1986-2013 - Podsumowanie... ćwierćwiecza z hakiem...

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

1986-2013 - Podsumowanie... ćwierćwiecza z hakiem...

Post autor: Dżola Ry » 20 grudnia 2013, 23:55

Wstęp


Koniec roku wiele osób skłania do podsumowań...

Mnie ostatnio opanowała potrzeba podsumowania znacznie dłuższego czasu niż rok.

Odkąd nastały długie jesienne wieczory, moim ulubionym zajęciem, ulubioną rozrywką stało się przeglądanie zdjęć. I nie te z pięknymi widokami, których w albumach mam większość, przykuwały moją uwagę, ale te, na których byliśmy my - mój mąż, ja, dzieci.

Zaczęło mi przeszkadzać, że muszę je wyłuskiwać spośród dziesiątek pięknych, ale bezosobowych. Postanowiłam je więc skopiować do oddzielnego albumu. Początkowo tylko te elektroniczne. Taki nasz skondensowany wizerunek zaskoczył mnie nieco i bardzo refleksyjnie nastroił.

Postanowiłam zeskanować te wywołane, starsze. To dużo pracy. Jeszcze jej nie skończyłam.

Ale chciałabym się podzielić z Wami niektórymi swoimi refleksjami, trochę opowiedzieć o tym, co się wydarzyło przez te lata, trochę powspominać.

Dziś dzień był trudniejszy niż inne, bo dziś Piotrek skończyłby 56 lat. Wiele młodszych osób pomyśli, że to nie takie krótkie życie, wiem, bo sama tak wielokrotnie myślałam, gdy byłam młodsza. Ale ta optyka bardzo się zmienia w życiu.
Dla mnie to stanowczo za mało. Teraz, kiedy dzieci się usamodzielniły (no, prawie ;)), mieliśmy zwiedzać świat, zdobywać szczyty. Taki był plan. Nie wyszło...

Dziś więcej nie napiszę, ale będę sukcesywnie dodawać kolejne fragmenty, o ile mi nie zasugerujecie, żebym dała sobie spokój.

Bo to nie będzie tylko relacja o naszym górskim życiu, choć góry będą się w nim przewijać.

Bardzo więc proszę tych, których niegórskie treści na górskim forum drażnią, o nieczytanie dalszej części moich wywodów!!

Dziś tylko kilka zdjęć tytułem wstępu:

Tak to się zaczęło - wtedy jeszcze dubeltowo, czyli cywilnie:

Obrazek

i kościelnie:

Obrazek

I takie porównanie:

Obrazek
Przy okazji - zagłosujcie na nas (chodzi o "Podoba mi się", nie o facebooka) ;) http://machinaczasu.pl/340904/25-rocznica


To nasze ostatnie zdjęcie domowe:

Obrazek

Z życzeniami Wesołych Świąt dla wszystkich:

Obrazek

I żeby bardziej górsko było ;)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 marca 2014, 13:47 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 9 razy.
Awatar użytkownika
pysiek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 363
Rejestracja: 07 października 2010, 8:22

Post autor: pysiek » 21 grudnia 2013, 0:14

Jedynie wtedy, kiedy czujemy się swobodnie i wystarczająco bezpiecznie w określonym towarzystwie jesteśmy w stanie otworzyć bramę swojej prywatności na innych.Zainicjowanie takiego posta świadczy zatem,że czujesz się tu dość dobrze... :)
Jak dla mnie Jolu..pisz. I dodawaj zdjęcia..Z niekłamanym zainteresowaniem będe śledzić Twoje wspomnienia :)
"Odwaga to nic innego jak strach,którego sie nie okazuje.."
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 21 grudnia 2013, 9:03

pysiek pisze:Jak dla mnie Jolu..pisz. I dodawaj zdjęcia..
:) :spoko:
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 21 grudnia 2013, 9:22

Jolu co dużo pisać, tak dalej trzymać. Pisz jak najwięcej.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 21 grudnia 2013, 11:42

Ech, te fryzury i ten styl z przeszłości... Ciekawe Twe zdjęcia są i ciekawa opowieść, by ocalić od zapomnienia. Na tle innych podsumowań, które się ukazały/ukażą się, to będzie z pewnością wyjątkowe. Czekam więc na dalszy ciąg zagłębiania się w przeszłość.
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
Barbórka
Turysta
Turysta
Posty: 949
Rejestracja: 02 stycznia 2011, 21:12

