27.01.2013 r. - Tatry Wysokie - Dupozjazd z Karbu...

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Vision

27.01.2013 r. - Tatry Wysokie - Dupozjazd z Karbu...

Post autor: Vision » 28 stycznia 2013, 21:15

Tak tak, umówiliśmy się mocną ekipą na dupozjazd z Karbu, dla niektórych były to początkowe przygotowania pod skitury ale, że jeszcze ich nie posiadamy, to postanowiliśmy zjechać na dupie :8)

Ekipą więc mocną stawiamy się o godzinie 7:00 na mostku przy wejściu na szlaki w Kuźnicach w składzie: Iw-ona, lawena, adrians_osw, gaza i Vision i wyruszamy, jak zwykle pięknym widokowym niebieskim szlakiem do Murowańca, po raz pierwszy w tym roku nim idę :hura: pomijając te 17 w tamtym...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ogólnie było pięknie, bezwietrznie i dosyć malowniczo i w takich oto okolicznościach docieramy, przed 9:00 do schroniska, niektórzy ciut wcześniej ;) Tam śniadanko, pogaduchy i obmyślanie strategii, jak tu ten Karb zaatakować. W końcu dochodzimy do porozumienia i wychodzimy ze schroniska...

Obrazek

Ekipa się rozgrzewa i niecierpliwi, przed spełnieniem swojego życiowego marzenia :8) Ale czas ruszyć, żeby się za bardzo nie zmęczyć, przed zjazdem wybieramy szlak przez Zielony Staw, bardziej łagodny i przynajmniej urozmaicamy sobie naszą trasę...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Spojrzenie na Karb z dołu i zastanawianie się czy to aby na pewno ten dzień, czy czasem się nie wycofać, ale dajemy, najwyżej zejdziemy z powrotem tą samą drogą...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I w końcu stanęliśmy tam, całe 1853 m.n.p.m. zawroty głowy i takie tam inne...

Obrazek

Zawsze marzyliśmy zjechać z lawiną... więc i lawina nadchodzi... tzn. lawena i jej wiewiórka ;)

Obrazek

Obrazek

Każdy w strachu, tak też zaczęliśmy się rozglądać i szukać wymówek, aż tu po prawej jakaś góra, a niej pełno pielgrzymów... więc padł pomysł, żeby się odpowiednio rozgrzać, to sobie tam wejdziemy...

Obrazek

Czynimy przygotowania do tej rozgrzewki...

Obrazek

Utrwalenie widoku z Karbu, bo nie wiadomo co nas tu zastanie po powrocie...

Obrazek

I poszliśmy...

Jakaś do dupy ta góra... śniegu mało, wystające kamienie... jakieś dziwne płyty, na nich po 3-4 centymetry śniegu, szkoda gadać, nie ma się nawet o co rakami zaczepić, ale idziemy, rozgrzać się trzeba... Dotarliśmy nawet do szczytu... a tam wiało nudą ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kilka widoków z tej strasznej góry...

Obrazek

Adrian z nudów, chce się przelecieć na Granaty...

Obrazek

Ogólnie stoimy tam, ale wszyscy już marzą o zaplanowanym dupozjeździe...

Obrazek

Ostatnie spojrzenia i idziemy zjeżdżać...

Docieramy do Karbu, czyniąc znów różnego rodzaju przygotowania do zjazdu, ściagamy raki i ruszamy z lawiną tzn. laweną ;) przeszło 200 metrów w dół... Zjazd był piękny, prędkość nieziemska, śnieg w gaciach i oczach, niektórzy pogubili czekany, inni je odzyskiwali... emocji i frajdy coniemiara, a trwało to zalewdie jakieś 2-3 minuty :lol: ale było warto, tylko po to tam przyjechać :8)

Potem już tylko nudnawa droga do schroniska.

