Okulary w góry i nie tylko

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Psychotic

Post autor: Psychotic » 26 maja 2008, 21:13

Aha, no może być i tak :) ja to się w sloneczną pogodę nie mogę obejść bez okularów p/słońce ;]
Anonymous

Post autor: Anonymous » 26 maja 2008, 21:15

Normalnie, na dole, to ja nawet w największy upał obędę się bez okularów. Jakoś dziwnie bez względu na to jaki model co i jak, to oczy i tak mi się męczą... Jakoś dziwnie wolę mieć oczy zmrużone niż przez ciemne szkła na asfalt i betonowy świat patrzeć... :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Mariusz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 623
Rejestracja: 28 lutego 2009, 16:58

Post autor: Mariusz » 13 kwietnia 2009, 12:56

Wczoraj miałem chwilę słabości, zalicytowałem na allegro i wygrałem coś takiego :)
Obrazek
ma ktoś takie bo dzisiaj zastanawiam się czy to nie był zbyt pochopny zakup?
Wg. opisu sprzedawcy mają:
Pełna polaryzację, filtr UV (UV200 i UV400)
Podoba mi się ta odpinana gąbka, czy na prawdę mają filtr to wyjdzie podczas użytkowania
Ostatnio zmieniony 22 kwietnia 2011, 0:40 przez Mariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Tu króluje zeszłoroczny czas
Na posłaniu z liści buczynowych
Stąd do ziemi dalej niż do gwiazd
Pati

Post autor: Pati » 07 października 2009, 12:55

Wcześniej czy później będę przymierzać się do kupna okularów na lodowiec, co za tym idzie jakieś większe górki, no i Tatry bardzo słoneczną zimą, coby gałek ocznych nie wypalić sobie.
Już teraz więc chciałabym o tym coś poczytać....
Pomijając to co wyszperam na necie i wycisnę ze sprzedawcy, to na co warto zwrócić uwagę, doświadczenia własne?
Jakie filtry, jakiś model wart jest uwagi, jaka jest optymalna cena, rozumiem że trza się liczyć z dwoma zerami z tyłu ;), ale też jaką cyfrą z przodu, ile powinny zasłaniać po bokach. Za wszystkie pomocne zdania będę wdzięczna :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 października 2009, 16:22

Moje kupiłem w decathlonie za 130zł. Oko mam błękitne, bardo wrażliwe na UV i światło w ogóle. Sprawują się bez zarzutu. Używałem też jakiś Julbo.
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 07 października 2009, 20:37

igi pisze:Moje kupiłem w decathlonie za 130zł.
Mają nazwę ?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

OKULARY_WYSOKOGÓRSKIE__NOWE

Post autor: Anonymous » 26 października 2009, 10:59

WITAM do sprzedania mam Wysokiej klasy okulary BELUTTI X-trem przeznaczone m.in. do wspinaczki wysokogórskiej. Okulary do akcji górskiej, na wspinaczkę, narty, snowboard.

Okulary są nowe dostałem je w prezencie na dzień chłopak ale są dla mnie za wąskie


* Materiał: grilamid TR 90.

* Soczewki: polaryzacyjne przyciemniane z delikatną powłoką lustrzaną (blokują spolaryzowane światło odbite od poziomych płaszczyzn (śnieg, woda, piasek, szosa). Szkła polaryzacyjne zwiększają kontrastowość obrazu i poprawiają jakość widzenia. Pochłaniają 99.9% promieniowania ultrafioletowego) .
* Boczna osłona chroniąca przed promieniami słonecznymi.

* Filtr UV 400

* Kategoria szkieł i przepuszczalność światła: kat.3 - intensywne światło słoneczne - 8%-18%



Masz pytanie dzwoń 519-628-651
masz pytani pisz olszak87@wp.pl gg 216-98-22

cena jaka minie intersuej to 80 90 zł

Obrazek
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 20 marca 2011, 18:13

Mam pytanie do Was. Otóż chciałbym zakupić dobre "Okurary" gdyż już niebawem wybieram się w Tatry i ma być prze cudne słonko a moje oczęta by przydało się ochronić, bym widział później wyraźnie "nasze" klubowe Panie :twisted:. Cena max do 150 zł i ni grosza więcej. Z góry dziękuję za pomoc :10:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
xVRoBVx
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 224
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 20:47

Post autor: xVRoBVx » 21 marca 2011, 15:20

Ja ci polecam UVEX Champ w granicach 100zł

http://www.sportactive.pl/index.php?p76 ... brown-fade
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 marca 2011, 16:00

Ptoszek pisze:Mam pytanie do Was. Otóż chciałbym zakupić dobre "Okurary" gdyż już niebawem wybieram się w Tatry i ma być prze cudne słonko
Oprócz okularów to polecam jeszcze dobry krem z wysokim filtrem, bo można się nieźle zjarać... :)
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 21 kwietnia 2011, 18:09

Jutro jadę kupić okularki i chciałbym was zapytać na co mam zwrócić szczególną uwagę przy wyborze. Chodzi mi o filtry czy co one tam mają. Z góry Dzięki za pomoc
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Anonymous

Post autor: Anonymous » 22 kwietnia 2011, 9:26

Ptoszek - najpier odpowiedz sobie na pytanie, gdzie i w jakich warunkach bedziesz ich uzywal ;-)
Filtry: jezeli chcesz np na lodowiec, gory wysokie - kat 4 i boczne oslonki, ale w nich nie da sie za bardzo prowadzic auta (za ciemne). Dobrze dopasuj do szerokosci glowy - zeby nie bylo przeswitow (czesc producentow podaje szerokosc swoich okularow - latwiej mozna wybrac z katalogu, jeszcze przed mierzeniem.
Na polskie beskidy, Tatry, czesto uzywam prostych okularow (zeppelin, brenda) - tak max do 100PLN (czasem z polaryzacja) bo jednak lamie je skutecznie, ale mam tez julbo kat 4 - wlasnie na lodowiec (i na narty :-)) - jak na razie nie do zdarcia
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 22 kwietnia 2011, 17:30

Właśnie kupiłem okularki Brenda i jak na razie są spoko, zobaczymy jak będą się sprawować w górach
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
ODPOWIEDZ