Strona 1 z 1

07.06.2012 r. - Ekspresowo po Koronę - Góry Izerskie

: 10 czerwca 2012, 12:36
autor: Darek
Niby dłuuugi łikend, a czasu mało. Wraz z osobistym kolegą kierowcą :lol: Karolem postanawiamy wykorzystać przynajmniej ten czas, który mamy na szybki wypad na Wysoką Kopę (1126 m.). Że daleko od Katowic ? cóż, jest w końcu piękna, płatna autostrada do Wrocławia więc czemu nie skorzystać :) ?
Ruszamy o 4.30, a w Szklarskiej Porębie jesteśmy już o 8.00. Startujemy niebieskim szlakiem tzw. Szklarską Drogą z pięknymi widokami na Karkonosze - dla mnie nowość :D . Szlak lekko, ale systematycznie pnie się w górę, mijamy Rozdroże Pod Zwaliskiem i samo Zwalisko. Kopalnię kwarcu zostawiamy sobie na drogę powrotną - teraz grzecznie idziemy szlakiem, a nawet trzema równocześnie. Po pewnym czasie nasz-czerwony odbija w prawo i nim dochodzimy prawie na szczyt Wysokiej Kopy. Prawie, bo ostatnie kilkaset metrów prowadzi ścieżką nieoznakowaną. O 10.30 zdobywamy nasz 24 szczyt w KGP :jupi: .
Droga powrotna prowadzi przez nieczynną od 2001 r. Kopalnię Kwarcu "Stanisław" - najwyżej w Polsce położony kamieniołom.
Od Rozdroża Pod Zwaliskiem czerwony szlak biegnie właścieie po poziomicy, więc wycieczka zmienia się w sielankowy spacer aż na sam Wysoki Kamień. Tu przy nowym schronisku biwakujemy, a następnie niespiesznie spadamy na parking do Szklarskiej.
Po drodze jeszcze wizyta w klimatycznym schronisku "Kochanówka" nad wodospadem Szklarki i powrót do domu.
Na koniec krótkie podsumowanie: Ta dotychczas zupełnie nie znana mi część Sudetów chwyciła mnie za serce :) . PIĘKNIE ! Niepowtarzalny krajobraz, piękne widoki (Karkonosze, a to dopiero bajka) skałki, a nawet zdewastowana przez kamieniołom okolica mają w sobie coś z ... inności :lol: . Polecam wszystkim szczególnie Beskido i Tatrolubnum.

https://picasaweb.google.com/Dariusz251 ... -bWIquOOdg

: 10 czerwca 2012, 14:46
autor: Malgo
Darek zachęcająca  ta Twoja relacja :) Mam nadzieję, że poznam niebawem Karkonosze i Izery :)

: 10 czerwca 2012, 15:33
autor: Darek
Naprawdę warto. Był to mój pierwszy i myślę, że nie ostatni pobyt w tych górach. Karkonosze też mam w planie :) .

: 10 czerwca 2012, 17:31
autor: PiotrekP
:brawo: za kolejny szczyt do kolekcji, pozostaly już tylko cztery.
Malgo2malgo ,Darek zapraszam Was do odwiedzania naszych Sudetów - one są piękne.
Koniec czerwca będziemy łazikować po Ślęży, potem najprawdopodobniej po Górach Bialskich i Złotych.

: 10 czerwca 2012, 18:38
autor: włodarz
Kupka kamieni na szczycie Wysokiej Kopy coraz wyższa, jak widzę.

"Polecam wszystkim szczególnie Beskido i Tatrolubnum. " Miejmy nadzieję, że apel poskutkuje. :)