Obrazek

Ostatni widok na naszą dzisiejszą przypadkową zdobycz ;)

Potem godzinny popas w schronisku i już po ciemku z czołówkami ruszamy na dół do Kuźnic...

Obrazek

Po drodze jeszcze sesja z Karczmiska z nocnym widokiem na Zakopane... i jakoś chyba koło 19:00 docieramy do samochodów i udajemy się do domów...

Piękny to był dzień, jak i cały weekend, dzięki wszystkim za towarzystwo i dobrą zabawę :)

Zdjęcia Adriana:
https://picasaweb.google.com/1091508489 ... ec27012013

i gazy:
https://picasaweb.google.com/1030915209 ... directlink
Ostatnio zmieniony 30 stycznia 2013, 23:35 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 28 stycznia 2013, 21:26

Robert na twoich zdjęciach to nawet pogoda taka jakaś lepsza niż w rzeczywistości ;) Warto też dodać, że z Kościelca na Karb też dużymi fragmentami dało robić się dupozjazdy :lol:

Kilka moich zdjęć:
https://picasaweb.google.com/1091508489 ... ec27012013
--->>>flickr<<<---
Awatar użytkownika
lawena
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 77
Rejestracja: 02 listopada 2012, 21:56
Kontakt:

Post autor: lawena » 28 stycznia 2013, 21:27

Ominąłeś tą małą zamieć śnieżną :). I tor bobslejowy z Kościelca, który przetarł Adrian :)

Dzięki za wdrapanie się tam. Ta góra spędzała mi sen z powiek :)

edit
adrians_osw
Właśnie, poskracał. Spieszył się w pisaniu :)
Awatar użytkownika
Lidka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 364
Rejestracja: 07 stycznia 2011, 18:05

Post autor: Lidka » 28 stycznia 2013, 21:47

Jeszcze trochę i z tych nudów to na Orlą byście poszli :zoboc: :spoko:
a góry nade mną jak niebo...
Jędral
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1349
Rejestracja: 25 lutego 2009, 8:29

Post autor: Jędral » 28 stycznia 2013, 21:59

Brak zdjęć z dupolatania - dyskwalifikacja w konkurencji.
Sam możesz wybierać los, zrozum to, wejdź na szczyt! - Adam Sikorski
NORMALNOŚĆ TO ILUZJA. TO CO JEST NORMALNE DLA PAJĄKA ... JEST CHAOSEM DLA MUCHY - Morticia Addams
Vision

Post autor: Vision » 28 stycznia 2013, 22:42

adrians_osw pisze: Warto też dodać, że z Kościelca na Karb też dużymi fragmentami dało robić się dupozjazdy :lol:
Ale tego to ja nie widziałem, bo Ty tak jakoś solo występowałeś tego dnia :spoko: Poza tym ja z Kościelca nie zjeżdżałem, bo nie chciałem sobie czegoś o te kamienie powiększyć, jak to gaza pięknie na Karbie ujął :lol: ale zapomniałem jak to leciało ;)

lawena pisze:Ominąłeś tą małą zamieć śnieżną :) .
Nie pamiętam żadnej zamieci :D
Lidka pisze:Jeszcze trochę i z tych nudów to na Orlą byście poszli :spoko: :zoboc:
Nie no jeszcze trochę powagi w nas zostało :spoko:
andrzejwiesia pisze:Brak zdjęć z dupolatania - dyskwalifikacja w konkurencji.
Przy zjeździe w takim wydaniu, to nawet aparat w plecaku był mało bezpieczny ;)
lawena pisze:Właśnie, poskracał. Spieszył się w pisaniu :)
No, bardzo się spieszyłem, bo do pracy trzeba było wychodzić, ale pisząc dwie relacje jednego dnia, w dodatku dzień po wyjeździe to i tak przeszedłem samego siebie...
Ostatnio zmieniony 28 stycznia 2013, 23:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 28 stycznia 2013, 23:00

adrians_osw pisze: Kilka moich zdjęć:
I kilka moich:
https://picasaweb.google.com/1030915209 ... directlink
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 28 stycznia 2013, 23:10

