Sprzęt SKI-TOUR

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Sprzęt SKI-TOUR

Post autor: Bodzio » 12 stycznia 2009, 17:27

Na razie tego tematu nie znalazłem - więc startujemy :)
Marzec - kwiecień wybieram się na tydzień do Austrii.
Mam zaproszenie od znajomego instruktora narciarstwa.
Korzystając z okazji będę chciał się zainteresować zakupem używanego sprzętu. Podobno po sezonie można kupić tanio z wypożyczalni lub komisów całkiem niezły sprzęt.
____________________________________________
Normalne narciarstwo zjazdowe mnie nie interesuje.
Nie posiadam żadnego sprzętu do narciarstwa turystycznego
Nie posiadam żadnej wiedzy na temat ski-touringu
____________________________________________
Dajcie info (narty, wiązania , buty, dodatki i inne)
-co jest dobrego sprawdzonego na na rynku co możecie polecić,
pragnę nadmienić (z góry jestem zainteresowany nowszym sprzętem).
-ceny korzyść jakość/cena.
-dostępne modele różnice
-wszelkie info
Wiem że niektóre firmy stosują swoje systemy które mogą nie być kompatybilne z innym sprzętem.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 stycznia 2009, 19:03

Nie stety nie mam doświadczenia żeby Ci polecać ale napisz do Grześka Kożlickiego (g.kozlicki_USUN_TO@onet.pl) a on Ci wszystko podpowie. Powołaj się na mnie. Grzesiek jest członkiem Skialpinistyczbego Klubu Kandahar.
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 13 stycznia 2009, 7:13

Bodzio Mi to się wydaje że najlepszym rozwiązaniem było by wypożyczenie całego sprzęta a że masz kolegę instruktora to chyba dla niego żaden problem załatwić i jeszcze Austria gdzie narciarstwo turystyczne popularne
A tak na marginesie to śmigasz na zjazdówkach ????

tu masz jeszcze linki polecam
http://www.skitour.pl/ handlują tylko sprzętem ski turowym
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 13 stycznia 2009, 8:02

ZJAWA pisze: A tak na marginesie to śmigasz na zjazdówkach ????
Kiedyś ale chyba zapomniałem jak to sie robi.
Interesuje się zakupem w celu zabrania i korzystania później na wyprawach np jesli nie będziesz miał nic przeciwko temu z TOBĄ :) Oczywiście jak przed tym nie rozpadnę sie na kawałki podczas pirwszych treningów.
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 13 stycznia 2009, 8:35

jak mogę Ci doradzić to zaczynaj od boiska i to jak najszybciej
DSD masz pod nosem możesz po robocie skoczyć a i Ja chętnie zabiorę dzieciaka dojadę i przy okazji pogadamy .
Sprzętu na rynku pod dostatkiem każdy będzie doradzał ci coś innego i twierdził że to najlepsze najważniejsze żeby było jak najlżej i wygodnie . http://www.dsd.pl/index.php?p=m&idg=mt,18
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Awatar użytkownika
bikmen
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 106
Rejestracja: 10 lipca 2008, 10:02

Post autor: bikmen » 13 stycznia 2009, 12:59

Bodzio polecam http://www.skitury.fora.pl/sprzet-skiturowy,3/
Na temat butów Kuba R napisał dużą pracę instr. poszukaj w Jego PORADACH.
Pozdrawiam Mirek
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 stycznia 2009, 18:04

Sprzętem do ski tour byłem już zainteresowany dosyć dawno temu, gdyż lubię bardziej wyczynowe sporty (na razie pozostaje mi samo zjazdowanie :)) . Jednak zraziłem się do ceny samych zapięć (średnia cena dobrej jakości ok. 1500zł) do tego "foki", narty i buty...To jak na razie powyżej moich możliwości. Dlatego jestem takiego samego zdania jak ZJAWA jak bym miał okazje to najpierw bym sobie pożyczył i przekonał się jak to jest tym bardziej że masz taka możliwość. :8)
Awatar użytkownika
bikmen
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 106
Rejestracja: 10 lipca 2008, 10:02

