www.jack-wolfskin.com/en/desktop ... e-product/ jednak cena jest jaka jest, czy może ktoś poleca jakiś tańszy a takze dajacy rade odpowiednik?
z góry dzięki
Marysia:)
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 11 listopada 2010, 22:22

maryska pisze:mam pytanko dotyczące kurtki przeznaczonej głownie do chodzenia na rakietach śnieżnych.
Sorry... :shock:
a to musi być jakaś specjalna kurtka :oczynoela:
No bo ja w normalnej zimowej pomykam...
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 11 listopada 2010, 23:15

Królik pisze:a to musi być jakaś specjalna kurtka
pewno taka która przetrzyma start rakiety :lol:
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 12 listopada 2010, 6:55

Do rakiet to tylko kombinezon ciśnieniowy, ale koniecznie z atestem NASA.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6299
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 12 listopada 2010, 8:01

heathcliff , Dariusz Meiser oj, oj, Panowie... nie wykazaliście się dżentelmeństwem.
maryska zadała konkretne pytanie.
Ja niestety nie znam odpowiedzi, bo nie wiem czy taki kurtki są czy nie, a linku maryski nie da się otworzyć.
Więcej powagi szanowni Panowie :) :spoko:
Awatar użytkownika
Dariusz Meiser
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1944
Rejestracja: 16 stycznia 2008, 10:40
Kontakt:

Post autor: Dariusz Meiser » 12 listopada 2010, 8:18

Królik pisze:heathcliff , Dariusz Meiser oj, oj, Panowie... nie wykazaliście się dżentelmeństwem.
maryska zadała konkretne pytanie.
Ja niestety nie znam odpowiedzi, bo nie wiem czy taki kurtki są czy nie, a linku maryski nie da się otworzyć.
Więcej powagi szanowni Panowie :) :spoko:
Raczy zatem Waćpanna przyjąć szczerą skruchę i wyrazy ubolewania nad moim własnym grubiaństwem, azaliż wnoszę, iż moimi przeprosinami będzie Pani ukontentowana.
Tolerancja dla niejednoznaczności.
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1422
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 12 listopada 2010, 10:12

Pamiętacie książki Londona i Curwooda ? Z treści wynika , że mieszkańcy dalekiej północy , poruszajacy się zimą najczęściej przy pomocy rakiet śnieżnych, mieli na sobie ubrania szyte ze skór karibu lub fok.
:) Takie ubranie przyda się jeszcze do powożenia psim zaprzęgiem.
Może warto wrócić do starych , sprawdzonych doświadczeń...
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 12 listopada 2010, 13:47

Abstrahując od kurtki do rakiet ;) chciałabym zapytać czy na zimowy wyjazd w Pieniny wypadałoby mieć kurtkę typowo górską (mogę pożyczyć taką wiosenno-jesienną, doczepię do niej polar i może wyjdzie z tego kurtka zimowa) czy wystarczy może zwykła zimówka? Co będzie wygodniejsze?
Awatar użytkownika
Inga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 839
Rejestracja: 20 marca 2010, 0:48

Post autor: Inga » 12 listopada 2010, 16:08

Mariusz G. pisze:mieszkańcy dalekiej północy , poruszajacy się zimą najczęściej przy pomocy rakiet śnieżnych, mieli na sobie ubrania szyte ze skór karibu lub fok...
Może warto wrócić do starych , sprawdzonych doświadczeń...
Mariusz G., rozłożyłeś mnie na łopatki :lol: Moja wyobraźnia podziałała i wyobraziłam sobie zimowy zjazd GS w takich wdziankach ;)
"Szalony kto sądzi, że ludzkiego szczęścia trzeba szukać w zaspokajaniu pragnień,
przekonany, że dla idących liczy się przede wszystkim dojść do kresu.
A kresu przecież nigdy nie ma."
Antoine de Saint-Exupéry
mariuszg
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1422
Rejestracja: 11 marca 2010, 13:11

Post autor: mariuszg » 12 listopada 2010, 20:20

i84 pisze:Moja wyobraźnia podziałała i wyobraziłam sobie zimowy zjazd GS w takich wdziankach
A co ... Byłoby o czym wnukom opowiadać :) .
Oczami wybujałej wyobrażni widzę już zjazd klubu stylizowany na obóz w Klondike z początku ubiegłego stulecia :lol:
" Na życiu trzeba się znać..." Feliks Raptus
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 13 listopada 2010, 10:59

:lol: :lol: :lol:
bardzo fajny wątek :P
Mariusz G. pisze:Oczami wybujałej wyobrażni widzę już zjazd klubu stylizowany na obóz w Klondike z początku ubiegłego stulecia :lol:
już nie mogę się doczekać relacji i zdjęć ze zjazdu :D
Tempy dyszel

Post autor: Tempy dyszel » 13 listopada 2010, 13:34

Łatwo jest drwić i się wyśmiewać,trudniej o krótką konkretną odpowiedź,że takiej kurtki nie ma.
Ten wątek potwierdza regułę,że głupie są tylko odpowiedzi.
Gratuluje
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 listopada 2010, 14:05

Nie tyle może, że nie ma ale raczej rodzaj kurtki powinien być uzależniony od nasilenia aktywności fizycznej (niezależnie czy z rakietami czy bez) i aktualnych warunków atmosferycznych ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 listopada 2010, 14:51

Nie ma specjalnych kurtek do chodzenia na rakietach. Jaką kurtkę? to zależy od temperatury -5 czy -20, bo wtedy jest różnica. Na cieplejszą zimę ja zazwyczaj ubieram cienką górską kurtkę, nie ocieplaną. Pod nią dobry ciepły polar. Kurtka musi przede wszystkim chronić od wiatru. Jak podchodzę pod górę to zawsze ją ściągam, bo organizm sam wytwarza ciepło i jest mi za gorąco. Zakładam kurtkę jak zatrzymuję się lub jestem już gdzieś na górze. Dobrze, jak kurtka ma wewnętrzne ściągacze - to dodatkowo zabezpiecza przed zimnym wiatrem. Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 13 listopada 2010, 15:43

Tempy dyszel pisze:Łatwo jest drwić i się wyśmiewać,trudniej o krótką konkretną odpowiedź,że takiej kurtki nie ma.
Ten wątek potwierdza regułę,że głupie są tylko odpowiedzi.
Gratuluje
Tempy Dyszel to żarty przecież :zoboc:. Ja to się nawet zastanowiłam, czy nie ma takiej kurtki. Teraz jest tyle fajnych rzeczy, że wcale bym się nie zdziwiła, jakby były kurtki z przeznaczeniem do śmigania po górach na rakietach. Maryska daj znać, że się nie gniewasz :D Rzeczy Wolfskina to naprawdę górna półka i mają super logo :), które mi się bardzo podoba :)
ODPOWIEDZ