Post autor: Barbórka » 21 grudnia 2013, 13:16

ale świetne!!!to teraz mamy z Kovikiem motywację jeszcze większą, żeby z sobą tyle lat działać :D
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 21 grudnia 2013, 13:46

pysiek pisze:Jedynie wtedy, kiedy czujemy się swobodnie i wystarczająco bezpiecznie w określonym towarzystwie jesteśmy w stanie otworzyć bramę swojej prywatności na innych.Zainicjowanie takiego posta świadczy zatem,że czujesz się tu dość dobrze... :)
Rzeczywiście, czuję się tu dobrze, chociaż ta cisza, jaka ostatnio czasem tu nastaje trochę deprymuje, fakt... :)
A jeśli chodzi o odsłanianie prywatności... Ludzie książki piszą o swoim życiu i wszyscy, nie tylko przyjaciele je czytają. I nie jest to tylko domena współczesnych celebrytów, bo taka literatura istnieje od dawna. Ja nie będę wchodzić w jakieś bardzo intymne kwestie (choć o chorobach i radzeniu sobie z ograniczeniami zamierzam napisać), ale dokładnie jeszcze nie wiem, co tu się znajdzie :)

Dziwić może jedynie miejsce moich wywodów, ale jest to jedyne miejsce w internecie mojej prawdziwej aktywności, znam wielu z Was i wielu z Was znało Piotrka. I góry w tej opowieści się przewiną :D

Cieszę się, że chcecie mnie chwilę "posłuchać". Postaram się nie przynudzać :)


Teraz tylko mała anegdotka o najwcześniejszych początkach, bo czasu brak :D

Poznaliśmy się w czerwcu zaproszeni (w celu wyswatania ;)) przez wspólnych znajomych. Zaiskrzyło :) Rozmawialiśmy m. in. o ulubionych sposobach spędzania wolnego czasu, w tym sporo o pływaniu.
Ale wkrótce Piotrek zamilkł na kilka miesięcy, podczas których ciężko chorowała, a w końcu zmarła jego mama.

Zadzwonił w listopadzie, było zimno i ponuro, a on zaproponował spotkanie na krytym basenie, a nie było to wtedy tak popularne, jak dzisiejsze aquaparki!

Przez całe życie śmialiśmy się z tego, że zanim się zdecydował na jakiś poważniejszy krok, musiał najpierw towar dokładnie obejrzeć! :lol:
Ostatnio zmieniony 24 grudnia 2013, 14:41 przez Dżola Ry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 21 grudnia 2013, 14:49

Dżola Ry pisze:Rzeczywiście, czuję się tu dobrze
Nie Ty jedna. Forum tworzą ludzie, tu wraca się nie tylko dla treści, ale też (a może przede wszystkim?) dla ludzi.
Moim zdaniem to doskonałe miejsce na Twoje wspomnienia. Opowiadaj nam :)
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 21 grudnia 2013, 15:24

Jolu, proszę pisz dalej. Chętnie oglądam Twoje/Wasze zdjęcia. Myślałam wczoraj o Piotrku bo wyświetlała mi się informacja o jego urodzinach, wspominałam nasze wspólne wycieczki i tak łezka się jedna zakręciła w oku.
tidżej pisze:Dżola Ry powiedział/-a:
Rzeczywiście, czuję się tu dobrze

Nie Ty jedna. Forum tworzą ludzie, tu wraca się nie tylko dla treści, ale też (a może przede wszystkim?) dla ludzi.
I ja tu czuję się dobrze, to pierwsze miejsce w necie po odpaleniu kompa z rana i chcę tu bywać aż do końca świata i jeden dzień dłużej.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 21 grudnia 2013, 16:19

Jola, przekopałam już wcześniej wiele Twoich galerii ze zdjęciami, teraz chętnie poczytam. Buziaki :aniolek:
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
mirrors
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 230
Rejestracja: 31 października 2009, 18:07

Post autor: mirrors » 21 grudnia 2013, 16:47

Jolu wzruszyłem się..pisz dalej..na pewno to Cię wzmocni :aniolek:
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 21 grudnia 2013, 17:06

Dżola Ry pisze:zanim się zdecydował na jakiś poważniejszy krok, musiał najpierw towar dokładnie obejrzeć!
No proszę. Bardzo roztropnie :lol:
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
goska
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 909
Rejestracja: 13 listopada 2011, 21:51

Post autor: goska » 21 grudnia 2013, 17:59

Jolu pisz dalej ,uwielbiam czytać historie pisane sercem i pełne uczuć zwłaszcza ludzi których znam i lubię. Mam już przygotowaną paczkę chusteczek na tę lekturę , bo ja beksa jestem.
Największa rzecz swego strachu mur obalić...
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 21 grudnia 2013, 18:38

Dżola Ry pisze:Cieszę się, że chcecie mnie chwilę "posłuchać"
Oczywiście, że chcemy. Snuj dalej swoją opowieść, Jolu. Czekam na kolejne wspomnienia i "odkurzone" fotografie.
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 21 grudnia 2013, 21:42

Jolu wspominaj nadal :) Wspomnienia są piękne.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
ODPOWIEDZ