Buty wspinaczkowe.

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Anonymous

Sprzęt wspinaczkowy

Post autor: Anonymous » 14 września 2007, 20:45

Szukam butów wspinaczkowych , które nadadzą sie i na panel i na skały . Nie musi byc cos profesjonalnego , po prostu zeby były wytrzymale i nie rozciagaly sie zbytnio ? Jaka podeszwe wybrac ? ( grubosc + firma ) ?
Pati

Post autor: Pati » 14 września 2007, 23:10

Noel, a tak spytam: to by były całkowicie Twoje pierwsze buty?
Bo ja też sobie chcę kupić (i też chcę dobrze wybrać), ale czytałam, że na początek nie warto przepłacać,
ponieważ dopiero będzie się zaczynać naukę.
Pierwsze buty szybko się niszczą, nigdy w pełni nie wykorzystamy ich zalet
i nie mówiąc o tym, ze muszą być o ze 2 numery mniejsze, bo kapcieją.
Jak przymierzałam jedną parę to myślałam, że mi stopa odpadnie,
a sprzedawca powiedział, że powinnam sie przyzwyczajać :( to takich ściskaczy.
Podobno nie są najgorsze na początek ROCK PILLARS (z podeszwą vibram)
Zasugerował, że nie ma co kupować powyżej 200zł (czyli raczej prawda, bo zwykle chcą sprzedać najdroższe!) :|
Prawda jest jednak taka: pierwszych nigdy sie nie zakupi jak takich jak by sie tak naprawdę chciało :(
Nie mówiąc o tym, ze każda stopa jest inna...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 września 2007, 1:59

proponuje zwrocic uwage na buty na podeszwie STEALTH C4 to rodzaj gumy.dobrze trzyma sie sciany i rzezby i nie wyciera sie jak cala reszta za szybko.wiazane lepiej dociagniesz na nodze ale duzo wiecej roboty niz z tasmami.kwestia gustu;]a i pamietaj ze maja byc za male tak zebys palcami nie mogl ruszac.

jak bedziesz kupowal magnezje to polecam Mammuta,jest calkiem niezla.aha kupuj sypka a nie w kostce.mniej roboty;]pzdr
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 września 2007, 2:36

admin bandity sa fajne ale dranstwo drogie strasznie.;]noel nie wydawaj tyle na pierwsze bo bez sensu.ja uzywam teraz Coyote Lace-Up Five Ten.but jest uniwersalny i na skale i na sciane i ma dobra opinie...tyle ze wiazany;]szukaj przecen.mozna trafic bardzo fajne buciki do 250zl.powodzenia;]
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 września 2007, 7:45

Myslalem o Mammutach model extreme sa w Cerro Torre w Katowicach za 240zl , na vibramie. Co do stealth C4 to na to mnie raczej nie stać ;) , a na pewno nie na to zeby je po pół roku wywalić . W Activie w Gliwicach sa fajne butki LaSportiva www.8a.pl , ale o tej gumie nic nie wiem :/ .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 września 2007, 11:08

STEALTH C4 ma spora zywotnosc noelu.na panelu go za szybko nie zajezdzisz.a te mammuty sa fajne ale glownie na panel...znajmi je maja i chwala.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 września 2007, 14:50

aha na poczatek polecam mniej profilowane buty.mowie o ksztalcie podeszwy.noga sie musi przyzwyczaic.ludzie czasami z tego powodu ostro cierpia.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 września 2007, 20:44

Dzieki za helpa :) mysle ze beda dobrym wyborem , noga sie przyzwyczai po jakims czasie , nie bede kupowal strasznie ciasnych mysle numer mniej .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 września 2007, 21:50

nie wazne jaki nr po prostu musza byc ciasne na maxa;]z tego co dzisiaj pytalem to ten model zbytnio sie nie rozciaga i nie rozlazi wiec o to raczej nie powinienes sie martwic.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 września 2007, 1:32

i jak tam noel :?: :!: kupiles :?:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 września 2007, 10:27

Ano :] Kupilem w koncu rock pilarsy model zeal ...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 30 września 2007, 21:53

no to piknie :hura: testowales juz :?: :?: nie widzialem jeszcze tego modelu w akcji :!: a no i uwazaj bardziej niz ja bo dzisiaj odpadlem na boulderze i jakos tak lewy bark mnie nap........powodzenia :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 października 2007, 8:47

:] juz od srody zaczynam pakowanie , za jakies 2 tygodnie ( miesiac ) napisze jak sie spisuje na panelu .
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 października 2007, 12:10

jak bys sie wkrecil to fajna opcja sa chwytotablice :D przykrecasz sobie ustrojstwo nad drzwiami i jedziesz z tematem :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 04 października 2007, 12:15

jeszcze jedno Noel :twisted:

http://www.redpoint.pl/sklep/product_in ... e63482bfe0

to podobno jest fajna sprawa :twisted: jak przetestuje to napisze :twisted:
ODPOWIEDZ