Ooo fajne wyjście, podoba mi się :spoko: Robert, chyba dawno nie było Twoich relacji albo mam sklerozę. Po dwie co poniedziałek to niezły pomysł ;)
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 stycznia 2013, 7:07

Ekstra wycieczka.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 29 stycznia 2013, 10:48

Tak, naprawdę ekstra. :spoko:
Vision

Post autor: Vision » 29 stycznia 2013, 17:58

Malgo pisze:obert, chyba dawno nie było Twoich relacji albo mam sklerozę.
Nie nie masz, ja rzadko piszę, bo nie umiem i w dodatku zawsze ze zdjęciami się grzebię, ale teraz jakoś tak się zmobilizowałem, żeby mieć z tym spokój :spoko:

Dobromił pisze:Ekstra wycieczka.
sokół pisze:Tak, naprawdę ekstra. :spoko:
:zygi: :spoko:
Iw-ona
Turysta
Turysta
Posty: 477
Rejestracja: 09 sierpnia 2010, 9:39

Post autor: Iw-ona » 29 stycznia 2013, 20:35

Vision expresowa relacja tak prawie jak relacja na żywo
Vision pisze: po prawej jakaś góra,
no góra taka straszna,że aż strach napisać jej nazwę w tytule relacji :twisted:
Vision pisze:Czynimy przygotowania
co poniektórzy zakładali lewego raka na prawego buta :lol:

Vision pisze: niektórzy pogubili czekany, inni je odzyskiwali.
a Ci co gubili to bardzo się z tego powodu martwili nawet bardziej niż jak hamować ,
oczywiście temu kto znalazł należy się 10% wartości :zoboc:

Vision pisze:Po drodze jeszcze sesja z Karczmiska
dłuuuuga ta sesja była :) :)
...
Vision

Post autor: Vision » 29 stycznia 2013, 20:41

Iw-ona pisze:no góra taka straszna,że aż strach napisać jej nazwę w tytule relacji :twisted:
No ba... na samą myśl o Kościelcu, mnie trzęsie... ;) w tamtym roku cała zimą się na niego czaiłem, a teraz tak jakoś przypadkiem od razu wyszło ;)

Iw-ona pisze:co poniektórzy zakładali lewego raka na prawego buta :lol:
Przemilczmy to... :D
Iw-ona pisze:oczywiście temu kto znalazł należy się 10% wartości :zoboc:
To mu daj... :lol: Masz szczęśćie, że w promocji był, to wisisz gazie tylko 18 zł :P
Iw-ona
Turysta
Turysta
Posty: 477
Rejestracja: 09 sierpnia 2010, 9:39

Post autor: Iw-ona » 29 stycznia 2013, 20:46

Vision pisze:To mu daj... Masz szczęśćie, że w promocji był, to wisisz gazie tylko 18 zł
Właścicielu Ty jeden prawowity Ty mnie nie wnerwiaj :zoboc:
Vision pisze: Iw-ona powiedział/-a:
co poniektórzy zakładali lewego raka na prawego buta


Przemilczmy to...
ale za to ile śmiechu było :lol:
...
Vision

Post autor: Vision » 29 stycznia 2013, 20:48

Iw-ona pisze:Właścicielu Ty jeden prawowity Ty mnie nie wnerwiaj :zoboc:
Ja z tym co używałem dojechałem do stawu, pomimo, że pętli nie mam... więc nie odpowiadam za skutki używania tego drugiego przez inne osoby... ;) byle po wyjeździe był znów u mnie w bagażniku :D
Iw-ona pisze:ale za to ile śmiechu było :lol:
No, szczególnie jak w nich starnęłaś... :spoko:
Ostatnio zmieniony 29 stycznia 2013, 20:50 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