19.10.2013... - Znowu Pieniny

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

19.10.2013... - Znowu Pieniny

Post autor: Mosorczyk » 20 października 2013, 18:06

Witam,

Tym razem opowiem coś o... Pieninach (no tak to już trzeci raz w tym miesiącu). Cel wycieczki był oczywiście ten sam - przewidywane morze chmur i widok na piękną jesień. Pomimo takich założeń otrzymaliśmy znacznie więcej niż chcieliśmy, bo dodatkowo ujrzeliśmy aż trzy Widma Brockenu (w odstępach około 1-godzinnych) oraz Tatry świeżo po opadach śniegu (te wyglądają bajecznie!). Już nie mogę doczekać się okolic 25 maja 2014, gdzie ponownie zapoluję na to pasmo górskie... ;)
Jedynie jesień nieco nawaliła, bo za moich czasów (;)) o tej porze panowała co roku Złota Polska Jesień, a teraz była tam czysta 'listopadówa' czyli brak liści, szaro, ponuro, itp. Z tego względu stwierdzam, że pięknie było tylko powyżej 1000 m n.p.m. ;). Po prostu nie cierpię listopadowych gór. Ten brak kolorów i ta 'umarła' przyroda jest przygnębiająca. Jednak wszystko to, co widzieliśmy powyżej tysięcznego metra wynagrodziło nam te braki.

PS. Zdjęcia w obniżonej jakości, aby szybko się wgrywały.

PS2. Dla Ancyś: jeśli te 3 Widma Brockenu liczyć jako jedno (widziane w tym samym dniu) to to zjawisko dane mi było podziwiać już sześciokrotnie. Mawiają, że wystarczy ujrzeć je trzy razy aby zdjąć klątwę, ale Klątwa Zaczeski jakoś nieustannie ciąży nawet po 6-ciu Widmach Brockenu... Co z tym zrobić? ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 20 października 2013, 19:57

Pierwsza fota wymiata! :)

Wydaje się, że jesień przyszła szybciej o dwa tygodnie. A tak marudziliśmy iż wiosna tak się jakoś spóźniała w roku. Jak widać natura nadrobiła zaległości aż za bardzo ;)

Te dwa przedostatnie zdjęcia mówią tylko jedno: Zima się zbliża ;)
Awatar użytkownika
Grzegorz
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1677
Rejestracja: 08 maja 2007, 22:47
Kontakt:

Post autor: Grzegorz » 20 października 2013, 21:35

Jak Ty tam tyle chmur zgromadziłeś Michał? U nas czysto było :/
Piękne mieliście widoki.
zdobyć świata szczyt...
Awatar użytkownika
Dżola Ry
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 6331
Rejestracja: 28 czerwca 2009, 23:07
Kontakt:

Post autor: Dżola Ry » 20 października 2013, 21:43

Śliczne te Tatry oświetlone pierwszymi promieniami! :brawo:
Awatar użytkownika
aniołek
Turysta
Turysta
Posty: 912
Rejestracja: 23 września 2011, 16:42

Post autor: aniołek » 20 października 2013, 22:10

Mosorczyk pisze:Z tego względu stwierdzam, że pięknie było tylko powyżej 1000 m n.p.m. ;)
Polemizowałabym :twisted: ;)
Grzegorz pisze:Jak Ty tam tyle chmur zgromadziłeś Michał? U nas czysto było :/



ha! a widzisz adminek, Łowca Chmur nie jest taki zły...czasem :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tyle styknie, bo to Michałowa relacja i wypad, a nie mój :zoboc:
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 21 października 2013, 9:36

:suprajs: :shock: :spoko:

Zaniemówiłem. Widoki zachwycające i jak widać po kolejnym dobrym trafieniu - przewidywalne. Muszę zacząć podglądać Łowcę chmur... Marzą mi się takie widoki :)
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Zły Porucznik

Post autor: Zły Porucznik » 21 października 2013, 17:30

Mosorczyk pisze:25 maja 2014,
Skąd ta data ?
Mosorczyk pisze:Zdjęcia w obniżonej jakości
Jak dla mnie - w podwyższonej jakości :spoko:
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 21 października 2013, 19:20

uczta dla oczu i duszy!!! trudno wyobrazić sobie rzeczywistość! powalają te foty!! kto by pomyślał,że taki spektakl,po tak marnym piątku,w sobotę się trafi???? to tylko jasnowidz Michał może przewidzieć t potem w nagrodę tak ma!!!!
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 21 października 2013, 21:13

piękne, piękne!
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Awatar użytkownika
kefir
Turysta
Turysta
Posty: 174
Rejestracja: 13 grudnia 2012, 23:59
Kontakt:

