STUPTUTY

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Psychotic

Post autor: Psychotic » 08 maja 2008, 16:44

a jaka jest cena tych mamutowskich stuptutów?
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 08 maja 2008, 19:34

Psychotic pisze:a jaka jest cena tych mamutowskich stuptutów?
MAMMUCIA :lol:
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Anonymous

Post autor: Anonymous » 27 maja 2008, 9:27

Kupiłem kilka dni temu stuptuty MILO.....kosz 60zeta
Zamek zapinany od dołu do góry,pasek wszywany(nie nitowany) z dodatkiem elastycznym.Sciagane na dole w środku i na górze.
Ogólnie są wypasione :>
Anonymous

Problem ze Stuptutami

Post autor: Anonymous » 28 sierpnia 2008, 11:19

witam.
Mam problem ze stuptutami a dokładnie z nimi w zime!!
Podczas wchodzenia pod góre po sniegu , śnieg wchodzi mi pod stuptut!! znaczy sie napycha sie tam !!
Ma ktoś rady albo pomysł jak tego uniknąc :)
Z dóry dzięki Mcihał
Pozdrawaim :) :D


Twój post wrzucę potem do tematu stuptupów .
A tak na marginesie co to za model, że śnieg tak wchodzi?
Może masz je za duże, albo bez zaczepów, czy czego tam jeszcze... Mode. Pati
Anonymous

Post autor: Anonymous » 28 sierpnia 2008, 20:46

Stuptuty powinny być porządnie przyciągnięte "w dół" buta chociażby sznurówką (tak miałem w swoich pierwszych). Stuptut przede wszystkim musi swoim obwodem na wysokości kostki (lub niżej) być mniejszy od samego buta... Dzięki połączeniu tych dwóch rzeczy stuptut jest dociągnięty do dołu i dociśnięty do buta.
Awatar użytkownika
jck
Turysta
Turysta
Posty: 3181
Rejestracja: 14 listopada 2007, 22:57
Kontakt:

Post autor: jck » 09 października 2008, 15:06

Stuptuty...szkół jest tyle co modeli. Jedni wolą linki, inni paski, inni jeszcze innego rodzaju sznurki. Jeśli nie stać Cię na gore- texy to kupuj najtańsze. I tak nie oddychają, a dziury po rakach zrobisz błyskawicznie.
Życie nie zaczyna się powyżej 5000 mnpm. Powyżej 7000 mnpm tym bardziej...
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 października 2008, 17:07

Esox_nh pisze:Chyba masz racje, bo co przep;acac skoro Campusiki nie beda w niczym lepsze od np takich:
Kampusiki będą wręcz gorsze, bo mają zameczek z tyłu i cię kurwiczka trafi, jak będziesz musiał zalodzone zapionko na oślep zgrabiałymi paluszkami w zawiei zaciągać ;) Popytaj forumowej koleżanki, która owy patent w swoich już przerabiała.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 października 2008, 17:40

Sądze ze te
link nieaktywny usunięto. Mode
są całkiem dobre i nie są drogie, na NGT jest dużo dobrych opini o nich i sam mam zamiar je kupić.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 09 października 2008, 17:48

Dla mnie wyglądają spoko. Ogólnie ludzie chwalą sobie produkty z Wisporta. Przynajmniej mają zamek gdzie trzeba i ściągacz z blokerem, a nie sznurówki i to z tyłu. Ciekawe czy ten kto to wymyślił w ramach obniżania kosztów produkcji, musiał sznurować, albo rozsznurować zamarznięty węzeł zgrabiałymi paluchami.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 października 2008, 16:55

A czy uzywal ktos moze stuptut z membrana Hix-Thermal 100% ??
Znalazlem w necie takie ochraniacze za ok 60 zl i znalazlem rowniez test tych ochraniaczy i same pozytywne opinie, ze para jest dobrze odprowadzana itp Chcialbym jednak zasiegnac Waszej opini :)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 października 2008, 9:14

Esox_nh pisze:Hix-Thermal 100%
właśnie je sobie zakupiłem, zobaczymy jak się sprawują.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 21 października 2008, 9:33

No to ja juz jestem po pierwszym ich tescie :)
W niedziele ruszylem na Giewont, maszerowalem juz w nowym zakupie :P Po dniu lazenia moge powiedziec ze dobry zakup :)

Dokladnie kupilem sobie te:

Link aukcji wywalono - nieaktywny. Mode
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 marca 2009, 21:48

kule pomożecie mi z moim problemem...?
mam stuptuty na jakąś głupią sznurówkę i co chwilę mi się bardzo podnoszą czasem nad but w dużym śniegu. Da się gdzieś kupić jakiś pasek który mógłbym wszyć zamiast sznurka??

Pozdrawiam
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 marca 2009, 22:09

tedy87 pisze:kule pomożecie mi z moim problemem...?
mam stuptuty na jakąś głupią sznurówkę i co chwilę mi się bardzo podnoszą czasem nad but w dużym śniegu. Da się gdzieś kupić jakiś pasek który mógłbym wszyć zamiast sznurka??

Pozdrawiam
Przechodzi ona pod podeszwą buta, czy ściąga stuptuta u góry lub też u dołu?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 marca 2009, 22:19

przechodzi pod butem i jest niby ściągana na metalowym oczku...
dokładnie takie
alejahandlowa.pl-fjord-nansen-stuptuty
Linki wygasły. Usunięto. Mode
ODPOWIEDZ