15.01.2012 - Zagubieni na Pilsku

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Vision

Post autor: Vision » 16 stycznia 2012, 20:54

Wracając do tematu czyli samej relacji, to ja zdjęć za dużo nie zrobiłem, ale coś tam znalazłem, więc moja krótka fotorelacja z wyjazdu:

Obrazek
Nie wiadomo co robiący i z czego cieszący się sokół ;)

Obrazek
adamek walczący z żywiołem...

Obrazek
vatteri i próbujący dorównać jej sokół...

Obrazek
jak widać nie dał rady i odpada... a ona jakby nigdy nic... ;)

Obrazek
więc już nawet aniołek zaczyna go poganiać...

Obrazek
ekipa dociera do schroniska... sokół łapie drugi oddech i w końcu zostawia wszystkich w tyle :P

Obrazek
jest i adamek

Obrazek
vetteri znów jakby nigdy nic i wiatr jej nie wykrywał... za to adrians_osw walczy jak widać ;)

Obrazek
jest i schronisko w końcu...

Obrazek
narciarze...

Obrazek
snowboardziści nie chcą być gorsi, więc też się popisują ;)

Obrazek
vetteri tłumacząca chłopakom, że turystyka nie jest dla nich i powinni przerzucić się na narty, sanki itp. ;)

Obrazek
Śnieg prezentował się pięknie gdzie się nie spojrzało...

Obrazek
Choinki nie wytrzymujące naporu...

Obrazek
Droga na szczyt prezentowała się zachęcająco, więc też się tam udaliśmy.

Obrazek
vetteri i adrians_osw powoli zanikają we mgle...

Obrazek
lukas_osw i fotograf sokół ze swoją dyndająca popielniczką, która nie opuszczała go do samego końca... talizman jakiś chyba :?: ;)

Obrazek
vatteri i aniołek w akcji...

Obrazek
Zdobywcy...

Obrazek
Ostatnie zdjęcie tego dnia, potem widoczność była już tylko gorsza, więc trzeba było zachować powagę sytuacji i schować aparat do plecaka.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2012, 14:05 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
zbig9
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1946
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:36

Post autor: zbig9 » 16 stycznia 2012, 21:13

Dopiero po tych zdjęciach i opisach skojarzyłem, że Vetteri to dziewczyna. Bo na zdjęcjach wyglądało, że dwie a z opisu, że jedna. Dwie dziewczyny... to może uwagi i koncentracji zabrakło? :twisted:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 stycznia 2012, 21:35

Vision z co poniektórymi opisami to zaszalałeś ;) Nie kuś, bo przytoczę jedno Twoje wyśmienite zdanie z błądzenia po lesie :P

Tak, będę Ci to wypominać do końca życia :twisted:

zbig9 pisze:Dopiero po tych zdjęciach i opisach skojarzyłem, że Vetteri to dziewczyna.
Ponoć więcej osób nie było przekonanych co do mojej płci... Mam nadzieję, że to niczego nie zmienia, gdyby przyszło do planowania kolejnej wyprawy ;)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 stycznia 2012, 21:37

zmienia... jedziemy kolejką xd

może w lecie wybierzemy się jeszcze raz w takim gronie, zobaczyć jak sie zamotaliśmy na szczycie ;p
Zbychu

Post autor: Zbychu » 16 stycznia 2012, 21:38

Ufff! Dobrze, że jesteście cali i zdrowi :> Szacunek za ocenę i podjęcie właściwej decyzji w takiej sytuacji.

Już parę razy się zastanawiałem czy jest sens targać ten kompas w plecaku, po Waszych doświadczeniach nie mam już wątpliwości :8)

Jako poradę z tych "patenciarskich" dodać mogę od siebie, że w plecaku nie może zabraknąć prezerwatywy ... bez podtekstów proszę :lol: ... jest to najlepsze wodoszczelne opakowanie, w którym mają być zapałki i świeczka - a od świeczki można rozpalić ognisko z kosodrzewiny, czy też mokrego drzewa.
Anonymous

Post autor: Anonymous » 16 stycznia 2012, 21:45

adamek pisze:prośba do wszystkich - nie atakujmy innych i nie róbmy sobie głupich żartów z innych GS-ów i ich wypraw - najważniejsze że nikomu nic się nie stało (dotyczy wszystkich wypraw i świątecznej i Giewontu i Pilska) a idąc w góry trzeba myśleć i przewidywać na dwa ruchy do przodu. A takie zdarzenia jak wczoraj mogą zdarzyć się wszystkim i na każdej nawet małej górce, to nie muszą być Tatry.

