23.08-04.09.2012 r. - ELBRUS - Rosja, KAUKAZ

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Limonka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 443
Rejestracja: 07 grudnia 2008, 16:21

23.08-04.09.2012 r. - ELBRUS - Rosja, KAUKAZ

Post autor: Limonka » 12 września 2012, 11:08

ELBRUS 5642 m n.p.m. Rosja KAUKAZ 23.08-04.09.2012 r.


Wyjaz na ELBRUS zaczął nieśmiało kiełkować w naszych głowach pod koniec czerwca 2012 r.
Paru znajomych zdecydowało się na wyjazd komercyjny – my jednak pozostaliśmy wierni naszemu pierwotnemu zamysłowi – „bieda wyprawy” ;-).
Teraz tylko należało zintensyfikować działania związane z paszportem, wizami, voucherami itp. .
Wbrew wszelkim obawom co do korupcji, łapówek, nieprzychylności urzędników itp., o których czytaliśmy we wszelakich relacjach – nas nic takiego nie spotkało. Byliśmy wręcz mile zaskoczeni sprawnością z jaką na granicy wypełniono komputerowo karteczki migracyjne, a przy zameldowaniu OWIR.

Również miejscowa ludność niezwykle życzliwa, serdeczna i pomocna, nie oczekują niczego w zamian.

Nie będę się rozpisywać co do szczegółów związanych z organizacją samego wyjazdu, ponieważ wszystko zostało wyczerpująco opisane w poradniku opracowanym przez Jarosława Sobel. Z pewnością dla chętnych, którzy chcą pojechać na Elbrus na własną rękę, będzie on bardzo przydatny.

http://www.wisproject.pl/wp-content/upl ... rzenie.pdf

Ja natomiast zapraszam do fotorelacji z wyjazdu:

https://picasaweb.google.com/1142891540 ... 804092012R#
Ostatnio zmieniony 21 września 2012, 13:49 przez Limonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Malgo
Turysta
Turysta
Posty: 1676
Rejestracja: 27 września 2010, 18:04

Post autor: Malgo » 12 września 2012, 11:47

Olu, wielkie brawa dla Ciebie :brawo: Zdjęcia przepiękne...
Nasuwa mi się jedno pytanie, wyjdzie teraz moja słoma z butów, ale co tam:
dlaczego raczej nie próbuje się zdobyć szczytu po raz drugi podczas jednej wyprawy? Wydaje mi się to takie logiczne, ale może po zdobyciu szczytu chce się zejść szybko jak najniżej ze względu na samopoczucie... Hmm... Szkoda, że nie udało się zobaczyć tej panoramy z Elbrusa, ale po drodze i tak mieliście niesamowite widoki :)
Moje szczere gratulacje :brawo:
"(...) Rozmiłowana, roztęskniona,
Schodzi powoli od miesiąca
Zamykać Tatry w swe ramiona (...)"
https://get.google.com/albumarchive/101 ... 1781546915
Awatar użytkownika
janek.n.p.m
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2035
Rejestracja: 07 października 2007, 12:43

Post autor: janek.n.p.m » 12 września 2012, 11:53

https://picasaweb.google.com/1142891540 ... 4123821170
Szukasz może białego murzyna który nosił by ci plecak?;)

Gratuluję udanego wyjazdu.
"Żaden zjazd przygotowaną trasą narciarską nie dostarcza tak głębokiego przeżycia jak, najkrótsza nawet, narciarska wycieczka. Wystarczy, że zjedziecie na nartach z przygotowanej trasy, a potem w dziewiczym śniegu nakreślicie swój ślad. Jaką radość, jaki entuzjazm wywoła spojrzenie za siebie, na ten ślad na śniegu, na to małe dzieło sztuki!? To może pojąć jedynie sam jego autor". T. Hiebeler
Awatar użytkownika
Limonka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 443
Rejestracja: 07 grudnia 2008, 16:21

Post autor: Limonka » 12 września 2012, 12:03

Malgo2malgo pisze:dlaczego raczej nie próbuje się zdobyć szczytu po raz drugi podczas jednej wyprawy?
Gosiu, oczywiście, że mozna, nas jednak ograniczał czas na jaki mielismy wydaną wizę i samolot powrotny. Chociaż kusiło okropnie ;-)

janek.n.p.m pisze:Szukasz może białego murzyna który nosił by ci plecak?
:ok: :twisted:
Awatar użytkownika
Tidżej
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2722
Rejestracja: 15 listopada 2011, 8:35

Post autor: Tidżej » 12 września 2012, 12:08

Gratuluję zdobycia szczytu!! Zdjęcia jak zawsze rewelacyjne, choć chyba tym razem nie dźwigałaś lustrzanki?

