Monowalker

W tym dziale rozmawiamy o sprzęcie górskim i wspinaczkowym. Omawiamy ich wady, zalety, parametry i atesty. Opisujemy wszelki przetestowany oraz testujemy nowy sprzęt. Warto tu zapytać o mapy, kosmetyki oraz sklepy i firmy ze sprzętem górskim. Możesz również poinformować o sprzedaży/kupnie szpeju jak i zapytać o możliwość jego wypożyczenia.

Moderatorzy: PiotrekP, Moderatorzy

Szczygieł
Turysta
Turysta
Posty: 1
Rejestracja: 11 grudnia 2021, 22:22

Monowalker

Post autor: Szczygieł » 11 grudnia 2021, 23:15

Drodzy Forumowicze

Kilka lat temu wędrując jak co roku na nocleg do schroniska Morskie Oko pomyślałem sobie, że warto by mój stary i wysłużony plecak z zewnętrznym stelażem przerobić tak bym mógł go ciągnąć za sobą a nie dźwigać 8 kilometrów. Znalazłem w Polsce firmę zajmującą się produkcją... wózków inwalidzkich i tak powstał sprzęt, z którym przeszedłem cały Główny Szlak Puszczy Kampinowskiej (relacja z przejścia: http://www.skt.waw.pl/podroze/2019/kamp ... inos1.html) i w czasie jednej wycieczki Główny Szlak Świętokrzyski. Niestety na dłuższe wyprawy potrzebuję coś bardziej profesjonalnego i znalazłem na stronie "Monowalker" takie oto cudo: http://monowalker.com
To sprzęt , który pozwoliłby mi przejść szlaki długodystansowe typu Główny Szlak Beskidzki itp.
Z tego co się zorientowałem to firma ma swoją siedzibę w Kanadzie a przedstawicielstwo w Niemczech. Zanim jednak zwrócę się bezpośrednio do producenta to pomyślałem sobie, że może odwiedzę fora o tematyce górskiej bo może się okazać szczęśliwym trafem, że jest jakiś sklep w Polsce lub osoba na tym forum, która działa w temacie i może korzysta z takiego sprzętu podczas swoich górskich wędrówek. Wiadomo, że taki zakup z zagranicy jest bardziej ryzykowny. Podejrzewam, że taka firma nie wypożyczy mi takiego sprzętu na próbę bym mógł zobaczyć, czy będzie mi odpowiadać. Zastanawia mnie np. jak taki Monowalker zachowuje się z jednym kołem z tyłu szczególnie jeśli chodzi o stabilność jazdy. Martwi mnie też brak możliwości używania kijków, które doskonale sprawdzają się przy moim obecnym sprzęcie. Uprzedzę od razu, że ze względu na mój pokręcony kręgosłup na dłuższych dystansach pozostaje mi tylko ciągnięcie dobytku za sobą lub transport rzeczy moim przerobionym plecakiem z kółkami do schroniska jako bazy wypadowej i dalej poruszanie się z małym plecakiem np. w Tatrach. Z góry dziękuję za wszelkie informacje :)
Załączniki
1.jpg
ODPOWIEDZ