Sklepy ze sprzętem górskim

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Sklepy ze sprzętem górskim

Post autor: Anonymous » 16 października 2007, 16:04

Do admina. Jeśli temat jest niezgodny z regulaminem lub czymś tam to nie wahaj się i cenzoruj

Jak w temacie. Każdy z Was ma zpewnością sklep z którego obsługi jest zadowolony lub też taki gdzie został zlekceważony, oszukany.
Podzielmy się swoimi doświadczeniemi
Pati

Post autor: Pati » 16 października 2007, 17:32

Ja korzystam z tego sklepu na miejscu, bo mam go najbliżej - w moim mieście i polecam :)
http://www.weld.pl/
Awatar użytkownika
Królik
Turysta
Turysta
Posty: 6291
Rejestracja: 22 lipca 2007, 23:27

Post autor: Królik » 16 października 2007, 19:46

Korzystałem kilka razy z www.8a.pl i www.skalnik.pl
Wystawiam pozytywną opinie im.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 października 2007, 20:20

Planet Outdoor w Katowickiej Silesii.Spejalizuje się w produktach firm Campus i Alpinus.Bardzo uprzejma i cierpliwa obsługa(przymierzałem buty prawie godzinę :twisted: )Polecam :!: :!: :!:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 października 2007, 21:20

Ja kilkakrotnie korzystałem z tegohttp://www.grappa.pl/
tylko że w realu. Gość tam pracujący ma ogromną wiedzę na temat sprzętu, materiałów itp. A i ceny mają niejednokrotnie bardzo korzystne.W sklepiku mają większy wybór niż na stronie, ale tak jest chyba z wszystkimi sklepami które mają swoje e-odpowiedniki.
A i jeszcze ten
http://www.bzyk-extreme.netidea.pl/
Byliśmy zieloni jak papierówki jak gość NIE SPRZEDAŁ nam za małych butów. Mówiliśmy że będą ok ale On się zaparł i powiedział że w złych butach nas ze swojego sklepu nie wypuści. Do dziś dziękuję losowi że trafiłem na UCZCIWEGO sprzedawcę :hura:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 października 2007, 7:47

Active w Gliwicach rzeczywiscie wymiata pod wzgledem cen i obsługi :) , w tym tygodniu maja mi przysłac kijki po reklamacji ( napsize cos wiecej jak przysla ) .

W hi-Mountain w Katowicach srednio mnie lubia ... ale z reklamacjami zawsze wygrywalem :evil: wiec chyba tez nie najgorzej .

Co do horyzonta to mimo iz zrobilem tam sporo zakupow nic mi sie jeszcze nie rozwalilo :( , normalnie cos nie tak :P , ale obsluga rzeczywiscie spoko , dbaja o klienta.

Ostatnio wymyslilem teorie dobrego buta :spoko: "dobry but to taki za ktory po roku oddaja kase " :D :D :D :D

EDIT
No kijeczki naprawione w ramach gwarancji :] , dostalem funkel nowy grocik z końcówką widiową
j-94

Sklep Internetowy

Post autor: j-94 » 10 grudnia 2007, 10:21

Witam mam pytanie dotyczące tego sklepu internetowego ,robiliście już w nim zakupy i co wy sądzicie o zakupie butów trekingowych poprzez sieć?
http://www.weekend.rybnik.pl/
Jacek Świerczek

Post autor: Jacek Świerczek » 10 grudnia 2007, 15:19

Nie polecam tego rodzaju zakupów ,but najlepiej mierzyć w sklepie. Ja po swoje pojechałem na Czeską stronę różnica w cenie ok 400zł.
Jacek Świerczek

Post autor: Jacek Świerczek » 10 grudnia 2007, 16:48

Oczywiście, to buty hanwag model alaska u nas w zeszłym roku kosztowały ok 1100 w sklepie w Krakowie .W Czeskim Frydku-Mistku w sklepie Hudy sport nie pamietam dokładnie ale 700zł z małym bonusem dali mi tam gratis skarpety i impregnat
Jacek Świerczek

