05.05.2013 r. - Beskid Śląski - Szwędanie się

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

05.05.2013 r. - Beskid Śląski - Szwędanie się

Post autor: heathcliff » 07 maja 2013, 5:19

Piękny, piękny miałem tydzień majowy! Zaczęło się od wyjścia pierwszego maja do pracy, a tym samym jak to bywa w transporcie powrót trzeciego maja do domu. Niech to szlag! Że też moi bliźni muszą tyle żreć przez majowy weekend, a ja muszę przez to zapierniczać do Makro w Szczecinie żeby mieli co mleć żuchwami i czym popijać.
Sobota oczywiście, nic nie da się zaplanować, bo trzeba obowiązki pełnić na ogródku.
Nie! Nie! Dość tego! Niedziela musi być troszkę moja. Ale co tu wybrać, gdy człowiek pada na ryj i chęci są, tylko nie wiadomo na ile sił wystarczy?
Majowy weekend aktywny mam, a co tam, aktywnie poudzielam się jeszcze jednego dnia, ale górsko i wybieram się poszwędać po Beskidzie Ślaskim.
Traska taka aby starczyło odseparować się od codzienności i chodź już żyję wyjazdem w Orlickie to umyśliłem sobie coś ugryść za miedzą, bo do Ślaskiego mam ok 80 - 90 km.
Wyjazd bladym świtem, bo wykluta pętelka/trasa okazuje się być ambitna. Zaczynam sobie spacerek od Wisły Malinki z nad wodospadu i Cieńkowem planuję dotrzeć do Zielonego Kopca do tej pysznej grani, bardzo widokowej od jakiegoś czasu, która to biegnie między Skrzycznem, a Baranią.
Widoków też nie brakuje na Cienkowie! Na jednej z polan, nawet odczuwam jakby oddalenie się od osad ludzkich, zero ruchu turystycznego i sam jestem na owych manowcach popijając mlekiem wysiłek który to włożyłem żeby tu dotrzeć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

...
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 07 maja 2013, 8:29

Oooo ... widać jak wiosna "buchnęła majem" w tym Śląskim.
Czekam na dalsze trasy opisanie :) .
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8703
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 07 maja 2013, 8:44

Fotki jak zawsze zajefajne. Marku pozytywnie spędzony czas. :)
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
Wiolcia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 982
Rejestracja: 18 listopada 2011, 18:33

Post autor: Wiolcia » 07 maja 2013, 10:47

Uff, aż odetchnęłam z ulgą, że nie mieszkam w Szczecinie i nie zaopatruję się w Makro, bo na kolejnym wyjeździe górskim nie mogłabym nic przełknąć ;) Szóste zdjęcie przepiękne - takie właśnie klimaty lubię :)
"Navigare necesse est, vivere non est necesse"
www.kuzniapodrozy.pl
Awatar użytkownika
Grochu
Moderator
Moderator
Posty: 5029
Rejestracja: 14 października 2009, 12:11

Post autor: Grochu » 07 maja 2013, 10:56

Kurde, właśnie się złapałem na tym, że w Beskidzie Śląskim przez cały rok mnie nie było :oczynoela:
Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :)
"Lepiej się w życiu wygłupiać niż wymądrzać" ( ktoś tam )
"Ludzie są coraz lepsi - w udawaniu coraz lepszych" ( też ktoś tam )
Awatar użytkownika
maga
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 914
Rejestracja: 29 września 2007, 20:20

Post autor: maga » 07 maja 2013, 11:06

Bardzo malownicze zdjęcia!
z bliska nic nie wygląda tak, jakim się wydawało z daleka
Anonymous

Post autor: Anonymous » 07 maja 2013, 14:01

Już nie moge się doczekać, czy skręcisz na Baranią czy też na Malinów i Czupel. Ja bym zdecydowanie wybrał opcję numer dwa...
włodarz
Turysta
Turysta
Posty: 2376
Rejestracja: 01 grudnia 2011, 19:09

Post autor: włodarz » 07 maja 2013, 17:00

heathcliff pisze: Niech to szlag!
:) Doskonale Cię rozumiem. Co prawda ja nie musiałem pracować, ale pierwsze trzy dni weekendu były beznadziejne pogodowo i zamiast w górach siedziałem w domu. I właśnie o mało mnie ten szlag nie trafił.
Widzę ze zdjęć, że miałeś czym nacieszyć oczy w czasie wycieczki. :spoko:
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 08 maja 2013, 3:35

Zwijam się po pierwszym odpoczynku i po ukończeniu grani Cieńkowskiej wpadam na Gawlasi, wchodzi on w skład kolejnej grani o której to wspomniałem wcześniej.
Patrzę sobie, w lewo Skrzyczne, na wprost Murońka, w prawo Barania. Jakby miało być inaczej. Na Skrzyczne nie idę bo tam straszna bida. Na wprost też nie, bo nóg szkoda, poszedłem więc sobie kawalątek w kierunku Baraniej do skałki, na której to sobie siadam - patrzę na to co widać i choć widoczność kiepska to się cieszę, że mogę tu siedzieć i zaznawać co mi dano.
Ciekawe że w pracy myślę o górach ale gdy jestem w górach, to nie myślę o pracy. Takie coś bardzo mi się podoba!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dobra ale trzeba ruszyć, zapracować na owe szwędanie. Jeszcze jedna skałka powinna być w kierunku Baraniej ale już nie dla mnie, ja mam się przecież szwędać!
Zawracam, zapierniczam na Zielony Kopiec. Oczywiście wchodzę na jego wierzchołek bo szlak omija szczyt, a to przecież kilka metrów wyżej i zawsze to lepszy widok. Delikatnie przebijają się szczyty z innego Beskidu ale o tym cisza, bo jestem w Śląskim. Następny zacny kolejny cel przede mną, trzeba atakować poważną skałę, zwaną Malinowską. Wygląda to tak - góra, dół, góra - i jestem. Ale żem się nachodził! Liter mleka już w sumie poleciał do żołądka. No cóż, znowu sielanka.

