31.08.2011 Bystra Ławka czyli HalinkiŚ ,,Mission Impossible"

Relacje z górskich wypraw i innych wyjazdów oraz imprez forumowiczów. Ten dział jest przeznaczony dla osób, które chcą opisać swoje relacje i/lub pokazać zdjęcia ze spotkań nie będących Klubowym Zjazdem lub Górską Wycieczką Klubową.

Moderatorzy: HalinkaŚ, Moderatorzy

Tempy dyszel

31.08.2011 Bystra Ławka czyli HalinkiŚ ,,Mission Impossible

Post autor: Tempy dyszel » 01 września 2011, 15:42

Trasa: Strbske Pleso (1346) – Vodopad Skok (1750) – Capie Pleso (2075) – Bystra Lavka (2300) – Rozcestie pod Soliskom (1710) – Strbske Pleso (1346)

Dystans: 15,9 km,
Maksymalne przewyższenie: ok. 950 m,
Suma wzniesień: ok. 1060 m.

GOT-ów: 24pkt,
Czas przejścia: bez znaczenia

Skład:
HalinkaŚ (moderator i ,,przełożony" Tempy dyszel :lol: )
Tempy dyszel


Do Szczyrbskiego Plesa przybywamy po 6.00. Na początku dla wzmocnienia dobra kawa. Wyruszamy w drogę z lekkim niepokojem patrząc w niebo gdyż słońca ,,ani widu ani słychu” :(

W miarę podążania w głąb Doliny Młynickiej ,,mleko” gęstnieje. W końcu dochodzimy do Wodospadu Skok lecz niestety ,,mleko” nie odpuszcza :zly:
Obrazek
Tutaj dłuższy popas licząc na jakieś przetarcie ale nic z tego. HalinkaŚ jest lekko zdegustowana, pocieszam ją jak mogę hasłem ,,nie ma takiej możliwości, żeby się nie przetarło”. Tak czy inaczej podążamy dalej.

Po przejściu nad wodospad, wreszcie sytuacja zaczyna się klarować :shock:
Obrazek
Nie pozostaje nic innego, jak chwycić za….aparaty aby uwiecznić te chwilę, mając w podświadomości zakodowane, że za chwilę niebo znów się zamknie….

Ale było wręcz przeciwnie :hura: – z minuty na minutę chmury szybko zostały zepchnięte w dół na południe a naszym oczom ukazały się groźne ściany Baszt :jupi:
Obrazek
i grani Soliska
Obrazek
widząc już dużo wyraźniej górną część Doliny Młynickiej, wiedzieliśmy, że ,,będzie dobrze” :7:
Obrazek
Idziemy po lekku, krok po kroku zbliżając się do Capiego Stawu. Baszty jak Baszty, ale naszą uwagę przykuwa przede wszystkim Szczyrbski Szczyt :3:
Obrazek
Przy Capim Stawie, w ,,pysznej” scenerii zwieramy szyki przed ostatecznym atakiem na Bystrą Ławkę :oops:
Obrazek
Im bliżej przełęczy, tym efektowniej prezentują się Baszty z Szatanem
Obrazek
a mnie z kolei urzekł widok wyłaniających się zza grani, Koprowego i Mięgusza :serce:
Obrazek

Kilkadziesiąt metrów przed przełęczą, HalinkaŚ knuje misterną intrygę :twisted: mającą na celu zaprzeczenie mojej tezie, że ,,Bystra Ławka w tych warunkach jest banalnie prosta”. Nie ze mną te numery Brunner :bije: – idziemy dalej! Jak się okazało – HalinkaŚ. ,, łyknęła” przełęcz tak sprawnie, jak bocian żabę :ges:

Tak wygląda zestresowany moderator forum GS, w momencie ,,pyknięcia” Bystrej Ławki :7:
Obrazek

Popas organizujemy kawałeczek poniżej przełęczy, z dodatkiem do kanapki w postaci Ostrej, choć oboje wiemy, że i tak ,,rządzi” Krywań :gora: :gora:
Obrazek

Schodzimy Doliną Furkotną tylko sobie znanymi drogami nie oglądając się specjalnie na znaki :P
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wypad dobijamy ,,klinem” w postaci baśniowego pejzażu znad Szczyrbskiego Jeziora :suprajs:
Obrazek

