Szczeliniec 919

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Alf

Szczeliniec 919

Post autor: Alf » 11 listopada 2007, 17:29

Zapraszam na relację z wyprawy na najwyższy szczyt Gór Stołowych, czyli na Szczeliniec. Jak wiadomo, Góry Stołowe charakteryzują się dużą ilością figur skalnych i tak też jest na drodze na Szczeliniec. Można spotkać tutaj Małpoluda, Wielbłąda, Fotel Pradziada i wiele innych w zależności od wyobraźni patrzącego. Zdobywanie szczytu rozpocząłem (po czasie oczekiwania na odblokowanie drogi) od miejscowości Karłów, gdzie na szczyt wiedzie 665 kamiennych stopni, wykutych przez pierwszego mianowanego przewodnika w Europie Franza Pabel, certyfikat uzyskał w 1813 roku. Po drodze mija się schronisko serwujące żurek (dobry) i pętlą schodzimy do miejsca w którym rozpoczyna się wędrówkę. Uwaga - szlak na szczyt jest nieczynny w miesiącach zimowych ze względu na oblodzenie, wchodzimy na własną odpowiedzialność.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 11 listopada 2007, 17:37

No pięknie , też zimą planuję tam pojechać. A jak tam dinozaury nie umarły z zimna?
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Alf

Post autor: Alf » 11 listopada 2007, 17:40

Nie, trwały prace remontowe :D
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 11 listopada 2007, 17:51

to dobrze bo się martwiłem :lol:

Obrazek
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Alf

Post autor: Alf » 11 listopada 2007, 18:03

:hura: piękny :spoko:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 11 listopada 2007, 20:20

Mnie się podoba "drift" tego tira :twisted:
Nigdy nie byłem w Stołowych a widzę że to niepowtarzalne góry.
Na szczycie jest wieża widokowa?
Alf

Post autor: Alf » 11 listopada 2007, 20:28

Raczej platforma widokowa

Obrazek
tknp
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 471
Rejestracja: 20 października 2007, 22:36

Post autor: tknp » 11 listopada 2007, 21:11

Nie byłem jeszcze w górach Stołowych wybieram sie tam w przyszłym roku , ale za to w tym roku byłem w Izerach i zaliczyłem stok Izerski było super ( we wrześniu)
jestem strażnikiem snów, błękitnego nieba i bezkresnej przestrzeni , słucham wiatru i odgłosów jesiennego deszczu (tknp),,
Gaclan

Post autor: Gaclan » 11 listopada 2007, 22:31

Super, że Sudety zdobywają u nas na forum coraz większą popularnosć. A Góry Stołowe są w ogole wyczesane. Polecam wszystkim.

Ps.
tknp pisze:Nie byłem jeszcze w górach Stołowych wybieram sie tam w przyszłym roku , ale za to w tym roku byłem w Izerach i zaliczyłem stok Izerski było super ( we wrześniu)
Jeśli chodzi o Izery, to ja też byłem we wrzesniu, tylko że na Wysokiej Kopie.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 18 listopada 2007, 15:50

Alf piknie od 11 to trochę dopadało śniegu a wczoraj Szczeliniec wyglądał tak sopelkowo i szadziowo


Obrazek

więcej:
http://www.nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... ?g2_page=1

co do dinusiów to w całej okazałości wyglądają tak

Obrazek

więcej http://www.nagrzyby.pl/galeria/v/users/ ... ?g2_page=1
Alf

Post autor: Alf » 18 listopada 2007, 20:17

Pięknie Termit, pięknie :spoko:
Pete

Post autor: Pete » 18 listopada 2007, 22:20

A ja myślałem, że Szczeliniec już zamknięty. Ładnie wyszedł Małpolud :D.
Alf

Post autor: Alf » 19 listopada 2007, 7:36

Pete pisze:A ja myślałem, że Szczeliniec już zamknięty.
Zgadza się, wchodzisz na własną odpowiedzialność ;)
ODPOWIEDZ