30.09.2013 Tatry Zachodnie (Jarząbczy i Starorobociański)

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

30.09.2013 Tatry Zachodnie (Jarząbczy i Starorobociański)

Post autor: Malgo » 02 października 2013, 18:12

PoczątkoPoczątkowo to miał być Sławkowski Szczyt, ale z Jankiem (tatromaniakiem) ustaliliśmy, że jak się rozbijać, to w Polsce ;) W drogę wybraliśmy się trochę późno, bo dobrze po 7-mej. Wyjeżdżając z Czarnego Dunajca termometr pokazywał może -2st.C, im bliżej Witowa, tym mniej stopni, brr skończyło na -6st.C. Już na Siwej Polanie ukazał nam się piękny widok:
Obrazek
Na Starorobociański Wierch udaliśmy się szlakiem przez Krowi Żleb i Kulawiec. Można tam zejść na bezdech i palpitację serca, ale przynajmniej po wycisku na początku potem jest już tylko spokojnie i pięknie…
Obrazek
Obrazek
Idąc na Trzydniowiański zarzuciłam pomysł, by może jeszcze zdobyć Jarząbczy Wierch, na którym jeszcze nie byłam. Janek jakiś czas trzymał mnie w niepewności, że nie zdążymy itp. W końcu zgodził się ku mej wielkiej radości.
Obrazek
Słońce tego dnia prażyło bardzo mocno, już tutaj czułam, że moja twarz zaczyna przybierać indiańskie barwy…
Obrazek
Na Kończystym Wierchu dostałam smsy o nieodebranych połączeniach, postanawiłam oddzwonić i otrzymałam bardzo dobre wieści (dotyczą dzisiejszego trzymania kciuków), gęba mi się cieszyła od ucha do ucha :) A widoki powalały na kolana…
Obrazek
Obrazek
Przy wchodzeniu było trochę gimnastyki, ale podobało mi się, mijaliśmy takie oto zamrożone trawki:
Obrazek
Po odpoczynku w pełnym słońcu udaliśmy się z powrotem na Kończysty, by potem skręcić w stronę Starorobociańskiego:
Obrazek
Obrazek
Na Starorobociańskim spotkaliśmy lekko rozwrzeszczane towarzystwo, na szczęście za chwilę sobie poszli i mieliśmy szczyt tylko dla siebie :) i spektakl pięknych chmur:
Obrazek
Obrazek
Nie mogliśmy tu zbyt długo zabawić, bo zaczął nas gonić czas. Parę minut przed 16 udaliśmy się w stronę Gaborowej Przełęczy, gdzie czekało na nas stadko kozic :) Miałam z tego ogromną radochę, bo wcześniej nieczęsto widywałam te zwierzęta a ostatnio mam więcej szczęścia do nich. Nie widziałam jeszcze tylko niedźwiedzia :-) ;)
Obrazek
Potem z Siwej Przełęczy zeszliśmy w stronę Doliny Starorobociańskiej, która, szczerze mówiąc, nie podobała mi się, ale było parę ciekawostek – ryczące jelenie (choć czasami miałam wątpliwości czy to oby na pewno są one) i ogromny obryw skalny (chyba z Kończystego albo Czubika), gdzieś czytałam, że powstał dosyć niedawno, może ktoś z Was kojarzy? Dolinę Starorobociańską staraliśmy się przejść jak najszybciej, bo okazało się, że mamy tylko jedną czołówkę. Na szczęście okazała się niepotrzebna, bo ostatnie parę kilometrów mieliśmy podwózkę :) Gdyby nie ten zbawca, to po pierwsze: mogłabym paść i tam zostać (nogi właziły mi w pupę), po drugie: mogłabym nie zdążyć na autobus do domu ;)
Tego pięknego dnia zdobyłam już wszystko, co zostało do zdobycia dla mnie w polskich Tatrach Zachodnich… Muszę przyznać, że na koniec zostawiłam sobie prawdziwą perełkę. Było CUDOWNIE! Po prostu raj na ziemi :)
Zapraszam do galerii zdjęć:
https://picasaweb.google.com/1018025537 ... obocianski
Zdjęcia Janka: https://picasaweb.google.com/1149374793 ... tification
Ostatnio zmieniony 03 października 2013, 22:36 przez Malgo, łącznie zmieniany 2 razy.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8712
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 02 października 2013, 18:18