Post autor: bikmen » 14 stycznia 2009, 8:40

McGregor pisze: jak bym miał okazje to najpierw bym sobie pożyczył i przekonał się jak to jest
W linku do forum ski turowego który podałem Bodziowi znajdzesz namiary na wypożyczalnie z Zkopcu. Wiem że w Szczyrku też można wypożyczyć sprzęt (około 60 zł na za komplet). Ja kupiłem zwykłe narty ( nie taliowane) w sklepie w Jarosławiu za 500 zł z wiązaniami Silvretta (Ski Race - allegro), do człapania wystarczą. Narty widziałem też w Wiśle w Poly Sport (allegro). Największy wydatek to buty, i tu raczej nie kupowałbym używane. W Inter Sporcie są Scarpy Awant po 700 zł, i zaczynają się już obniżki w innych sklepach. Podsumowując za 1500 zł można skompletować sprzęt
( nowe buty i używane narty).
Do zobaczenia na człapowaniu Mirek
Awatar użytkownika
bikmen
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 106
Rejestracja: 10 lipca 2008, 10:02

Post autor: bikmen » 15 stycznia 2009, 8:27

Hej
Na forum który podałem znalazłem taką poradą http://www.skitury.net/download/SKIbuty.pdf
Pozdrawiam Mirek
Awatar użytkownika
Bodzio
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 561
Rejestracja: 22 grudnia 2008, 11:58

Post autor: Bodzio » 15 stycznia 2009, 10:43

bikmen pisze:Hej
Na forum który podałem znalazłem taką poradą http://www.skitury.net/download/SKIbuty.pdf
Pozdrawiam Mirek
Dzięki za pomoc byłem wczoraj na tym forum ale tak ciekawych informcji nie znalazłem.
Mam mało czasu żeby zebrac informacje i dowiedzieć sie czegoś na ten istotny teraz temat.
A widze temat rzeka :)
Nie będe miał za duzo czasu w Austrii na grymaszenie.
Niechciałbym źle a przede wszystkim drożej kupić uzywany sprzęt niż nowy w Polsce.
Wszędzie są naciągacze
W związku z powyższym każda nawet drobna uwaga czasami
staje sie istotna.
Do zobaczenia na człapowaniu :)
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 07 marca 2009, 14:06

Spodobały mi się skitury u innych na szlaku ale nie wiem jak spodobają mi się na moich nogach :)
Żeby się przekonać to pozostaje mi wypożyczenie albo kupno czegoś taniego, co sadzicie o takiej ofercie
link nieaktywny do Allego. Usunięto. Mode
zdaję sobie sprawę z tego że to przedpotopowy sprzęt ale jakby mi się nie spodobało chodzenie w nartach to strata niewielka
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 marca 2009, 16:08

Mariusz - najpierw buty! Jeżeli chcesz kupować, to zacznij od tego - dobierz buty tak jak to radzi Kuba Radliński pod linkiem podanym przez bikmena.
O nartach trudno coś sądzić na podstawie zdjęć - wierzę że wiązania są kompatybilne z butami "cywilnymi", ale z wojskiem nigdy nic nie wiadomo! :D
Natomiast foki - odradzam. Wyglądają na mocowane na zaczepy czy inne patenty, a nie na klej. Nie jest fajnie pieprzyć się z tym gdzieś na trasie i np. na mrozie.
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 07 marca 2009, 19:24

Rozmawiałem ze sprzedawcą, z tego co mówił to do wiązania pasują normalne buty, a foki mocuje się przez naciąg na narcie i dodatkowo przez jakieś zaczepy na ślizgu.
Wydaje mi się że dla wojska zastosowano coś dobrego do mocowanie foki, ale faktycznie lepiej sprawdzić, muszę wysłać maila z prośba o zdjęcie tego mocowania :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 marca 2009, 7:20

Mariusz pisze:Wydaje mi się że dla wojska zastosowano coś dobrego
To mit!
Gdyby to było takie dobre - stosowali by to zawodnicy i wszyscy inni.

Zajrzyj lepiej tu:

http://www.skitury.fora.pl/sprzet-skitu ... 2e01ec90ae

Każdy Ci odradzi takie foki, sprzedawca raczej nie :D
ODPOWIEDZ