Adamek ma racje. Najlepiej i najłatwiej atakować kogoś że coś źle zrobił, że grupa nie była przygotowana itp.. Najważniejsze że nic się nie stało i wszyscy wrócili cało i zdrowo:)

I można być tak samo złośliwym jak osoby komentujące swiąteczną relację z tatr bo wkońcu można było zabrać kompas albo gps turystyczny:) NIe o to chodzi góry są zmiennie a nie jest sztuką chodzić tylko w słoneczny i suchy dzień. Po prostu gratuluje świetnego wyjazdu i podjęcia mądrej decyzji. Kolejne dośwadczenie jak się zachować podczas załamania pogody. GRATULUJE WAM I WIELKI SZACUN DLA WAS !!! Sokół relacja super rewelacyjna:)
Awatar użytkownika
Tilia
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1073
Rejestracja: 21 listopada 2008, 20:16

Post autor: Tilia » 16 stycznia 2012, 22:03

zwirek75 pisze:adamek , :spoko: :spoko:
Bardziej chodzilo mi o GPS :)
Dzisiaj dzieki Wam zamówilem w koncu Oregon-a :)
Link do YT na priva wysle, prawa autorskie ...
żwirek,czy mogę również prosić o tego linka,nie oglądałam wiadomości.
Gratulacje dla całej ekipy zdobywającej Pilsko za mądre decyzje,dobre wyposażenie,opanowanie i dobry humor!!!Wielkie brawa dla Was!
"Niech wiatr zawsze Ci wieje w plecy, a słońce świeci w twarz, niech wiatry przeznaczenia zaniosą Cię do nieba byś zatańczyła z gwiazdami!!
Michał

Post autor: Michał » 16 stycznia 2012, 22:06

A ja zgodzę się z Adamkiem i nie będę jak inni tutaj mają w zwyczaju udawać wszechwiedzącego powiem że najważniejsze to to że nikomu nic się nie stało!
Liczą się szczęśliwe powroty, czasem o własnych siłach, czasem z pomocą ratowników, takie są właśnie góry! I za to po części je kochamy!
Tauzen
Turysta
Turysta
Posty: 636
Rejestracja: 23 lutego 2010, 15:30

Post autor: Tauzen » 16 stycznia 2012, 22:46

Tilia pisze: żwirek,czy mogę również prosić o tego linka,nie oglądałam wiadomości.
Bodajże stronę wcześniej ktoś wrzucił link
Dzwonek

Post autor: Dzwonek » 17 stycznia 2012, 7:34

sokół pisze:Ta relacja niech będzie przestrogą i nauką dla wszystkich ją czytających
ta "misja" Wam się udała :zoboc:
sokół pisze:nawet na najmniejszej i najbezpieczniejszej górce ... musisz być gotów na najgorsze. Psychicznie, fizycznie i wyposażeniowo.
:spoko:


nie pamiętam tu relacji, która w 1 dzień miałaby 8 stron :shock: :shock: :shock:
doczytam później, kiedyś, na pewno, bo teraz muszę pakować :paker: :lol:
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 stycznia 2012, 7:45

Królik pisze:I w związku z tym wszelkie wpisy i posty sarkastycznie wyśmiewające innych zostały z tematu usunięte.
Witam.

Powiedz mi, Adminie, jak to "sarkastycznie wyśmiałem" kogoś, że usunełeś mój post ? Nie pierwszy raz zresztą. Wiem, że to Forum jest święte, że jest poprawne politycznie, że jest milusie jak zefirek głaszczący twarzyczki na połoninie, że jest przyjazne środowisku, że ... itd. Ale czy aby nie przesadzasz ? Takie wycinanie treści, zabranianie ostrzejszych wypowiedzi, kończenie tematu wtedy gdy nabiera sensownego "rozpędu" uważasz za pozytywne zachowanie ?

Serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 17 stycznia 2012, 8:39

Dobromił Tak uważamy i koniec dyskusji w tym temacie.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 stycznia 2012, 8:42

Nie za bardzo wczuwasz się w rolę Moderatora ? Wyluzuj trochę.
Awatar użytkownika
PiotrekP
Administrator
Administrator
Posty: 8709
Rejestracja: 22 kwietnia 2009, 11:33
Kontakt:

Post autor: PiotrekP » 17 stycznia 2012, 8:47

Nie, jeżeli masz jakieś problemy to prosze o PW do mnie czy administratora, na forum nie ma takich dyskusji.
Góry są piękne i niech takie pozostaną.

Nasze Wędrowanie
Anonymous

Post autor: Anonymous » 17 stycznia 2012, 8:49

Aha - na Forum ma panować powszechna radość.

Dobrze Wodzu. Kończę dysputę.
ODPOWIEDZ