Strona 1 z 1

Sprzęt na zime

: 23 sierpnia 2021, 11:33
autor: elioneq@hotmail.com
Witam, w tym roku zamierzam rozpocząć przygodę z górami i w tym celu między innym zarejestrowałem się na tym forum, chciałbym abyście doradzili mi w kupnie sprzętu i nie tylko ale to w późniejszym czasie. Mianowicie chodzi o sprzęt, czyli wszystko to co przyda mi się w górach, zaznaczę iz planuje zacząc w zimie, jest to dla mnie najlepszy okres. Generalnie najbardziej interesuje mnie pomoc w wyborze kurtki puchowej najlepiej z syntetycznego puchu czyli primaloft, softshella, butów, coś ewentualnie przeciwdeszczowego, plecak. Wydaje mi się że są to rzeczy najdroższe i na nich chce się narazie skupić. Dopiero zaczynam swoją przygodę więc nie potrzebuje rzeczy z górnej półki, mogą być średniaki. Budżet jaki przewiduję na w/w rzeczy to chciałbym się zmieścić maksymalnie w 2tys.

Re: Sprzęt na zime

: 24 sierpnia 2021, 23:12
autor: zbig9
Fora pełne są jałowych dyskusji i rad... jak chcesz czytaj... kupuj jak masz za dużo pieniędzy... ale robienie wielkich zakupów sensu nie ma. Sam musisz wypróbować, co jest Ci w górach potrzebne. Ja nawet zimą chodzę w dwóch polarach a tylko w czasie postoju, zejścia (gdy jest naprawdę zimno) lub wyjątkowo mroźnego wiatru zakładam kurtkę z syntetycznym puchem.
Jedyne co naprawdę niezbędne to dobre buty z rakami, zalecane kijki a na trudniejsze trasy czekan, ale z tym poczekaj, naucz się chodzić w rakach na łatwiejszych trasach w Tatrach zachodnich. Ja od ponad 10 latach chodzę w skórzanych Meindlach i zostanę wierny skórze do końca życia (jedynie w czerwcu i lipcu zakładam coś lekkiego).

Re: Sprzęt na zime

: 24 sierpnia 2021, 23:22
autor: zbig9
No i generalnie wszystko kupisz tanio w Decathlonie, z wyjątkiem tych butów, na nie trzeba wydać trochę pieniędzy, najlepiej pójść do specjalistycznego sklepu i przymierzyć kilka par, pochodzić po sklepie i kupić pasujące do tych butów raki. Jak Ci zresztą coś przypasuje to możesz dokładnie ten sam model spróbować kupić taniej w internecie. Ale odradzam kupowanie w ciemno (na podstawie jakiś rad).
No i na zimę koniecznie czołówka - znowu w Decathlonie dużo taniej, chociaż z lepszej firmy działała mi 10 lat a badziewie za parę złotych już mi się zacina. Więc może czołówkę też firmową, bo w nocy zimą może dużo od niej zależeć.