Czołówki

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Czołówki

Post autor: Anonymous » 10 lipca 2008, 15:46

Jak już tak sobie w dziale Sprzęt gadamy o różnych fajnych przydatnych (niezbędnych wręcz) rzeczach w górach, to myślę, że warto byłoby też porozmawiać o czołówkach. Myślałem o kupnie jakiejś czołówki wodoszczelnej, pod uwagę brałem petzl tikka xp. Nie wiem tylko, czy snop światła z tej diody nie jest zbyt wąski. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tą czołówką?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 lipca 2008, 14:07

Ja miałem do czynienia z tą czołówką przez jakiś miesiąc, czyli 6 dni w Górach. Była bardzo dobra, sprawdziła się świetnie. Nie mogę powiedzieć czy jest to światło szerokie czy wąskie - widziałem szersze i węższe też. Nie wiem jak się sprawdzi powyżej 1500 m n.p.m., wiem za to że w Beskidach, w szałasie, lesie, na hali i między kosodrzewiną sprawdziła się bardzo dobrze.

Jednak i tak ja osobiście używam dwóch tanich (za 50 złotych) czołówek - jedne z diodami LED, a drugą ze zwykłą żarówczką. One mi się akurat lepiej sprawdzają (bo świecą dalej), ale nie są tak wygodne jak Tikka... Wniosek taki, że jeśli ktoś ma zamiar chodzić z czołówką na głowie przez dłuższy czas, to polecam tikkę, ale na dużo noszeń po kilka(naście) minut polecam te tańsze.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 lipca 2008, 20:37

Miał ktoś do czynienia z czołówką e+Lite Petzla? Jaka jest jej wydajność świecenia?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 sierpnia 2008, 1:39

Słabo znam się na modelach czołówek, sam używam jednej z mamuta, której światło ma zasięg około 100m, co mi całkowicie styka; moja kochana czołóka zresztą kilka razy wyratowała mnie od kibla (nocowania) w górach pod gołym niebem. :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 sierpnia 2008, 7:36

Ja mam czołówkę kupioną za 15zl w netto :) może to brzmi troche śmiesznie ale co tam - ważne, że się sprawdza - póki co tylko na rowerze - jestem zauważalny ;) ale wiem, że w górach raczej też nie powinienem się potykać o żadne kamienie :)
czasem jednak warto zaryzykować parę złotówek na jakieś wynalazki ze sklepów typu netto czy biedronka ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 sierpnia 2008, 10:09

Khatz pisze:czasem jednak warto zaryzykować parę złotówek na jakieś wynalazki ze sklepów typu netto czy biedronka
Jeżeli dobrze trafisz, to ok. Gorzej jak się coś rozsypie w najmniej oczekiwanym momencie. Inna rzecz, że markowe produkty też mogą się zepsuć ot tak. Mnie wysiadła (stopiła się od zwarcia) czołówka Petzla za 200zł brutto, czyli cena niekoniecznie jest wykładnikiem chińskiej jakości, ale takie czasy mamy. Po 3 Petzlach, przerzuciłem się na Black Diamonda. Na razie lampka jeszcze działa.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 sierpnia 2008, 10:15

Wiadomo że kupując szprzęt w tego typu sklepach (biedronka itp) ryzykuje się bardzo - ale czasem jednak warto - póki co czołówka działa, niestety kiedyś także kupiłem sobie sakiewke na rower i ta nie wytrzymała nawet jednej przejażdżki - tak to już niestety bywa :/
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 sierpnia 2008, 10:25

Link do aukcji Allegro usunięty. Nieaktywny. Mode

Ja sobie własnie zakupiłem taką, zaraz powinna przyjść do domu z poczty, w rekach brata. Ale nam to bardziej jest do jaskiń potrzebne. Zobaczymy jak sie bedzie sprawdzać tani sprzęt:]
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 sierpnia 2008, 10:28

mithape pisze:Ale nam to bardziej jest do jaskiń potrzebne.
Dużo akumulatorów będziecie musieli nosić. Ja po dziurach mało co chodzę, ale pamiętam że tam w tej temperaturze i wilgotności to elektryczne światło szybko wysiadało.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 sierpnia 2009, 11:23

Co myślicie o takiej czołówce? Ktoś ma / używa? Moja Petzlowa Tikka już się kończy i to definitywnie, muszę zanabyć nową.

http://www.8a.pl/page,produkt,id,2923.html
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 18 sierpnia 2009, 11:25

Black Diamond... Mulik, tylko i wyłącznie Petzla, Ty to wiesz najlepiej.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 sierpnia 2009, 11:28

jck pisze:Black Diamond... Mulik, tylko i wyłącznie Petzla, Ty to wiesz najlepiej.
Skąd ja wiedziałam, że w tej kwestii nie będziesz zdolny do tego, aby udzielić mi merytorycznej odpowiedzi? :kukacz:
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 18 sierpnia 2009, 11:38

Mooliczek pisze:Skąd ja wiedziałam, że w tej kwestii nie będziesz zdolny do tego, aby udzielić mi merytorycznej odpowiedzi?
Wywróżyłaś z fusów? Albo rozlanego w popradzkim tesco wina?;)

Mulik, przecież Ty nawet meble w chacie masz z Petzla...jak do tego będzie pasować czołówka z BD? I to jeszcze czarna? Kicha jakaś.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 sierpnia 2009, 13:23

Używam takiej samej. Jak się kiedyś spotkamy gdzieś na szlaku, to Ci pokażę, jak fajnie świeci :P
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 18 sierpnia 2009, 19:29

Mooliczek mam coś takiego
Obrazek
http://www.mactronic.com.pl/index.php?m ... 2SL&filtr=
test-> http://www.mactronic.com.pl/download/52 ... OLOWKI.pdf
Gdyby igi jechał w góry przez Katowice to mogę Ci pożyczyć, zobaczysz i sama ocenisz
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
ODPOWIEDZ