Który szczyt będzie następny? :)

[edit:]No tak, zoom (i waga) w Olympusie wiele tłumaczy :)
Ostatnio zmieniony 12 września 2012, 12:26 przez Tidżej, łącznie zmieniany 1 raz.
| Gór, co stoją nigdy nie dogonię... |
Awatar użytkownika
ZJAWA
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 422
Rejestracja: 10 czerwca 2008, 18:53

Post autor: ZJAWA » 12 września 2012, 12:10

SUPER ! Gratuluję :)
KOCHAJ ŚNIEG UNIKAJ LAWIN
http://www.firebirds.pl/
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 12 września 2012, 12:19

Podziwiam! Chociaż tylko z perspektywy przytulnego fotela ;) Trzeba było nie podpisywać zdjęcia nr 41 :D
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
Katarynka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 907
Rejestracja: 17 sierpnia 2010, 13:44

Post autor: Katarynka » 12 września 2012, 12:33

Ola, gratuluję bardzo :hura: , jak tam pięknie :> nawet to, co po drodze widać, szkoda troszkę widoków ze szczytu, ale i tak, jak dla mnie ... to twardziele z Was :7:

Sheratony były super :lol:, a bardzo zimno było w namiotach, ale i na zewnątrz na wysokości 4 tys., potem 5 tys.?
Przeczytam jeszcze dołączone wspomnienia o (nie)spełnionych marzeniach, ale Wasze się spełniły, prawda?

Ja nie śmiem marzyć o Elbrusie ;)
:>
tidżej pisze:Który szczyt będzie następny?
który ? :D :D
Anonymous

Post autor: Anonymous » 12 września 2012, 13:24

Gratulacje. Dla mnie marzenie podróż....
Awatar użytkownika
Limonka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 443
Rejestracja: 07 grudnia 2008, 16:21

Post autor: Limonka » 12 września 2012, 13:28

tidżej pisze:choć chyba tym razem nie dźwigałaś lustrzanki?
Niestety nie zabrałam :-(, w obawie, że dodatkowe 2,2 kg dyndające u mojej szyi, mogłoby mnie zamordować ;-)

tidżej pisze:Który szczyt będzie następny?
Mam mnóstwo marzeń, ale na razie za wcześnie, żeby typować, dopiero wróciłam :-).

malgosiadg pisze:Trzeba było nie podpisywać zdjęcia nr 41
no tak :lol:

Katarynka pisze:a bardzo zimno było w namiotach
W namiotach nie, w puchowym śpiworku jest ciepło , gorzej się z niego wychodzi :zoboc: . Woda spływająca z lodowca w nocy zupełnie zamarzała, tak, że wodę na poranek musieliśmy nabierać przed nocą. Ogólnie baaardzo zimno nie było, jedynie w czasie ataku szczytowego wiatr mocno potęgował odczucie zimna. W gorszych warunkach już było mi dane być .

Katarynka pisze:Ja nie śmiem marzyć o Elbrusie
A właśnie Kasiu powinnaś, nie bój się marzeń - one się spełniają !!! Im więcej marzeń, tym większa szansa na to, że niektóre z nich zmienią się w plany, o to już o krok od realizacji, sama się o tym przekonałam :)

Dziękuję wszystkim za gratulacje :-)
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 12 września 2012, 13:49

Ola, jestem Twoją wielką fanką :> Bardzo mi się podoba to, że na forum nie pokazujesz swojej wyższości, Twoje zdobycze są coraz konkretniejsze. Jesteś niesamowicie skromną osobą, co bardzo cenię i życzę Ci w najbliższej przyszłości zdobycia i przekroczenia magicznej dla Ciebie liczby.
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Limonka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 443
Rejestracja: 07 grudnia 2008, 16:21

Post autor: Limonka » 12 września 2012, 14:07

HalinkaŚ pisze:życzę Ci w najbliższej przyszłości zdobycia i przekroczenia magicznej dla Ciebie liczby.

dziękuję Halinko :D
Awatar użytkownika
Robert J
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 2285
Rejestracja: 25 grudnia 2011, 20:35

Post autor: Robert J » 12 września 2012, 14:08

Super wyprawa! Moje szczere gratulacje ze zdobycia szczytu :)...tylko pech z tą aurą podczas ataku szczytowego, ale co zobaczyliście po drodze to Wasze :)
No i dobrze, że nie złapaliście takiej opalenizny jak ten Rosjanin ;)
Obrazek

Zdjęcia obejrzałem z wielką przyjemnością.
ihas

Post autor: ihas » 12 września 2012, 14:46

miło i przyjemnie oglądąło się te zdjęcia z podpisami. ale jakie tam wszechobecne nieogarnięcie panuje to bania mała haha od wszędobylskich byków przez niezliczone graty mniejsze i większe po tego busa ze zdekompletowaną szyba przednią :lol: Tak własnie sobie wyobrażałem tamte rejony ; )
adrians_osw
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1192
Rejestracja: 15 sierpnia 2010, 13:22

Post autor: adrians_osw » 12 września 2012, 17:07

Gratulacje wielkie :)
--->>>flickr<<<---
ODPOWIEDZ