Kijki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Re: Kijki

Post autor: Królik » 17 stycznia 2020, 20:50

@PiotrZi powiem tak - moim skromny zdaniem człeka w górach mało doświadczonego uważam, że kupowanie kijów za takie kwoty to przerost ambicji nad treścią. Wszystkie kije z budżetowych sklepów są równie dobre, jak nie lepsze, a kosztują znacznie mniej i jak się spierdolą to nie żal kasy i można kupić następne. Przykład - ja używam Kilimanjaro (marka własna sklepów Hervis) od 22 albo 20 lat (nie pamiętam dokładnie) kosztowały 10, może 12 EURO, i wiesz, sprawdzają się i w Beskidach, i Tatrach, i Karkonoszach i na 3K i 4K.
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Re: Kijki

Post autor: Ptoszek » 27 kwietnia 2023, 10:28

Pytanko do Was, używa ktoś z Was któryś z tych kijów ?

- https://allegro.pl/oferta/kije-trekking ... 94e6dd0b3d

- https://allegro.pl/oferta/kije-kijki-tr ... 0507497118


Zastanawiam się czy jest sens płacić 2x sięcej za kije BD, niżkupić 2 pary kijów "no name"

różnica w wadze to 17g
praktycznie ta sama długość po złożeniu
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
Mirek
Turysta
Turysta
Posty: 610
Rejestracja: 11 sierpnia 2015, 17:24

Re: Kijki

Post autor: Mirek » 27 kwietnia 2023, 11:00

Mam kijki firmy NIEZNANEJ kupione w markecie firmy ZNANEJ ładnych kilka lat temu za przysłowiowe parę zyla i świetnie mi służą, tyle że zgubiłem nasadkę na szpic.
..To wódka? ? słabym głosem zapytała Małgorzata.(...) ? Na litość boską, królowo ? zachrypiał ? czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.?
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
ODPOWIEDZ