Post autor: kefir » 22 października 2013, 9:14

Ale miałeś farta z pogodą :)
http://summitate.wordpress.com/ "Kto w górach cierpiał i był szczęśliwy, ten z nimi się nie rozłączy." Jalu Kurek

https://www.facebook.com/summitateztgm - profil na facebooku
Awatar użytkownika
Mosorczyk
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 454
Rejestracja: 04 grudnia 2006, 11:45
Kontakt:

Post autor: Mosorczyk » 22 października 2013, 16:40

Robert J pisze:Wydaje się, że jesień przyszła szybciej o dwa tygodnie.
3 tygodnie zimnego września zrobiły swoje.
Robert J pisze:Te dwa przedostatnie zdjęcia mówią tylko jedno: Zima się zbliża
Fajnie - niech tylko będzie słońce bo w tym roku było go tylko... 5 niepełnych dni. Przez 84 dni panowały tylko siwe chmury a w jednym ciągu całkowicie pochmurne niebo oglądaliśmy przez 54 dni pod rząd! Nie chcę tej szarówy!
Grzegorz pisze:Jak Ty tam tyle chmur zgromadziłeś Michał? U nas czysto było
Piękne mieliście widoki.
Tak wyszło :)
Dżola Ry pisze:Śliczne te Tatry oświetlone pierwszymi promieniami!
Na żywo - to jest dopiero widok :)
aniołek pisze: Polemizowałabym
Nie ma z czym. Umarła przyroda nie przywołuje mi niczego dobrego. Czekam na pełną zimę, albo na pełne lato lub wiosnę. To coś, co tchnie nadzieją i radością :)
tidżej pisze:Widoki zachwycające i jak widać po kolejnym dobrym trafieniu - przewidywalne. Muszę zacząć podglądać Łowcę chmur... Marzą mi się takie widoki
Masz rację - to jest przewidywalne. Ale trzeba być gotowy na wyjazd każdego dnia bo nigdy nie wiesz kiedy będzie morze chmur... ;)
Jeśli przyjadę na zimowy zjazd Babiogórski, to opowiem coś o tym, jak się poluje na takie morza ;)
Zły Porucznik pisze:Skąd ta data ?
Z prostej przyczyny. Trawy już są zielone. Młode drzewa mają już w pełni ukształtowane listowie, a te starsze od około 5-ciu dni zamieniają swoje pąki w liście. To najpiękniejszy okres wiosenny. Ta żywa zieleń, ta świeżość - to krótki, ale jakże cudowny okres wiosenny! 13 czerwca to górna data graniczna - wtedy większość drzew ma już ciemnozielone liście w pełni ukształtowane - coś charakterystycznego dla lata.
Zły Porucznik pisze:Jak dla mnie - w podwyższonej jakości
Cieszę się, że tak uważasz, bo zmniejszam je z 11MB do zaledwie 300kB, więc gdzieś jakość musi się tracić :).
Tilia pisze:! trudno wyobrazić sobie rzeczywistość! powalają te foty!! kto by pomyślał,że taki spektakl,po tak marnym piątku,w sobotę się trafi???? to tylko jasnowidz Michał może przewidzieć t potem w nagrodę tak ma!!!!
To nie jasnowidztwo, ale zaglądanie w chmury ;). Polowania na morza chmur stały się moją specjalnością, ale tylko wtedy, gdy mam wolne, bo tak oglądałbym je znacznie częściej :).
maga pisze:piękne, piękne!
Pieniny to piękne góry. Nie ma co skupiać się na barierkach i tym, co tam niefajne. Dla tych widoków warto iść. Tam jest po prostu poezja!
kefir pisze:Ale miałeś farta z pogodą
To nie fart. To seria cyklicznych wyjazdów, których głównym celem jest zobaczenie morza chmur. Wyjazdy są konkretnie ustawiane pod to zjawisko.
Zły Porucznik

Post autor: Zły Porucznik » 22 października 2013, 19:00

Mosorczyk pisze:bo zmniejszam je z 11MB
Jaka rozdzielczość ?
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 22 października 2013, 21:52

Mosorczyk pisze:opowiem coś o tym, jak się poluje na takie morza
Będę siedział w pierwszym rzędzie :)
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 listopada 2013, 20:13

Zdjęcia całkiem nierzeczywiste! Aż się nie chce wierzyć, że taki świat istnieje!
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 02 listopada 2013, 16:49

Ech, znowu w człowieku zazdrość wzbiera, że sam nie mógł być świadkiem podobnych widoków. Pięknie!
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
ODPOWIEDZ