Pogodę trafiliście wzorcową, wielkie :brawo: .
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Tomek.P
Turysta
Turysta
Posty: 507
Rejestracja: 01 maja 2010, 15:01

Post autor: Tomek.P » 02 października 2013, 19:22

Te puste, rozległe, kolorowe granie... :spoko: Bardzo podoba mi się odcinek między Wołowcem, a Jarząbczym!
Malgo pisze:210.jpg[/img] Słońce tego dnia prażyło bardzo mocno, już tutaj czułam, że moja twarz zaczyna przybierać indiańskie barwy…


Przynajmniej twarz się wkomponowała w krajobraz... ;)
"It is hard to fail, but it is worse never to have tried to succeed." Theodore Roosevelt

http://tomaszplaszczyk.pl/
Master
Turysta
Turysta
Posty: 407
Rejestracja: 29 września 2008, 15:23

Post autor: Master » 02 października 2013, 19:30

No no Bardzo fajnie ;)
Te samą trasą szedłem trochę ponad rok temu. Wtedy pogoda była "nie co" gorsza, więc teraz mam odpowiedź jak to by wyglądało, gdyby wtedy było ładnie ;)
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 02 października 2013, 19:35

Pięknie!
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 02 października 2013, 19:38

Dzięki Małgosiu za miłe towarzystwo przez cały dzień i cierpliwość dla zrzędy która Ci towarzyszyła :)

Dużo ostatnie lata chodziłem po Tatrach ale takiej pogody jak w miniony poniedziałek jeszcze nie udało mi się nigdy wcześniej wyczarować:
słonecznie, bezwietrznie, widzialność fantastyczna, przecudna kolorystyka grani i te bajeczne chmurki :)

Dziękuję za i proszę o jeszcze :)))
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 02 października 2013, 19:44

tatromaniak pisze:Dzięki Małgosiu za miłe towarzystwo przez cały dzień i cierpliwość dla zrzędy która Ci towarzyszyła
Janku, to ja Tobie dziękuję, zawsze mi się z Tobą super wędruje :) Podrzucę Twój link do zdjęć do pierwszego posta :)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2381
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 02 października 2013, 20:09

Nie jestem fanem Tatr, ale tu wyglądają niczego sobie. :)
Zdjęcia :spoko:
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 02 października 2013, 20:10

Malgo pisze:
tatromaniak pisze:Dzięki Małgosiu za miłe towarzystwo przez cały dzień i cierpliwość dla zrzędy która Ci towarzyszyła
Janku, to ja Tobie dziękuję, zawsze mi się z Tobą super wędruje :) Podrzucę Twój link do zdjęć do pierwszego posta :)
A to coś nowego i miłego bo ostatnio nawet Jędral nie chce już ze mną chodzić :)
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 02 października 2013, 20:30

Najpiękniejsza pora roku. :) Teraz by się przydał jakiś urlop. :(
Awatar użytkownika
Kovik
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2120
Rejestracja: 18 maja 2010, 22:59
Kontakt:

Post autor: Kovik » 02 października 2013, 21:14

:shock: :shock: :shock: :shock: Małgo jak trafiliście na taka pogodę. Zazdraszczam pozytywniei te chmurki ach...
Jak długo Wam zeszło?
http://gorolotni.blogspot.com

Życie zaczyna się po trzydziestce
Awatar użytkownika
Lidka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 364
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 18:05

Post autor: Lidka » 02 października 2013, 21:31

ale super widoki! chmury jak pędzlem malowane :)
a góry nade mną jak niebo...
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 02 października 2013, 22:08

Kovik pisze:Małgo jak trafiliście na taka pogodę.
Po prostu: Pani Paulina Sykut-Jeżyna zapowiedziała wyż, spakowałam się i pojechałam w góry :)
Kovik pisze:Jak długo Wam zeszło?
Ok. 11h. Tempo było raczej spacerowe, udało się coś urwać w Dolinie Starorobociańskiej.
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1473
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 02 października 2013, 22:13

No i zżarła mnie ... zazdrość oczywiście :D , ale co tam należało się Wam, w końcu te piękne widoki trafiły we właściwe ... oczy :lol: .
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 03 października 2013, 1:57

Piękny warun się Wam trafił, gratuluję :-)
ODPOWIEDZ