13.04.2012 Potrójna i Łamana Skała czyli wiosna u stóp:)

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Tempy dyszel

13.04.2012 Potrójna i Łamana Skała czyli wiosna u stóp:)

Post autor: Tempy dyszel » 14 kwietnia 2012, 14:58

Trasa: Kocierz Górny (506) – przeł.Kocierska (718) – Potrójna (884) – Łamana Skała (929) – Gibasówka (842) – Czarne Działy - Kocierz Górny (506)

Start: 7.45,
Meta: 14.25,
Całkowity czas przejścia: 6h 40min.

Dystans: 21,6 km,
Maksymalne przewyższenie: 423 m,
Suma wzniesień: ok. 730 m.

Po pięcioletniej przerwie postanawiam odświeżyć znajomość z pasmem Łamanej Skały :jupi:
Zaczynam przed ósmą w Kocierzu Rychwałdzkim – podejście na przeł. Kocierską jest krótkie, choć widokowo mocno ograniczone :(
Obrazek
Na przełęczy nie siedzę długo – czym prędzej podążam na Potrójną.
Po drodze boczne ramię Jawornicy, tak bardzo przypominające wał Kubińskiej Holi w ,,nieco” mniejszej wersji :oki:
Obrazek
Godzinę później jestem już na szczycie a tu ,,sielsko, anielsko”. Cisza, spokój nic się nie dzieje :spoko:
Obrazek
choć niedaleko Gronia JP II, nieźle kopcą :lol:
Obrazek
czemu bacznie przygląda się ,,Królowa” :shock:
Obrazek
Pierwsze ostańce skalne w rezerwacie ,,Madohora” nie pozostawiają złudzeń, że Łamana Skała już blisko...
Obrazek
Niestety, sam szczyt nie jest widokowy :zly: ale dzikie otoczenie wierzchołka choć nieco mi to rekompensuje :spoko:
Obrazek
Dużo lepiej jest nieopodal bliskiej Smrekowicy.
Mix zimy…..
Obrazek
i wiosny :brawo:
Obrazek
widok na Potrójną spod Gibasowego, każe mi nacieszyć oczy w pełni wiosennym pejzażem…
Obrazek
Grotołaz ze mnie, jak z koziej dupy trąbka :twisted: dlatego kompleks jaskiniowo- skałkowy,,Czarne Działy” ,,obkukuje” tylko pobieżnie…
Obrazek

Obrazek
Poszukiwania wiosny zakończone sukcesem a wszystko przy pięknej kapitalnej pogodzie….. :9:
Obrazek
choć gdzieś tam w oddali zima jeszcze króluje
ale z każdym dniem Pani Wiosna, przejmie stery….na co czekałem niecierpliwie od paru miesięcy……
Ostatnio zmieniony 15 lipca 2012, 20:42 przez Tempy dyszel, łącznie zmieniany 3 razy.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 14 kwietnia 2012, 15:18

Ooooo!!! Moje okolice!!! :D

Miło zobaczyć, że w ciągu tygodnia zrobiło się tam całkiem wiosennie. Ładna pętelka no i ten czas przejścia :shock: Ja to jednak już staruszek jestem :oczynoela:
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8705
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 14 kwietnia 2012, 16:00

Oj, szybkobiegacz, wolniej, :brawo: za fajną wycieczkę. Wstyd się przyznać mieszkałem w Bielsku 3 lata i Baskid Maly był zawsze omijany, trzeba to nadrobić, cosik zplanować i jakiś tydzień się tam poszwędać.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Awatar użytkownika
malgosiadg
Turysta
Turysta
Posty: 929
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 11:47

Post autor: malgosiadg » 14 kwietnia 2012, 23:35

ładna pętelka. A kwiatki gdzie? - wiosna bez kwiatków to się nie liczy :P
„Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.”
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 15 kwietnia 2012, 8:22

Tempy dyszel pisze:Całkowity czas przejścia: 6h 40min.
Tempy dyszel pisze:Dystans: 21,6 km,
Tempy dyszel pisze:na co czekałem niecierpliwie od paru miesięcy……
Piotrze, czekałeś cierpliwie i się doczekałeś, chyba jednak nie bezczynnie bo czas w jaki zrobiłeś te kilometry jest :shock: nie dla wszystkich do pokonania :brawo:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Mirek

Post autor: Mirek » 15 kwietnia 2012, 15:08

marcogor a gdzie Witam,mam na imię itd.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 15 kwietnia 2012, 15:12

no to macogor, nie zapomnij jeszcze o podaniu adresu i, koniecznie, konta bankowego! numer buta też się przyda!