Dzień niezwykle udany, zresztą, przy takim towarzystwie nie mogło być inaczej :peace: Dzięki Halinko-wiesz za co…..pamiętaj – niemożliwe nie istnieje… :paker:

Przy okazji już wiem, że Moderatorzy i Admini nie są tacy źli jak myślałem :lol:

Ps. Stanowczo dementuje plotki, jakobym miał farta pogodowego – ta informacja jest nieprawdziwa i mocno przesadzona :krec:

Dokumentacja foto tutaj:
https://picasaweb.google.com/1183213738 ... ystraLavka#
Awatar użytkownika
Ptoszek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1098
Rejestracja: 15 kwietnia 2010, 15:12

Post autor: Ptoszek » 01 września 2011, 15:46

Świetna relacja, pogoda się Wam udała, Zdjęcia fajne. Będę się tam musial kiedyś wybrać, bardzo ciekawe miejsce.

Tempy dyszel pisze:Przy okazji już wiem, że Moderatorzy i Admini nie są tacy źli jak myślałem
Co to ma w ogóle znaczyć co ?? :sniper: :zoboc:
"Cisza, wszędzie cisza. Jeszcze chwilę temu rozmawialiśmy ze sobą, żartowali. A teraz słyszą już tylko głuchy dźwięk kamieniającego śniegu, pod którym leżą. I czekają na pomoc. "
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 01 września 2011, 16:41

Gratulację Piotrze i Halinko :brawo: :brawo: :brawo:
Tempy dyszel pisze:HalinkaŚ. ,, łyknęła” przełęcz tak sprawnie, jak bocian żabę
nie wątpię,stopnia moderatora od tak się nie dostaję,trza mieć te umiejętności :twisted:
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 01 września 2011, 16:52

Zawsze z przyjemnością czytam Twoje relacje, są dokładne i w ciekawy sposób potrafisz przybliżyć odwiedzane miejsca, tym bardziej, że w jednej uczestniczyłam osobiście :D. Dziękuję bardzo za podciąganie mnie na szlaku, no oczywiście mam na myśli duchowy wymiar ;) Gdyby nie Ty, na pewno nie siedziałabym na Bystrej Ławce tak s cieszona. :lol: Było mi niezmiernie miło i mam nadzieję na jeszcze wspólne wędrówki po pięknych szlakach tatrzańskich.
W linku poniżej moje zdjecia.
https://picasaweb.google.com/cisowicz.h ... directlink
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Anonymous

Post autor: Anonymous » 01 września 2011, 16:53

Gratulacje :brawo: :brawo: :brawo:
Piękne zdjęcia :D
I dziękować że zrobiła się pogoda :3:
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 01 września 2011, 17:38

Halinko i Piotrze :brawo: za wyprawę

:brawo: za relację
Tempy dyszel pisze:Przy okazji już wiem, że Moderatorzy i Admini nie są tacy źli jak myślałem
:spoko: :lol:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Zbychu

Post autor: Zbychu » 01 września 2011, 17:39

No to rozumie :> Brawo!!! :> :spoko: :brawo: Widoki - pierwszy sort ;)
Awatar użytkownika
HalinkaŚ
Moderator
Moderator
Posty: 4600
Rejestracja: 10 września 2009, 8:11

Post autor: HalinkaŚ » 01 września 2011, 18:36

Tempy dyszel pisze:Tak wygląda zestresowany moderator forum GS, w momencie ,,pyknięcia” Bystrej Ławki
ach, zapomniałam dodać, że siarczyście się bałam, a zagadana sprytnie przez Piotra zapomniałam o strachu, a ten uśmiech to chyba nadrabiałam miną :zoboc:
Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia.:)
Awatar użytkownika
Han-Ka
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1313
Rejestracja: 05 lutego 2011, 21:02

Post autor: Han-Ka » 01 września 2011, 18:37

Podziwiam i gratuluję. :brawo: :brawo: :brawo:
Tempy dyszel pisze:Stanowczo dementuje plotki, jakobym miał farta pogodowego
...i tak Ci nie wierzę. :P
"...A przed nami nowe życia połoniny, blaski oraz cienie, szczyty i doliny.
Niech nie gaśnie ogień na polanie, złe niech znika, dobre niech zostanie ..."
Tempy dyszel