Post autor: Jacek Świerczek » 10 grudnia 2007, 16:54

Niedawno widziałem je na allegro w podobnej cenie jak w Czechach wtedy wyjazd po nie nie ma sensu. Musiałbyś mieć pewność co do numeru który bierzesz. Buty są bardzo dobrej klasy ,wygodne ,lekkie noga po paru godzinach marszu nie jest zmęczona. Uzywałem ich tylko w zimie jestem bardzo zadowolony
Jacek Świerczek

Post autor: Jacek Świerczek » 10 grudnia 2007, 23:07

Gruby nie przejmuj się podaną ceną u Hudego zadzwoń do nich i ustal cenę . Już wtedy podawali inną cenę na stronie internetowej a inna była w sklepie. Z tego co widzę to pojawiła się konkurencja i te buty można dostać w granicach 800 zł . Dziwne że model alaska gtx miał inną podeszwę w Polsce a inną w Czechach. W naszym przypadku do Czecha mamy na rzut beretem .Pozdrawiam
Anonymous

Sklepy na terenie Katowic i Sosnowca?

Post autor: Anonymous » 03 marca 2008, 15:19

Witam ponownie.
Zawracam sie z zapytaniem o sklepy turystyczne.Chciałbym poczynić jakieś zakupy (odzież turystyczna) przed latem, a że mieszkam "na wsi" gdzie są 2 normalne sklepy wybieram sie do Katowic i Sosnowca. Byłem 3 tygodnie temu w sklepach w Katowicach: Horyzont, Cerrotore na ul. Piotra Skargi, Himountain, Summit, Mammut i kilka sklepów w CH Silesia. Konkretne sklepy ale muszę poczekać na kolekcje wiosna/lato. Teraz pytania..

- Nie udało mi się znaleźć sklepu Kon-tiki na ul. Mickiewicza oraz Chatki Puchatka na 3-go Maja - nie znam Katowic więc pytam mieszkańców Katowic i okolic jak tam sie dostać i czy warto ? :)

- Czy możecie polecić jeszcze jakieś inne sklepy turystyczne w Katowicach poza wyżej wymienionymi ?

Głównie poszukuję spodni, bielizny termoaktywnej, skarpet.. wszystko na lato.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 03 marca 2008, 15:29

speeder pisze:Nie udało mi się znaleźć sklepu Kon-tiki na ul. Mickiewicza oraz Chatki Puchatka na 3-go Maja - nie znam
Już ich nie ma. Kontiki miało być przeniesione z powrotem do bramy na Mickiewicza, ale nic z tego nie wyszło...Chatka Puchatka padła już jakiś czas temu- szkoda.

Zależy którego Summita odwiedziłeś: są dwa- jeden powyżej Horyzontu na Kościuszki, drugi na Placu Miarki. Tak to w zasadzie wszystko zwiedziłeś, jeśli chodzi o Katowice.

Teraz czekaj na kogoś z Sosnowca.
Pozdrawiam również.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymouss

Post autor: Anonymouss » 03 marca 2008, 15:32

Acha, czyli Kontiki i Chatke Puchatka moge skreślić na starcie.
W Summitach byłem dwóch obok Horyzontu i na Placu Wolności.
Dzięki bardzo za informacje.





Dam Ci linka co jest w DG:
www.weld.pl
Pati
Anonymous

Post autor: Anonymous » 25 marca 2008, 18:49

Odświeżam temat bo mam jeszcze pytanko..
Wybieram sie do Decathlonu w Sosnowcu, startuje z Częstochowy pociągiem i nie do końca jestem pewien gdzie wysiąść bo mapa.szukacz.pl pokazuje że powinienem wysiąść w .. Bytomiu :shock: . Prośba o pomoc do ludzików ze Śląska coby podpowiedzieli z której stacji pkp będzie do Decathlonu najbliżej :)
ODPOWIEDZ