Lornetka

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Lornetka

Post autor: Anonymous » 05 kwietnia 2009, 22:06

Witam macie jakieś doświadczenia w tej dziedzinie??
Bo powiem szczerze że ja mizerne (co prawda mam w domu ale wielką do astro :D ) i szukam czegoś małego i taniego w góry.
Musi być mała żeby zmieściła się do plecaka i lekka bo jednak trzeba nosić i jednoczesnie musi być tania żeby mi nie było szkoda jak bym gdzieś w górach (pociągu) zgubił czy zepsuł :D

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 05 kwietnia 2009, 23:03

Poszukaj na allegro małych lunetek za tą samą kasę lepsza ostrość.
Mniejsze i lżejsze - to masz dodatkowo w promocji :)
Wybór wydaje się prosty
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 05 kwietnia 2009, 23:54

Na allegro bym odradzał, chyba że jakaś firmowa ale te raczej drogie
Mam starą ruska lornetkę ale te z targowiska nawet nie umywają się do niej ma o niebo lepsza optykę
Radziłbym Ci sprawdzić jak przez nią widać te z targowiska niby powiększały ale obraz nie był zbyt ostry, coś miały nie tak z optyką bo od razu oczy mnie bolały
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 06 kwietnia 2009, 8:57

Mam ruską z targowiska 10x30 kupiona na giełdzie staroci w Bytomiu.
Po złożeniu walec 36mm śerdnica 115 długość
Produkcja lata 80--te
Mam jeszcze dużą 20x50 Ta jest dużo wieksza 0,25-0,3 KG - zabrałem ja na zjazd Finder of New Year
Zadna z lornetek tych tanszych nie ma takiej ostrości ja te lunetki sprawdzałem w fotojokerze.
Motto Legii Cudzoziemskiej "maszeruj albo giń"
Anonymous

Post autor: Anonymous » 06 kwietnia 2009, 14:05

i właśnie nie wiem co zrobić :D
mam w domu lornetę 15x70, za wielkie to bydle
miałem rosyjską berku 10x50 - co jakiś czas miałem ją rozkolimowaną...
i jestem w kropce, na allegro są szajse bo jak widzę te pomarańczowe szkła to już wogóle :D
Pati

Post autor: Pati » 07 kwietnia 2009, 9:47

Kiedyś nosiłam w lato, ale niestety choć fajnie przez nią było wszystko widać, to potem mi się odechciało. Wredna dużo ważyła i zajmowała masę miejsca... Nie skomentuję, jak jeszcze na szczycie weszło się w mgłę, widoków zero, aż chce się wnerwić, że takiej lornetki wtedy z plecaka się nawet nie wyjmie...
ODPOWIEDZ