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po chwili koniec sielany, godzina ok. dziesiątej trzydzieści, a więc ruch turystyczny się zaczyna - turyści nadchodzą, z każdą chwilą coraz więcej. Zaczynam odczuwać brak wiatru we włosach. Nie to żebym ich nie lubił, bo to bliźni, ale po co oni tu przyszli? Akurat teraz kiedy ja tu hausty wypoczynkowo-widokowe czerpie. Cóż, pora podzielić się dobrociami z innymi. Robię miejsce i znikam dalej.

...
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 08 maja 2013, 11:57

Grochu pisze:właśnie się złapałem na tym, że w Beskidzie Śląskim przez cały rok mnie nie było
Bo masz za blisko i zostawiasz na starość :)

To prawda, ze rejon z Wisły na Milówkę jest jedynym w naszym Beskidzie Ś+Ż gdzie mozna poczuć się w górach - nie widać wiosek, nie słychać samochodów.
Grochu proponuję "moją trasę" - do Wisły Głębce pociągiem i do Milówki marsz :) . Robiłem tę trasę dwa razy "na rozgrzewkę"
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 maja 2013, 12:08

andrzejwiesia pisze:To prawda, ze rejon z Wisły na Milówkę jest jedynym w naszym Beskidzie Ś+Ż gdzie mozna poczuć się w górach - nie widać wiosek, nie słychać samochodów.
Cudny tekst. Cudnie bezsensowny.

heathcliff dawaj rozdział trzeci. Czytelnicy czekają.
Awatar użytkownika
heathcliff
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2738
Rejestracja: 27 maja 2009, 20:24
Kontakt:

Post autor: heathcliff » 08 maja 2013, 19:21

Nie wchodź tu, nie wchodź tam, uważaj bo spadniesz, no uważaj! Wszystko to powoli ucicha i gdy tak beztrosko oddalam się w samotności, ukazuje się zacna góra. Okazuje się że popierduję na szlaku Stanisława Huli w kierunku Malinowa który to zapisał się na kartach historii PTTK i nie tylko. Teraz tak, nie wiem czy on tu sam hulał, czy hulał z kimś, bo ja tego nie widziałem, a jak dla mnie, to warto było zaznać widoczku z przeł. bo na Malinów podejście tęgawe, a za plecami jest na co patrzeć, jednak szczyt ma już widoki ograniczone, przez ten młodnik. Mimo wszystko dość widokowe miejsce można jeszcze podziwiać idąć kawałek dalej po minięciu odbicia szlaku zielonego, następną wyraźną ścieżką w prawo jakieś trzydzieści kroków. Otwiera się widoczek na Beskid Węgierski który łączy się z pasmem Klimczoka.
Zaznaczę że pominąłem jaskinię bo to nie mój świat. Boję się pająków i innych ustrojstw dziwnych wyglądajacych ohydnie - dlatego też między innymi nie patrzę w lustro.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do przełęczy Salmopolskiej się zbliżam, słychać ruch kołowy zagłuszający śpiew ptaszków. Stoję na tym asfalcie jak pizda z krzywą miną. Tak patrzę w tą mapę i boleję że samochód mnie tak ograniczył. Co za bestia! Do Równicy bym doszedł i fajny kawałek szlaku odwiedził.
Połśrodek się znalazł i szlakiem żółtym schodzę przez Jawierzny i w górę do Smerekowca. Między drzewami przebija się całe pasmo Cieńkowa, a nad nim pasmo Baraniej. Teraz kieruje się do Trzech Kopców Wiślańskich bo dosyć mam tego mleka i zamierzam uraczyć się piwem Żywieckim w Telesforówce. Dość malowniczo zaczyna się od krótkiego odcinka omijąjącego szczyt Smerekowca. Ja go nazwałem ścieżką brzózkową i dalej już ubitą drogą do sch. pryw. Tu raczę się bigosem i popijam spragniony bo zaschło mi w gardle. Telestwór się najadł i popił.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poleżałem sobie na trawce, nawet przysnąłem na moment. Ale szwędania nie koniec.

...
Przytulam żonę i jestem szczęśliwie wolny... Ile wyjść tyle powrotów życzy heathcliff

https://plus.google.com/117458080979094658480
Mirek

Post autor: Mirek » 08 maja 2013, 19:40

A ta budowla koło Telesforówki to prywatny dom,czy pan Teleszyński się rozbudowuje?
Anonymous

Post autor: Anonymous » 08 maja 2013, 19:42

heathcliff pisze:Ciekawe że w pracy myślę o górach ale gdy jestem w górach, to nie myślę o pracy
Mam dokładnie tak samo.

Bardzo fajne relacje piszesz. Lubię je czytać :spoko:
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1945
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 08 maja 2013, 21:32

Nie wiedziałem, że Śląski może wyglądać tak ciekawie.
W tylule relacji jest błąd. :twisted:
instagram: @zbigniewzbig984
ODPOWIEDZ