Post autor: Tempy dyszel » 01 września 2011, 19:50

Ptoszek pisze:Będę się tam musial kiedyś wybrać, bardzo ciekawe miejsce.
Polecam!
Ptoszek pisze:Co to ma w ogóle znaczyć co ??
Psieplasiam-tak mi się wyrwało :zoboc:
gaza pisze:stopnia moderatora od tak się nie dostaję,trza mieć te umiejętności
Takiś mądry :twisted: ? Szlakowskaz Rozcestie Furkotskej Doliny (1427)-piszą: Jamske Pleso (0.30h), Krivan (3.00h). Zrób Krywania stamtąd w podanym czasie-zostaniesz moderatorem, zrobisz go w 2.15h lub mniej-z automatu przypadnie Ci fucha administratora :spoko: . Do pomocy proponuje innego szybkobiegacza-adamka :9:
HalinkaŚ pisze:Dziękuję bardzo za podciąganie mnie na szlaku
Nie przypominam sobie :?:
HalinkaŚ pisze:oczywiście mam na myśli duchowy wymiar
Oczywiście :zoboc:
HalinkaŚ pisze:że siarczyście się bałam
Nie myśl,że Ci uwierzę :oczynoela:
HalinkaŚ pisze:zagadana sprytnie przez Piotra zapomniałam o strachu
Ciekawe kto kogo zagadywał :D
Han-Ka pisze:i tak Ci nie wierzę.
Pogoda na moich wycieczkach to czysty przypadek :P
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 01 września 2011, 19:59

Tempy dyszel pisze:Takiś mądry :twisted: ? Szlakowskaz Rozcestie Furkotskej Doliny (1427)-piszą: Jamske Pleso (0.30h), Krivan (3.00h). Zrób Krywania stamtąd w podanym czasie-zostaniesz moderatorem, zrobisz go w 2.15h lub mniej-z automatu przypadnie Ci fucha
lepiej nie,bo jeszcze to zrobię :twisted: i co w tedy? :lol:
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
adamek
Moderator
Moderator
Posty: 2649
Rejestracja: 27 stycznia 2011, 12:24

Post autor: adamek » 01 września 2011, 20:41

Tempy dyszel pisze:Do pomocy proponuje innego szybkobiegacza-adamka
:shock: spokojnie tak szybko to ja znowu nie biegam :lol:
gaza pisze:lepiej nie,bo jeszcze to zrobię i co w tedy?
Łukasz a może jednak spróbujemy :D
tylko co wtedy jak pykniemy to 2:10h ... ja nie chcę takiej fuchy

myślę że znaleźli by się tacy w Klubie co bez problemu przelecieliby to w 2h
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/adamkostur

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś.
Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Awatar użytkownika
pysiek
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 363
Rejestracja: 07 października 2010, 8:22

Post autor: pysiek » 01 września 2011, 21:18

Tempy dyszel pisze:Tak wygląda zestresowany moderator forum GS, w momencie ,,pyknięcia” Bystrej Ławki
ale Moderator trzymał się kurczowo :D
Tempy dyszel pisze:Przy okazji już wiem, że Moderatorzy i Admini nie są tacy źli jak myślałem
niezła podpucha i prowokacja :twisted: ;)
A tak w ogóle to wielkie brawa dla Halinki za odwagę i dla Piotra za wspomaganie Jej w pokonaniu w pięknym stylu trasy :) Piotrek..teraz przed Tobą oswojenie Haliny z burzą..to jest dopiero Mission Impossible :D :twisted:
"Odwaga to nic innego jak strach,którego sie nie okazuje.."
Awatar użytkownika
gaza
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1641
Rejestracja: 21 marca 2010, 19:27

Post autor: gaza » 01 września 2011, 21:25

adamek pisze:tylko co wtedy jak pykniemy to 2:10h ... ja nie chcę takiej fuchy
ja też :D
Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to góra zrobi się mniejsza.
Awatar użytkownika
tatromaniak
Członek Klubu
Członek Klubu
Posty: 1120
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 15:53

Post autor: tatromaniak » 01 września 2011, 21:36

Halinka mierzy coraz wyżej i jak tak dalej pójdzie zabraknie jej do końca sezonu tatrzańskich wierzchołków do "cykania" :jupi:
Gratulacje za już i poprosimy o jeszcze :hura:
ODPOWIEDZ