Tempy dyszlu - ale na Potrójną waść nie dotarł :D szczyt jest na lewo od rozdroża szlaków, taki płaski, z tablicą panoramiczną ;) a więc konieczna będzie powtórka ;) chyba, że tam podszedłeś dalej na zrobienie fotek?
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Tempy dyszel

Post autor: Tempy dyszel » 15 kwietnia 2012, 16:41

darkheush pisze:jednak już staruszek jestem
PiotrekP pisze:Oj, szybkobiegacz, wolniej,
Jajcarze :twisted: .Standardowe geriatryczne tempo :lol:
HalinkaŚ pisze:Piotrze, czekałeś cierpliwie i się doczekałeś,
Czas poznać też inne pasma :spoko:
HalinkaŚ pisze:bo czas w jaki zrobiłeś te kilometry jest nie dla wszystkich do pokonania
Do pokonania jak najbardziej skoro moje cherlawe kończyny dały radę :lol:
Pudelek pisze:Tempy dyszlu - ale na Potrójną waść nie dotarł
Dotarł dotarł :D . Tylko główną część posiadówki zorganizował na niższym koło kapliczki :P2:
Pudelek pisze:chyba, że tam podszedłeś dalej na zrobienie fotek?
Prawie tak, foty cykałem z wyższego punktu ale też nie kulminacyjnego :D
Pudelek pisze:waść nie dotarł
Do chatki pod Potrójną i do Groty Komonieckiego czego bardzo żałuję, ale nie znałem drogi spod Smrekowicy a ludziów nie było przez cały dzień więc nie miałem się pod kogo podczepić :(

Nie dotarł też na ściankę i jaskinie Ścieszków Gronia bo był determinowany PKS-em z Basiów....
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 15 kwietnia 2012, 18:19

do chatki pod Potrójną to chyba nie był problem trafić, w końcu tam szlak odbija :) gdybyś od głównego czerwonego skręcił właśnie na chatkę to byś szedł też obok takiej formacji skalnej - Zbójnickie Okno czy jakoś tak...
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Tempy dyszel

Post autor: Tempy dyszel » 15 kwietnia 2012, 18:27

Pudelek pisze:do chatki pod Potrójną to chyba nie był problem trafić
Wiem, idzie się kawałek żółtym (na rozwidleniu z czerwonym) obok Zbójeckiego Okna. Chatkę ominąłem bo zakładałem,że w tygodniu będzie zamknięta (Gibasówka była nieczynna).
Swoją drogą-na rozwidleniu szlaków czerwonego i żółtego jest mały metalowy krzyż ale nie napisano o co kaman. Wiesz coś na temat tego krzyża?
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 15 kwietnia 2012, 18:54

Tempy dyszel pisze:Chatkę ominąłem bo zakładałem,że w tygodniu będzie zamknięta (Gibasówka była nieczynna).
chatka pod Potrójną ma stałą obsadę osoby która tam mieszka (obecnie Olafa), więc zawsze powinna być otwarta. Staszek z Gibasówki często schodzi w doliny, ma tam rodzinę, dlatego jego chatka bywa zamknięta.

Co do krzyża to może coś Darkheush wie?
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
Awatar użytkownika
Darek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1471
Rejestracja: 28 października 2011, 20:47

Post autor: Darek » 15 kwietnia 2012, 19:14

Chodzi o krzyż na Przeł. Zakocierskiej ? Jak podaje Radosław Truś w Przewodniku "Beskid Mały" "... Stoi tu metalowy krzyż na grobie nieznanego żołnierza, który zginął we wrześniu 1939 r."
Włóczęga: człowiek, który nazywałby się turystą, gdyby miał pieniądze.
(J. Tuwim)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 kwietnia 2012, 19:21

Pudelek pisze:Co do krzyża to może coś Darkheush wie?
Owszem wiem. Ale Pudlu wrzucałem tą informację m.in. na forum e-beskidy, tak że mógłbyś się wykazać :D

Tempy dyszlu - chodzi Ci zapewne o ten grób na )( Zakocierskiej

Obrazek

Od wielu lat rozpytywałem miejscowych. Odpowiedzi było tyle, ile zapytań. Najczęściej pojawiała się wersja partyzanta, co nie zgadzało mi się z tą datą na grobie. "maj 1945 roku". Wszak andrychowszczyzna była wolna od 27 stycznia 1945 roku. Dopiero kilka lat temu trafiłem na artykuł Pana Zbigniewa Kubienia, który rzucił nowe światło na historię )( Zakocierskiej. Link do arta na andrychow.pl
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 2012, 19:36 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 15 kwietnia 2012, 19:24

Darek pisze:Jak podaje Radosław Truś w Przewodniku "Beskid Mały" "... Stoi tu metalowy krzyż na grobie nieznanego żołnierza, który zginął we wrześniu 1939 r."
Jeden z nielicznych przypadków gdzie Truś się myli. Z dzieciństwa pamiętam napis na tabliczce 21 lub 23 maja 1945. Ten "maj 1945" można do dziś odczytać.
Awatar użytkownika
Pudelek
Turysta
Turysta
Posty: 3056
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 17:43

Post autor: Pudelek » 15 kwietnia 2012, 19:38

darkheush pisze:Owszem wiem. Ale Pudlu wrzucałem tą informację m.in. na forum e-beskidy, tak że mógłbyś się wykazać :D
Dareczku, po 30 relacji z Beskidu Małego nie śledzę już tak dokładnie każdego opisu :P
https://picasaweb.google.com/110344506389073663651
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
"Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś"
ODPOWIEDZ