GPS

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 18 stycznia 2012, 15:47

Dzięki chętnie przeczytam opinie i porównanie ze sprzętem garmina, dodam tylko że na opinii gpsmaniaka można polegać, mało kto zna sie na nawigacjach tak jak on :)
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 18 stycznia 2012, 17:02

PiotrekP pisze:Czy może ktoś używa GPS TwoNov Sportiva?
Może Piotrze pamiętasz, ja używam Garmina i na razie nie planuję zakupu nowego urządzenia, ale śledzę dyskusję z ciekawości. Po zapoznaniu się z porównaniem gpsmaniaka i specyfikacjami na stronie dystrybutora sama wybrałabym model Aventura. Zwróć uwagę na pojemność baterii, czas pracy i możliwość zastosowania baterii lub akumulatorków AA.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 18 stycznia 2012, 18:18

Haniu miałem Germina i go straciłem, ceny poszły mocno w górę. Jakbym chciał odkupić jaki miałem to teraz okolo 2200 zł. Dlatego szukam jakiś zastępczych modeli. Każda uwaga i porównanie wskazane.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Gps

Post autor: Anonymous » 08 kwietnia 2012, 13:09

Witam. od niedawna używam Garmina GPSmap 62s co mogę napisać to to że w porównaniu z modelem etrex vista którego używałem do tej pory to pomijając wszystko inne czułość 62s jest powalająca... czy to pokój w schronisku, gęsty las, zamieć śnieżna, jeszcze nie zawiódł:)
Awatar użytkownika
buba
Turysta
Turysta
Posty: 2216
Rejestracja: 05 lipca 2011, 11:35
Kontakt:

Post autor: buba » 08 kwietnia 2012, 15:31

Mi sie tez marzy nabycie nawigacji GPS do skodusi!!! (Na piesze wedrowki tez go łatwo przerobic ) Po prostu jak to zobaczylam to zachorowalam na ten model!! :-D

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam tą mniej uczęszczaną, cała reszta jest wynikiem tego ,że ją wybrałam..."

na wiecznych wagarach od życia..
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 10 kwietnia 2012, 19:05

Bo to jest wersja 3D :kukacz:
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 10 kwietnia 2012, 21:11

buba pisze:Mi sie tez marzy nabycie nawigacji GPS do skodusi!!! (Na piesze wedrowki tez go łatwo przerobic ) Po prostu jak to zobaczylam to zachorowalam na ten model!! :-D
Obrazek
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Krzysiek Sca
Turysta
Turysta
Posty: 216
Rejestracja: 16 listopada 2011, 10:11

Post autor: Krzysiek Sca » 11 kwietnia 2012, 9:55

Ja używam tylko map papierowych i czytając posty zastanawiam się jak bez GPS-a w ogóle jeszcze mogę chodzić po górach. :D Ps. jak się czasem zabłądzi to tylko dodaje adrenaliny i jest o czym opowiadać.
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 11 kwietnia 2012, 17:16

Dla mnie latem GPS to bardziej fanaberia użytkownika. Przynajmniej w Tatrach, gdzie sieć szlaków jest dosyć ... rozbudowana. Co innego zimą.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2012, 12:11

Hm mam pytanie, skąd można zciągnąć mapy pod treka? Mam starszą wersje (podobno taka chodzi na moim telefonie), i tu też związane drugie pytanie. Ona ma menu po angielsku, można to jakoś zaktualizować, czy jakąś łatkę zciągnąć?
Montenero

Post autor: Montenero » 13 czerwca 2012, 13:08

Ale dokładnie którego extreka? Ekran monochromatyczny? Mapki są bez problemów ale zawsze jakieś ale.

Ja obecnie używam PPC, mapy w OziE, Kamap i Garmin.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2012, 13:28

No chodzi o to, że moja wiedza jest szczątkowa. Wersja 0.9.99
Montenero

Post autor: Montenero » 13 czerwca 2012, 14:04

Bardziej mi o model chodzi :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 13 czerwca 2012, 22:40

aaa samsung wave 533 :lol: :lol: :lol:
Montenero

Post autor: Montenero » 14 czerwca 2012, 8:24

A to masz tylko na Javę programy, tu masz nowsze wersje TrekBuddy http://www.trekbuddy.net/releases/1.1.1/index.html

a na PW kilka mapek które może zainteresują :)
ODPOWIEDZ